Recenze Samsung UE49MU6502

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

UE49MU6502 patří do střední úrovně mezi televizemi, které si pro nás Samsung na rok 2017 připravil. A možná i trochu překvapivě se v tomto případě vrátil k prohnutému designu. Designově mu dominuje jasně rozpoznatelný stojan, který zkušenému oku již zdálky prozradí, že se jedná o značku Samsung. Všechny vstupy jsou přístupné ze strany, proto se k nim snadno dostanete. Můžete využít 3x HDMI, 2x USB, 1x síťový a 1x digitální audio výstup. A to i v případě, že máte televizi připevněnou ke zdi, za pomoci Vesa držáku. Rámeček okolo displeje je z černého plastu, který má šířku 1,7 cm. Díky svému prohnutému tvaru vypadá tv při pohledu z boku širší, než ve skutečnosti je. Šířka v nejširším bodě je 8,8 cm. Kvalita zpracování není špatná, ale u výrobku s cenovkou přes 20 000 Kč přeci jen očekáváte trochu víc. Plastová konstrukce zadní strany při bližším pohledu působí poměrně lacině. Naštěstí to není zásadní faktor při výběru televize, proto si probere jak je na tom s obrazem.

Starý model, neprodává se. Aktuální televizory najdete v našem velkém testu.

Parametry

Úhlopříčka obrazovkyod 123 po 163 cm
Příkonod 90 W do 118 W
Rozlišení obrazovky3 840 x 2 160
Frekvence obrazovky50 Hz
HDMI3x
SCARTne
USB2x
Hmostnostod 14,2 kg po 23,6 kg
Typ obrazovkyLED
 

Kvalita obrazu

Velkou pochvalu zaslouží za vynikající zobrazení černé barvy. Ta je opravdu temně černá a při večerním sledování filmů její přednosti vyniknou na plno. Za denního světla to už tak úžasné představení není, protože si nedokáže dobře poradit s odlesky slunečního světla. I s maximálně nastaveným jasem bude mít obrazovka co dělat, aby přebila hodně světlou letní místnost. V případě, že přímý sluneční svit odcloníte díky závěsům nebo žaluziím, tak uvedené problémy odpadají. Dalším nedostatkem, který je bohužel typický pro většinu prohnutých obrazovek jsou pozorovací úhly. Bez deformací si obraz užijete jen v relativně úzkém prostoru před televizí. Při sezení na pohovce naproti televizi je to v pořádku, ale na sledování tv z úhlu od kuchyňského stolu můžete zapomenout. Přístroj podporuje HDR ale na to, aby tuto technologii využil v plném rozsahu, má malou hodnotu maximálního jasu. Díky tomu nedokáže zobrazit všechny barvy z rozšířeného barevného spektra. Bohužel nemá ani technologii lokálního stmívání (local dimming), která by zážitek z HDR posunula na novou úroveň. Barevná hloubka je 10 bitů. Dynamické scény zvládá průměrně. Míra odezvy je svižná (19 ms), ale u rychle se pohybujících objektů můžete při pozornějším zkoumání zahlednout jejich rozmazanou stopu. Dokonalé plynulosti se tedy nedočkáte. V tomhle ohledu je to tedy maximálně průměr, spíše slabší podprůměr. Zvukový projev je na slušné úrovni. Rozhodně neuděláte chybu, když si pořídíte slušné reproduktory. To zážitek ze sledování filmů posune na úplně jinou úroveň. Pro běžné sledování televizního vysílání je hlasitost dostatečná a kvalita rovněž. Jako operační systém slouží Tizen. Ten je dostatečně svižný a přehledný, aby se snadno a pohodlně ovládal. Množství aplikací, které si do ní můžete nainstalovat je obrovské, vybere si každý. Dálkové ovládání je spíše minimalistické. Najdete na něm jen asi deset tlačítek, pokud jste zvyklí na klasické mnoho tlačítkové ovladače, tak si budete chvilku zvykat. Na zadní straně televize je ukryté malé tlačítko (spíše joystick), pomocí kterého můžete měnit hlasitost, přepínat program bez dálkového ovladače. Můžete si i nainstalovat aplikaci do svého telefonu, pomocí které jde přístroj ovládat.

Nastavení obrazu

Pokud si nechcete hrát s nastavením obrazu sami, máme tu pár tipů, které by mohli pomoci.
 • Nastavení > Obraz > Režim obrazu > Film
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Podsvícení > 10 (pro spíše temnější místnost)
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Kontrast > 90
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Jas > 5
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Vyčištění digitálního signálu > nechte zapnuté v případě, že sledujete nějaké program v horší kvalitě než HD
V případě že chcete sledovat 4K filmy z přehrávače, nezapomeňte v Nastavení > Obecné > Správce externích zařízení > HDMI UHD Color a pro vstup do kterého je přehrávač zapojen, tuto funkci zapněte.

Podporované formáty videa a hudby

VideoHudba
*.avi *.mp3
*.mkv *.m4a
*.asf *.mpa
*.wmv *.aac
*.mp4 *.flac
*.3gp *.ogg
*.mov *.wma
 *.svi *.wav
 *.vob *.mid
 *.flv *.midi
 *.mov *.ape
 *.trp *.aif
 *.tp *.aiff
 *.ts *.m4a
 *.mpeg
 *.mpg
 *.vro
 *.m2ts
 *.mts
*.divx
*.webm
*.rmvb
Zjistit cenu Další tv najdete v našem přehledu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score
Samsung UE49MU6502

Slušná televize, kterou diskriminují horší pozorovací úhly a slabší zážitek ve světlém prostředí. Od HDR jsme čekali více, ale o úplné zklamání se nejedná. Kromě zmiňované povedené černý barvy a kontrastního poměru dobře poslouží pro hraní her. Ať už k ní budete mít připojenou konzoli nebo ji využijete jako monitor k PC.

Kontrast
7
Pozorovací úhly
4
Barvy
8
Konstrukce
7
Dynamické scény
6
Funkce a výbava Smart tv
8
PLUSY
 • Výtečná černá barva
 • Vysoký kontrast
MÍNUSY
 • Nedokáže si dobře poradit se slunečními odlesky
 • Pozorovací úhly
 • HDR nenaplnilo očekávání
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo