Recenze Samsung UE49KU6402

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

V současné době už je 4K rozlišení u televizorů skoro standardem. Příkladem cenově dostupné 4K televize je i řada 6400 od Samsungu. Nabízí klasický design s plochou obrazovkou. Pojďme se na ni podívat trochu podrobněji.

Starý model, neprodává se. Aktuální televizory najdete v našem velkém testu.

Parametry

První je vždy pro nejmenší model o velikosti 40 palců (101 cm) a druhá pro největší model o velikosti 65 palců (163 cm).
Úhlopříčka obrazovky od 101 cm do 163 cm
Příkonod 62 W do 170 W
Rozlišení obrazovky3 840 x 2 160
Frekvence obrazovky50 Hz
HDMI3x
SCARTne
USB2x
Hmostnostod 11,5 kg po 23,5 kg
Typ obrazovkyLED
Obrazovka je lemována šedostříbrným rámečkem a celý přístroj stojí na masivním podstavci, který má své dvě nohy protaženy skoro ke krajům televize. Je stabilní a nedochází k žádnému “viklání”. Na rozdíl od většiny ostatních tv, jsou vstupy umístěny na pravé straně přístroje, stejně jako fyzická ovládací tlačítka. Dálkové ovládání je velmi jednoduché, hlavní roli v má velké čtyřsměrové ovládací tlačítko. Kromě tlačítka pro vypnutí/zapnutí, umístěného klasicky v levém horním rohu, jsou nahoře další dvě tlačítka “123” a “extra”. Pro ty, kteří se s takovým ovladačem ještě nesetkali, tak za pomoci “123” můžete zadat čísla kanálů a “extra” vyvolá okno s aktuálním počasím, sportovní výsledky a pár dalšími informacemi. Ve spodní části je tlačítko pro přechod na domovskou obrazovku, pauzu a tlačítko zpět. Plus přepínání kanálů a úprava hlasitosti. I s takto minimalistickým ovládáním, lze zvládnout bez problémů většina situací. Nicméně tlačítka pro rychlé přetáčí vpřed nebo vzad by přišla vhod. Tlačítko Home spustí domovskou obrazovku, kde můžete nastavit zdroj pro zobrazování (počítač, televize ..), dostat se do klasického nastavení televizoru a dále vidíte ikonky (kostičky) s jednotlivými předinstalovanými programy a hrami. Taková ta klasická jako u všech televizorů z poslední doby. Aplikacím nějakou dobu trvá než se spustí, takovému Netflixu to trvá 15 sekund. Spotřeba energie je podle výrobce 89 W, ale v reálném provozu a s běžný nastavení bez energeticky úsporného módu se pohybuje spíše okolo 130 W – pro 49 palců velký model. To je na 4K televizi této velikosti slušný průměr.

Kvalita obrazu

Je vybavena technologií HDR, která velmi zjednodušeně řečeno, dokáže zobrazovat živější a realitě věrnější barvy než přístroje, které tuto technologie nemají. Více informací o tom jak HDR funguje . Samotná přítomnost HDR ale ještě neznamená dokonalé zážitky z obrazu. U tohoto Samsungu dochází ke zlepšení rozsahu barevného spektra, ale díky slabšímu podání černé barvy se nejedná o žádný zázrak. Černá není dostatečně temná a díky tomu je kontrastní poměr u zapnutého HDR slabší – cca 3 000 : 1. Přirozená obnovovací frekvence je 50 Hz a při akčních scénách můžete někdy postřehnout “trhání” obrazu. Opět ale docela běžná věc u podobně drahých přístrojů. Subjektivně vypadají barvy při sledování Blu-ray filmu velmi dobře. Obloha je blankytně modrá, prales při sledování Tarzana vyzníval velice věrohodně. Barva kůže u jednotlivých postav byla také na slušné úrovni, nebyla ani příliš bledá a naopak ani přepálená do červené. Určitě ale nejde říct, že by obraz patřil mezi špičku. Má vysokou hodnotu maximálního jasu, a díky tomu poskytuje ucházející vizuální zážitek i v místnostech kam proudí větší množství slunečních paprsků. Oproti podobně drahé konkurenci má mírně nadprůměrné výsledky při upscallingu obrazu. Tj. když nižší rozlišení zdrojového videa, zobrazujete na vyšším rozlišení televizoru. Kvalita obrazu hodně padá, pokud tv sledujete ze strany. Při úhlu okolo 20 stupňů dochází k zřetelné deformaci barev. Televizi jde použít i jako PC monitor, ale v tom případě zapněte volbu “herní režim” (Nastavení > Obraz > Speciální režim sledování > Režim hry). Když je zapnutý je průměrná doba odezvy okolo 20 ms. Bez tohoto režimu je okolo 120 ms. Herní režim bohužel mírně negativně ovlivňuje barevné podání, ale rychlejší akční hry bez něj nemá cenu hrát.

Nastavení obrazu

Pár základních nastavení, které pomůže zlepšit výchozí kvalitu obrazu. (Pro mírně tmavší místnost.)
 • Nastavení > Obraz > Režim obrazu > Film
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Podsvícení > 20
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Kontrast > 95
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Jas > 50
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Barvy > 50
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Auto Motion Plus > vypnuto (Auto Motion Plus doporučujeme vypnout pro většinu typů vysílání, smysl má jen u sportovních kanálů ve vysoké kvalitě nebo filmů s mnoha rychlými scénami – v opačných případech vypadá obraz často nepřirozeně)

Zvuk

Hraje dostatečně nahlas? Ano. Je to něco co by jste popsali jako kvalitní zvuk? Spíše ne, ale ten podle nás skoro žádná televize ze svých vestavěných reproduktorů. Nebereme to jako zásadní mínus, spíš jen konstatování stavu.

Manuál

Návod pro Samsung UE49KU6402. Nejlepší nabídka Samsung UE40KU6402 (40 palců) Nejlepší nabídka Samsung UE43KU6402 (43 palců) Nejlepší nabídka Samsung UE49KU6402 (49 palců) Nejlepší nabídka Samsung UE55KU6402 (55 palců) Nejlepší nabídka Samsung UE65KU6402 (65 palců)
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Samsung UE49KU6402

Škoda toho, jak televizor pracuje s černou barvou. Kdyby ji dokázal zobrazovat lépe, patřil by k tomu lepšímu co jde v této cenové relaci koupit. Takto jí můžeme dát slušný poměr cena/výkon, ale zvažte zda pro vás její slabší stránky nejsou překážkou a nechcete připlatit za vyšší model. Aktuální přehled televizí najdete zde.

PLUSY
 • HDR
 • Vysoký jas
 • Ucházející kontrast
MÍNUSY
 • Pozorovací úhly
 • Černá je hodně na hraně
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo