Recenze Samsung UE55MU8002

Když pomineme QLED, tak jde o nejvyšší řadu televizí od Samsungu pro rok 2017. Ostatní modely jsme hodnotili poměrně kladně, tak uvidíme, zda zůstane laťka nastavena vysoko i v tomto případě. Pokročilejší technologie typu local dimming nebo HDR, už by mohly být v podání tohoto krasavce zajímavé. Jeho nástupce je NU8002, recenze dostupná zde.

Parametry

Úhlopříčka obrazovky123 – 191 cm
Příkon90 – 200 W
Rozlišení obrazovky3 840 x 2 160
Frekvence obrazovky100 Hz
HDMI4x
SCARTne
USB3x
Typ obrazovkyLCD LED
Když říkám krasavec, myslím to opravdu vážně, protože už na první pohled je jasné že si designéři dali záležet. Pokud započítáme hloubku stojanu, tak má přístroj v nejhlubším místě 35 cm. To znamená, že se vám vejde i na úzkou skříňku. Sama obrazovka má v nejtlustějším místě 5 cm. Když ji připevníte na zeď, tak díky tomu skoro vůbec nevyčnívá a vypadá spíše jako moderní futuristický obraz. Extra tenký je i stříbrný rámeček okolo obrazovky, který má méně než jeden centimetr. Ještě se vrátím ke stojanu. V něm jsou umně skryty kabely vedoucí z televizoru. Kvalita provedení je velmi slušná, ale podle mého názoru ji ještě malý kousek k preciznosti vyšších řad od Sony chybí. Jde spíše o drobnosti jako nepatrné mezery okolo kostry přístroje. Rozhodně působí stabilním a trvanlivým dojmem. Za zmínku stojí i „One connect“. To je ve své podstatě takový hub (rozbočovač) jedním kabelem je spojen s televizí a má v sobě vstupy pro HDMI, anténní kabel nebo zvukový digitální vstup. Dálkové ovládání je minimalistické, ovládáte ho za pomoci deseti tlačítek a můžete využít i hlasové povely. Uživatelské prostředí televizoru je příjemné, snadno a rychle se v něm zorientujete. Naneštěstí i zde se občas setkáte se zaseknutím / zpomalením systému. Po chvilce je zase vše plynulé. Množství aplikací a jednoduchých her, které lze do televize stáhnout je obrovské. Pokud by vám dálkové ovládání nevyhovovalo, můžete si stáhnout aplikaci do svého telefonu. Je dostupná pro Android i iOS. Plnohodnotně ovladač nahradit nedokáže, ale běžné úkony zvládne. Pod logem Samsungu na obrazovce televize najdete tlačítko, pomocí kterého ji můžete vypnout či zapnout, změnit kanál nebo hlasitost. Krátkým stiskem tlačítka přepínáte prvky z menu a delším stiskem prvek vyberete. Ve výbavě najdete tuner pro příjem pozemního, satelitního i kabelového vysílání (DVB-T2,DVB-C a DVB-S2). A to dokonce v duálním provedení! To znamená, že můžete jeden program sledovat a druhý si přitom nahrávat například na připojený pevný disk.

Kvalita obrazu

Podle očekávání má stejné klady a neduhy jako již letos recenzované televize od Samsungu. Celkově obraz hodnotím velice kladně. Může za to hluboká černá barva, která přináší vysoký kontrastní poměr. A velmu slušná je i hodnota maximálního jasu. Co z toho plyne? Televize se rozhodně hodí do tmavších místností. A o nic hůře obraz nevypadá ani když máte v místnosti hodně slunečního svitu. Výborně se totiž dovede vypořádat s odrazy slunečních paprsků. Jak vidíte, tak z tohoto pohledu jde o univerzální přístroj. Barevná jednotnost napříč celou obrazovkou patří k tomu lepšímu co je na trhu mání, přesto při krajích při pozorném zkoumáním vidíte mírně tmavší nádech. Pozorovací úhly jsou slabostí a platí to zatím u všech letošních Samsungů, které jsem měl možnost vidět. Zde je nutné zapřemýšlet jestli vám to vadí. Pokud jste zvyklí televizi sledovat přímo z pohovky, která je naproti ní umístěná, tak se pro vás o žádný problém nejedná. Za situace, že jste zvyklí často obrazovku sledovat pod větším úhlem třeba od jídelního stolu, tak už bych její nákup zvažoval. Dynamické scény zvládá na výbornou. 100 Hz panel zvládá zajistit, že obraz není rozmazaný a průměrná odezva se rovná 10 ms. To je velice slušná hodnota. Díky tomu se hodní pro sledování sportu, akčních filmů a hraní her. Local diming, možná jste již o této technologii slyšeli. Letos už ji najdete u většiny televizorů střední třídy. Občas se do češtiny překladá jako „lokální (místní) ztmavení, ale častěji ji prodejci i výrobci nechávají pod jejím anglickým názvem. Zjednodušeně ovlivňuje podsvícení jednotlivých pixelů obrazovky. Může jim být snížen jas a zobrazit ještě tmavší černou barvu. Bohužel u většiny přístrojů, které nepatří do vysoké cenové kategorie tato technologie není zpracování nijak úchvatně. A to je i případ téhle modelové řady. Její dopad na výslednou kvalitu obrazu proto není nijak zásadní a zapínat ji v plném rozsahu nedoporučuji, je pak patrné drobné prosvítání obrazu. Když budete mít k dispozici vhodný obsah, doporučuji vyzkoušet HDR. Tv umí zobrazit široké barevné spektrum a barvy jsou velmi živé. Ještě lepší výsledek nedovolí slabý local dimming.

Nastavení obrazu

Pokud si nechcete hrát s nastavením obrazu sami, máme tu pár tipů, které by mohli pomoci. Každá místnost je jiná, proto si s hodnotami pro jednotlivé nastavení budete muset ještě trochu pohrát.
 • Nastavení > Obecné > Eko řešení > doporučujeme vypnout všechny podvolby kromě automatického vypnutí
 • Nastavení > Obraz > Režim obrazu > Film
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Podsvícení > 10 (pro spíše temnější místnost)
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Kontrast > 90
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Jas > 0
 • Nastavení > Obraz > Nastavení pro pokročilé > Místní ztmavení > nízké
V případě že chcete sledovat 4K filmy z přehrávače, nezapomeňte v Nastavení > Obecné > Správce externích zařízení > HDMI UHD Color a pro vstup do kterého je přehrávač zapojen, tuto funkci zapněte.

Podporované formáty videa a hudby

VideoHudba
*.avi *.mp3
*.mkv *.m4a
*.asf *.mpa
*.wmv *.aac
*.mp4 *.flac
*.3gp *.ogg
*.mov *.wma
 *.svi *.wav
 *.vob *.mid
 *.flv *.midi
 *.mov *.ape
 *.trp *.aif
 *.tp *.aiff
 *.ts *.m4a
 *.mpeg
 *.mpg
 *.vro
 *.m2ts
 *.mts
*.divx
*.webm
*.rmvb
Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Samsung UE55MU8002

Pokrok v kvalitě obrazu proti Samsung UE55MU7002 je vykoupen také vyšší cenou. Každopádně jde o povedenou televizi, která má dva nedostatky. Pozorovací úhly a hodně slabý local dimming. Jinak je velmi dobrá, vhodná do tmavého i světlejšího pokoje. Stále váháte? Mrkněte i na další testované televize.

Kontrast
7
Pozorovací úhly
5
Barvy
8
Konstrukce
8
Dynamické scény
8
Funkce a výbava Smart tv
8
PLUSY
 • Vydařená černá barva
 • Vysoký jas
 • Dynamické scény
MÍNUSY
 • Pozorovací úhly
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobry den, v clanku Jakou vybrat televizi je u modelu ue55mu8002 v tabulce uvedeno podsviceni Direct LED. Nikde jsem vsak tuto informaci nenasla…..
  Dale bych se chtela zeptat, dle hodnoceni jsou televize ue55mu8002 a ue55nu8002 vicemene stejne. Cena je vsak u druhe zminene podstatne nizsi a zaroven uvadite problemy jakesi svatozare kolem objektu, ktere u prvni nepopisujete. Ktery typ je dle vas tedy vice koukatelny? Dekuji

  • Dobrý den,

   oba televizory jsou ve své podstatě stejné. MU je model z roku 2017, NU z roku 2018. Případný rozdíl v ceně v tomto případě neznamená rozdíl v kvalitě. Jinak i MU8002 má edge podsvícení, v tabulce byl překlep. Už je opraven, díky za upozornění. Co se týče tzv. „halo effectu“, ten je u této cenové kategorie běžný, ale jde o specifickou situaci, která může výjimečně nastat při tmavých scénách. Všimnete si toho spíše když vás film bude nudit.

 2. Dobrý deň, ešte sa len chystám kúpiť tento televízor a preto sa chcem spýtať na kvalitu audio výstupu, ktorú v tejto recenzii nespomínate. Ďakujem za odpoveď.

  • Dobrý den,

   jestli máte rád kvalitní audio, tak určitě doporučuji investovat aspoň pár tisíc za základní repro/soundbar. S tím jak jsou moderní televize tenké, tak do nich nějaké slušné repro prostě nejde dát. To není výtka k tomuto Samsungu, ale platí to napříč pro celý trh. Zvuk nemá špatný, ale když si chcete pořádně užít film nebo pustit skrze televizi hudbu, tak to prostě není ono.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo