Recenze Samsung WD80M4443JW

Samsung WD80M4443JW se může pochlubit nízkou spotřebou vody v porovnání se spotřebiči s podobnou kapacitou praní i sušení. Dosahuje dobrý sušících výsledků, i když by neuškodil větší počet otáček. Zásadním nedostatek je však absence senzorů, které by pohlídaly únik vody. Co se kapacity týče, s klidným svědomím si ji může pořídit i rodina. Další výhody a nevýhody jsme pro vás sepsali v naší recenzi. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita praní8 kg
Kapacita sušení6 kg
Energetická třída - praní a sušeníA
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů95 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů495 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů4360 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů8000 l
Hlučnost při praní54 dB
Hlučnost při ždímání73 dB
Hlučnost při sušení62 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka60 cm
Provedení slimne
Maximální počet otáček1400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)280 minuty
Počet programů (praní i sušení)14
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ne

Programy praní a sušení

Název programuMaximální náplň
 Bavlna8 kg
 Syntetika4 kg
 Vlna2 kg
 Dětské prádlo4 kg
 Máchání+odstřeďování
Čištění bubnu
59´Praní a sušení1 kg
 Air Wash
Sušení bavlny6 kg
 Sušení syntetiky3 kg
 15´Rychlé praní2 kg
 Denní praní2 kg
 Automatické sušení
Ruční sušení
Výrobce bohužel neuvádí maximální možné použití otáček pro konkrétní prací program a nezmiňuje ani teplotní rozpětí pro jednotlivé programy. Rozhodli jste pro praní prostěradel, ubrusů, spodního prádla, triček a ručníků? Zvolte program Bavlna. Podle náplně bude automaticky nastaven čas praní i počet cyklů máchání. Nosíte rádi trika nebo blůzy vyrobené z polyesteru (diolen, trevira), polayamdiu (perlon, nylon) a podobných materiálů? Pro praní tohoto oblečení vyberte program Syntetika. Plánujete praní vašeho oblíbeného svetru vyrobeného ze specifické pratelné vlny? Vyberte program Vlna, ale nezapomeňte, že můžete prát náplň, která je menší než 2 kg. Aby se vaše oblečení nepoškodilo, postará se program o jemné namáčení a praní, které chrání vlněná vlákna před sražením nebo překroucením. Pro praní tohoto materiálu je vhodné používat neutrální prací prostředek. Protože děti mají velmi jemnou pokožku, vyberte pro praní jejich prádla program Dětské prádlo. Tento speciální program pere oblečení při vysokých teplotách a má delší proces máchání, aby v prádle nezůstal žádný prací prostředek, který by mohl pokožku dráždit. Pokud chcete přidat další máchání po aplikaci aviváže na prádlo, zvolte program Máchání+Odstřeďování. Po každých 40 praních byste měli vyčistit buben a zbavit ho tak špíny a bakterií. Pro čištění vyberte program Čištění bubnu a nepoužívejte žádný prací prostředek, bělidla ani žádné čisticí prostředky. Při volbě tohoto programu nedávejte do bubnu žádné prádlo. Pro rychlé vyprání a vysušení několika kousků syntetického oblečení zvolte program 59´Praní+sušení, který se o vaše prádlo kompletně postará za dobu kratší, než je jedna hodina. Pokud prádlo potřebujete vydezinfikovat a zbavit bakterií, zvolte program Air Wash. Program pro svou činnost nepotřebuje vody ani chemické prostředky. Svou práci odvede za použití horkého vzduchu. Pro využití tohoto programu by objem prádla měl být maximálně 1 kg a méně (1-2 kusy prádla). Pokud by došlo k přeplnění bubnu, byla by účinnost programu snížena. Program Air Wash se nehodí pro oblečení citlivé na teplo (oblečení z kůže, norku, kožešiny a hedvábí), pro spodní prádlo s krajkami, společenské šaty s ozdobami, oblečení s knoflíky ani pro škrobené prádlo a další. Sušení bavlny je program pro všeobecné sušení. Pokud víte o oblečení, které je náchylné na sušení při vysokých teplotách, zvolte program Sušení syntetiky, který pro sušení používá nižší teploty. Pokud doma máte jen pár kousků lehce znečištěného oblečení (tak do 2 kg), které potřebujete rychle vyprat, vyberte z nabídky program 15´Rychlé praní. Program Denní praní je vhodný pro každodenně nošené oblečení, mezi které můžeme zařadit třeba spodní prádlo nebo košile. Program Automatické a Ruční sušení popisujeme v části Ovládání.

Ovládání

Pračka se zapíná a vypíná tlačítkem Napájení. Na ovládacím panelu najdete Otočný volič, který slouží pro výběr programů a je možné s ním otáčet doprava i doleva. Program spustíte nebo přerušíte tlačítkem Spustit/Pozastavit. Na LCD displeji si můžete přečíst všechny informace, které se vztahují k danému programu, promítnou se na něm změny nastavení, ukáže vám odhadovaný zbývající čas nebo jiná technická hlášení. Pod displejem najdete tlačítka, která slouží pro úpravu programu nebo výběr funkcí:
 • opakovaným stisknutím tlačítka Teplota si nastavíte požadovanou teplotu (rozpětí: 20 °C, 40 °C, 60 °C, 90 °C),
 • opakovaným stisknutím tlačítka Odstřeďování, nastavíte otáčky pro ždímání (400, 800, 1 400), zvolit můžete i možnost Zastavení máchání, kdy je poslední cyklus máchání pozastaven, takže prádlo zůstává ve vodě, před vyndáním prádla je nutné vodu vypustit. Možnost Bez odstřeďování znamená, že pračka po posledním vypouštěcím cyklu nezačne odstřeďovat. Pokud potřebujete spustit Pouze odstřeďování, podržte tlačítko Odstřeďování po dobu 3 vteřin. Jakmile se na displeji zobrazí doba cyklu a rychlost odstřeďování, zmáčkněte tlačítko ještě několikrát a vyberte požadovanou rychlost odstřeďování. Pro aktivování stiskněte tlačítko Spustit/Pozastavit.
 • Tlačítkem Úroveň sušení vybíráte možnosti sušení.
 • Tlačítkem Odložený konec si nastavíte čas, kdy chcete, aby program skončil praní.
 • Tlačítkem Možnosti si můžete navolit funkce navíc: Intenzivní, Předpírka, Máchání+, Bubble Soak, Intenzivní a Máchání+, Předpírka a Máchání+, Předpírka a Bubble Soak, Máchání+ a Bubble Soak, Předpírka a Máchání+ a Bubble Soak. Opakovaným stisknutím svůj výběr zrušíte.
Pro nastavení Odloženého konce stiskněte příslušené tlačítko tolikrát, dokud se nezobrazí vámi požadovaný čas ukončení. Funkci aktivujete stisknutím tlačítka Spustit/Pozastavit. Pokud se rozhodnete pro zrušení nastavení, musíte pračku vypnout tlačítkem Napájení. Příklad nastavení: Vyberete si dvouhodinový program, který chcete, aby skončil od teď až za 3 hodiny. Přidejte k aktuálnímu programu možnost Odloženého konce s nastavením o 3 hodiny a stiskněte tlačítko Spustit/Pozastavit. Program jste aktivovali ve 14:00, kdy se tedy spustí? Pračka začne prát v 15:00 a praní dokončí v 17:00 hodin. Funkci Dětský zámek aktivujete současným stisknutím kombinací tlačítek Teplota+Odstřeďování po dobu 3 vteřin. Pokud byste chtěli do bubnu přidat více prádla nebo změnit nastavení programu, musíte funkci Dětský zámek deaktivovat. Deaktivaci provedete stejným způsobem jako aktivaci. Zvuk tlačítek můžete aktivovat nebo deaktivovat současným stisknutím tlačítek Odstřeďování+Úroveň sušení po dobu 3 vteřin. Čištění bubnu je program, který aktivujete stejně jako každý jiný. Otočným voličem vyberte tento program a stiskněte tlačítko Spustit/Pozastavit. Teplota vody u tohoto programu je fixně nastavená na 70 °C a není možné ji upravovat. Jak používat funkci Smart check Pro využívání této funkce je nezbytné, abyste si stáhli aplikaci Samsung Smart Washer a nainstalovali si ji do telefonu s možností snímání obrazu. Tato funkce inteligentní kontroly je optimalizovaná pro modely Galaxy a pohone. Jak zjistíte bližší informace o závadě pomocí aplikace?
 • Stiskněte na 3 sekundy současně tlačítka Úroveň sušení+Odložený konec. Tím vstoupíte do režimu Smart Check.
 • Následně pračka spustí diagnostiku, a pokud zjistí problém, zobrazí na displeji informační kód.
 • Nyní ve svém telefonu spusťte aplikaci Samsung Smart Washer a vyberte možnost Smart Check.
 • Telefon přibližte k displeji pračky tak, aby mohl načíst informační kód.
 • Pokud je kód rozeznán správně, poskytne vám aplikace detailní informace o problému a poradí, co dělat dál. Pokud by aplikace nebyla schopná kód rozeznat, je možné ho zadat ručně. Pro správné rozpoznání kódu, by displej pračky neměl odrážet světlo.
Jak používat sušičku Režim Automatického sušení je schopný rozpoznat hmotnost prádla, takže dokáže přesněji zobrazit dobu sušení a postarat se o účinnější sušení prádla. Hmotnost prádla nerozezná režim Doba sušení.
RežimMožnosti sušeníPoužitíVelikost dávky bavlna a syntetika/nastavení času
Automatické sušeníStandardní sušeníRežim je vhodný pro sušení náplně z bavlny a plátna i pro sušení spodního prádla.6 kg bavlna/3 kg syntetika
Ruční sušeníDoba sušeníTento režim použijte, pokud si chcete nastavit časové rozpětí v závislosti na vláknu, množství prádla a požadované vlhkosti.U bavlny i syntetiky je možné nastavit časové rozpětí od 30 do 270 minut po půl hodinových intervalech.
Výsledky sušení se odvíjí od zvoleného pracího programu a typu nebo množství prádla. Při zvolení kontinuálního programu praní i sušení je automaticky zvolena rychlost odstřeďování, takže se zvyšuje účinnost sušení. Pokud se rozhodnete pro sušení prádla, které jste vyprali v ruce, zvolte odstřeďovací cyklus a následně možnost sušení pro optimální výsledek. Sušení se nedoporučuje, pokud jste na prádlo použili chlorované bělidlo. Hrozí totiž ztráta barev nebo poškození materiálu. Sušení nepoužívejte ani pro oblečení, které má kožešinovou obšívku nebo je vyrobené z akrylových materiálů. Mohlo by totiž dojít ke snížení funkce sušení.

Kombinace programů a funkcí

Výrobce bohužel neuvádí přehled kompatibilnosti mezi jednotlivými funkcemi a programy. Pračka se sušičkou nabízí tyto funkce:
 • Intenzivní – funkce vhodná pro silně znečištěné prádlo. Pokud ji použijete, počítejte s tím, že se délka pracího cyklu u vybraného programu prodlouží.
 • Předpírka – funkci využijete zejména u praní velmi špinavého prádla, kdy před samotný proces praní přidává ještě předpírací cyklus.
 • Máchání+ – jedná se o funkci, díky které můžete přidávat další cykly máchání.
 • Bubble soak – je funkce, která napomáhá odstranit širokou škálu odolných skvrn. Prádlo se namáčí ve vodních bublinkách, které zajišťují účinné praní. Bubble soak je kombinovatelná s programem Bavlna, Syntetika a Dětské prádlo. Ke každému programu přidává 30 minut.
Tento model pračky se sušičkou nabízí také možnost Odloženého konce, díky kterému si můžete nastavit pozdější dokončení praní. Odložený konec můžete nastavit v hodinových intervalech od 1 do 24 hodin. Hodina, která se zobrazí, označuje čas, kdy se praní dokončí. Dětská pojistka uzamkne všechna tlačítka na ovládacím panelu kromě tlačítka Napájení. Zabráníte tak nechtěnému „programování“. U pračky je možné Zapnout a vypnout zvuk tlačítek. Toto nastavení zůstává uložené i po zapnutí pračky.

Jak pere a suší

Na této pračce nás nejvíc zaujala nízká spotřeba vody, a to jak při praní, tak při praní a sušení. Její spotřeba je téměř o 10 l menší, než u modelů se srovnatelnou nebo i nižší kapacitou. Při spočítání ročních nákladů tento příjemný fakt jistě uvítáte. Kapacita pro praní i sušení je velmi příjemná a vystačí si s ní i větší rodiny. Praktická je možnost nepřerušeného cyklu praní a sušení. Na výběr je však jen jeden kratší program, který usuší jen pár kousků. Pokud budete chtít sušit větší objem, budete si muset zvolit program Automatického sušení nebo Dobu sušení. Líbí se nám také program Air Wash, který prádlo osvěží a zbaví bakterií bez použití vody. Na výběr je pak i program krátkého praní pro pár kousků oblečení. Tím však výběr ze zajímavých programů končí. Většina je standardní, které najdete i u jiných modelů. U jednotlivých programů si můžete upravovat teplotu i počet otáček. Pračce však úplně chybí funkce na zkrácení programu praní. Můžete si pouze zvolit kratší program praní. Čas u jednotlivých programů změnit nelze. Pračka nabízí možnost odloženého konce praní, což je o něco složitější funkce na pochopení oproti klasickému odloženému startu. U odloženého konce praní musíte trochu více počítat, ale nejedná se o žádnou hrůzu, na kterou byste potřebovali kalkulačku. Je to zkrátka o zvyku. Co se pořizovací ceny týče, ta nepatří k nejvyšším, ale jistě se nejedná o částku, která je v rodinném rozpočtu zanedbatelná. Proto nás opravdu nemile překvapilo, že spotřebič nemá senzory proti úniku vody, zkrátka žádná ochrana. A to je podle nás velký nedostatek. Sušení je díky účinnosti sušení A poměrně uspokojivé. K dokonalosti chybí jen možnost většího počtu otáček. 1 400 ot./min není špatné, ale o něco lepších výsledků by bylo možno dosáhnout, pokud by otáček bylo ještě o 200 víc, tedy 1 600 za minutu. U jejich nastavení nám chybí možnost nastavení třeba na 600 za minutu. U nastavení teploty zase chybí program 30 °C, který je poměrně hojně využívaný. Ovládání pračky je snadné. Oceňujeme české popisky na ovládacím panelu, ale nezaškodil by podrobnější návod, ve kterém chybí údaje o počtu otáček nebo teplotním rozsahu pro jednotlivé programy. Na tyto veličiny si budete muset zřejmě přijít sami.

Na kolik vyjde provoz při praní

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (8 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 1,04 kWh Spotřeba vody: 48 l Cena za jedno vyprání je tedy cca (1,04 * 4) + (0,048 * 90) = 4,16 + 4,32 = 8,48 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde provoz při praní a sušení

Cena za jedno vyprání a sušení při plné kapacitě (6 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 5,44 kWh Spotřeba vody: 88 l Cena za jedno vyprání a vysušení je tedy cca (5,44 * 4) + (0,088 * 90) = 21,76 + 7,92 = 29,68 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla, zvoleném programu a počtu otáček.

Zkušenosti

 • Hloubka včetně vyčnívajících částí je 67,5 cm.
 • Pokud je prádlo nevyvážené, zobrazí se hláška „UB“, proto zatížení raději rozložte. Pokud by prádlo bylo nevyvážené, může dojít ke snížení výkonu odstřeďování.
 • Během sušení prádla dochází k zahřívání pračky, dejte pozor, abyste se nepopálili.
Zjistit cenu Nevybrali jste? Zkuste našeho průvodce Pračky se sušičkou jak vybrat.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.9 Total Score
Samsung WD80M4443JW

Pračka se sušičkou má jeden velký nedostatek, a to absenci čidel proti protečení vody. Programová výbava je standardní, spíš chudší. Dostatečný objem bubnu pro praní i sušení, spotřebič je vhodný i pro rodinu. Ovládání je díky českým popiskům na ovládacím panelu snadné.

Praní
9
Ždímání a sušení
7
Programy
5
Hlučnost
6
Výbava
6
Spotřeba
7
PLUSY
 • dostatečně velký objem bubnu pro praní i sušení
 • české popisky na ovládacím panelu
MÍNUSY
 • absence čidel proti úniku vody
 • chudší programová výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo