Recenze SAMSUNG WW 80J5446EW

Ideální rodinná pračka s malou spotřebou vody i elektrické energie. Potěší programovým vybavením a především nízkou hlučností při provozu. Nevýhodou je naopak hlučný provoz při odstřeďování. Jak pračka dopadla v našem testu? To se dozvíte níže.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní49 dB
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů53 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů3680 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka55 cm
Počet programů13
Délka základního programu319 minuty

Představení

Předem plněná pračka Samsung 80J5446EW pojme 8 kg prádla, což je dostačující i pro větší rodinu čítající 4 členy. Prádlo dokáže odstředit v maximálních otáčkách 1 400 za minutu, což bohatě stačí na to, abyste prádlo dali do sušičky a mohli se těšit na skvělý výsledek.

Pračka má bohatou programovou výbavu. Kromě klasických programů se můžete těšit na Rychlé praní, které trvá jen 15 minut, ale je vhodné pouze pro malé množství ne příliš špinavého prádla, podobné je to s programem Denní praní. Mezi speciálně zaměřené programy se řadí Tmavé oblečení, při praní provádí buben speciální pohyby, aby nedošlo ke zbytečné ztrátě černé barvy. Dále u pračky najdete program Lůžkoviny nebo Dětské prádlo.

Co z programů postrádáme je praní sportovního oblečení, které při použití současný moderních materiálů vyžaduje specifický přístup k praní. Ovládání je díky českým popiskům a dostatečně velkému grafickému displeji snadné.


Kromě toho, že je pračka energeticky úsporná, dokáže dokonale využít všechen prací prášek. Funkce StayClean Drawer poté, co se dostane prací prostředek do bubnu, propláchne jeho zásobník, čímž jej dokonale využije.

Programy

Název programuKapacita v kg
Bavlna8
ECO bavlna8
Syntetika4
Vlna2
Odstřeďování8
Máchání+odstřeďování8
SuperEco/EcoBubble4
15´rychlé praní2
Denní praní4
Jemné prádlo2
Tmavé oblečení4
Lůžkoviny2
Dětské prádlo4

Doplňkové funkce

Buble Soak – funkce, díky které se pračka dokáže poprat i s velmi odolnými skvrnami. Prádlo se důkladně nasákne bublinami, takže je odstraňování skvrn účinnější.

Snadné žehlení – díky této funkci prádlo nevytáhnete z pračky příliš zmačkané, takže půjde lépe žehlit.

Odložený konec – nastavit si můžete dobu, ve kterou chcete, aby praní prádla skončilo. Prádlo tak může být doprané třeba ve chvíli, kdy přijdete z práce.

Dětská pojistka – uzamkne veškerá tlačítka kromě napájení, takže děti nemají šanci s nastavením manipulovat. Nastavená zůstává i po restartování.

Aplikace pro odstranění problémů – díky Smart Check systému se dozvíte o jakou poruchu se jedná a dozvíte se, jak postupovat dál při nápravě.

Jak pere

Pračka je oblíbená pro svoji programovou vybavenost, jednoduchost ovládání a přijatelnou cenu. Kromě standardních programů nabídne také programy zaměřené na praní tmavého oblečení, dětského oblečení nebo lůžkovin. Jediné co postrádáme, je program na praní sportovního prádla.

Méně zdatní uživatelé nebo starší osoby jistě ocení české popisky programů. Veškeré nastavení i ovládání je snadné. Funkce EcoBouble podává stejné výsledky praní, jako když perete na standardní program. Všechna tahle efektivita a tichost má i svoji daň a tou jsou hodně dlouhé časy praní při výchozím nastavení.

Pračka mezi ostatními vyniká zejména svojí tichostí při provozu. Při praní je hluk pouhých 49 dB, což elektrospotřebič řadí mezi nejtišší výrobky na trhu. O něco horší je to s hladinou hluku při ždímání, kdy se se 74 dB mezi nejtišší rozhodně neřadí a spadá spíše k hlučnějším modelům.

Prakticky se nám jeví aplikace do chytrého telefonu, která dokáže diagnostikovat problém a navrhnout jeho řešení. Díky ní tedy můžete ušetřit za servis. To, že bude mít pračka dlouhou životnost, zajišťuje certifikace na 20 let provozu s 10letou zárukou

Zkušenosti

 • U patřičných programů je možné nastavit teploty 20, 30, 40, 60 a 95 °C.
 • Před prvním spuštěním pračky je nezbytné provést kalibraci bubnu.
Zjistit cenu

Přejít na přehled všech hodnocených praček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
SAMSUNG WW 80J5446EW

Pračce nemáme co vytknout. Snad jen zmiňovaný chybějící program pro sportovní oblečení. Kapacita i výsledky praní jsou velmi uspokojivé. Díky otáčkám 1 400 za minutu nebudete mít problém se sušením prádla v sušičce. Hlavní výhodou je tichý provoz při praní, nevýhodou hlučnost při odstřeďování.

Praní
9
Ždímání
9
Programy
7
Hlučnost
7
Výbava
6
Spotřeba
10
PLUSY
 • programová výbava
 • ovládání
 • tichý provoz při praní
MÍNUSY
 • chybí program na praní sportovního prádla
 • větší hlučnost při ždímání
 • delší časy praní
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo