Recenze Samsung WW90M740NOA

Špičkově vybavená pračka s vysoko nastavenou cenou. Špičková energetická účinnost, výborné máchání i praní a k tomu další zajímavé parametry. Hračičkové zbystřete. Rozměrově je to klasika, s přesahem dvířek je hloubka pračky 69 cm a s otevřenými dvířky má hloubku 120 cm. Parametry jsou totožné i pro menší, 8 kg variantu Samsung WW80M740…

Parametry

Způsob plněnípřední
Energetická třídaA+++
Kapacita9 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní49 dB
Hlučnost ždímání73 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů59 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4270 l
Počet programů14
Délka základního programu211 minuty
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
AquastopAno
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka60 cm

Programy

ProgramUrčeníKapacita
BavlnaProstěradla, ubrusy, spodní prádlo, ručníky, trička, atd…9 kg
Eco BavlnaTo stejné jako výše, s tím že program trvá déle a je energeticky úspornější9 kg
SyntetikaMateriály typu polyester, polyamid a podobné4 kg
Jemné prádloPro citlivé tkaniny z umělého hedvábí nebo syntetiky2 kg
Máchání a odstřeďováníDalší cyklus máchání9 kg
Vypouštění a odstřeďováníDalší cyklus ždímání9 kg
Čištění bubnuSpeciální program pro odstranění špíny a bakterií. Doporučeno používat zhruba po každých 40 praních. Nepoužívá se prací prášek ani čistící prostředky
Rychlé praníLehce znečištěné oblečení, za 15 minut hotovo2 kg
Extra rychlýLehce znečištěné oblečení. za 40 minut hotovo5 kg
Super EcoPomocí technologie Ecobubble se pere při extra nízké teplotě a díky tomu je minimální spotřeba energie4 kg
VlnaPro vlněné oděvy určené k praní v pračce2 kg
OutdoorPro sportovní oblečení z funkčních materiálů2 kg
LůžkovinyPro rozměrné ložní prádlo2 kg
PáraNa velmi znečištěné a stálobarevné prádlo, vysoká teplota vody4 kg

Funkce

Předpírka – zapnutím této volby přidáte před hlavní prací cyklus ještě předpírku. Intenzivní – tato funkce je pro praní velmi zašpiněného prádla. Prodlužuje prací cyklus. Vypnutí zvuku – tato funkce melodii při dokončení pracího cyklu, akustické upozornění na AddWash a pípnutí spotřebiče při jeho vypnutí. Odložený konec – pomocí něj lze nastavit kdy má pračka dokončit svůj program. Nastavení je možné v intervalu 1-24 hodin, s krokem po každé hodině. Spustí se jednoduše. Vyberete program (a případně si upravíte jeho nastavení) potom pomocí tlačítka odložený konec nastavíte požadovaný čas dokončení praní. AddWash – pod tímto názvem se skrývá možnost přidat do pračky další prádlo během praní. Slouží k tomu menší výklopná dvířka v hlavních dveřích. Když chcete během praní přidat další prádlo, tak stiskněte tlačítko start. Tím dojde k pozastavení pracího cyklu. Poté můžete stisknout horní část AddWash dvířek. Uslyšíte cvaknutí odblokování dvířek. Nyní lze dvířka otevřít a přidat další textil či aviváž. Poté dvířka zavřete a opětovným stiskem tlačítka start obnovíte chod programu. Dětská pojistka – uzamkne ovládací prvky proti neposedným a hravým dětem. Na displeji svítí ikonka dětské pojistky. Aktivuje se současným stisknutím „+“ a „-“ u nastavení odloženého startu. Je u něj na panelu uvedena i ikonka zámku. Osvětlení bubnu – světlo v bubnu jemně a přitom jasně ukazuje celý obsah bubnu. Při večerním vyndavání prádla z pračky si už nemusíte rozsvěcet. Wi-Fi – spotřebič lze připojit k vaší domácí bezdrátové síti. Používá starší frekvenci 2,4 Ghz. Do svého mobilního telefonu si můžete stáhnout aplikaci Samsung Connect. Telefony s Androidem by ho měly mít ve verzi 6.0, pokud máte mobil od Samsungu tak stačí 5.0. U iPhonů je podporovaná řada 6 a novější a verze operačního systému iOS 10.0. Pro spuštění aplikace si musíte vytvořit Samsung účet (pokud ještě nemáte), otravné, ale chápu snahu Samsungu si uživatele co nejvíc zaháčkovat.

Jak pere

Pračka je vybavena senzorem množstevní automatiky. Ta bohužel nefunguje ve všech programech. To že je pro zvolený program množstevní automatiky aktivní poznáte po spuštění programu podle ikonky na displeji. Při spuštění programu bliká/svítí když se prádlo v bubnu váží. Její ikonka vypadá jako závaží. Co se týče kvality praní ani ždímání, tak ji nejde co vytknout. Patří k tomu nejlepšímu, co si můžete pořídit. Je dostatečně tichá, jediný výraznější hluk je jen chvíli při napouštění vody. Spotřeba vody i elektrické energie je skutečně úctyhodně nízká. Zvlášť když vezmete v potaz že je její kapacita 9 kg prádla. Zpracování je velmi dobré, na motor je desetiletá záruka. Pro hodně znečištěné prádlo či alergiky je tu program s párou. K tomu příjemné drobnosti jako třeba osvětlení bubnu. Kromě ceny jí skutečně nejde moc co vytknout. U funkcí jste si přečetli, že má pračka Wi-Fi a že je možné ji ovládat pomocí mobilního telefonu na dálku. A co že všechno umí? Lze si vzdáleně zkontrolovat, zda pračka ještě pere a kolik jí zbývá do konce. Dále vám oznámí, pokud došlo k chybě. Samozřejmostí je také upozornění na skončení pracího cyklu. Také jde na dálku spustit či zastavit prací cyklus. Pochopitelně do bubnu musíte dát prádlo předem sami, tohle aplikace ještě bohužel neumí. Celkově mi to přijde jako milá hračka, ale žádný zásadní extra benefit v tom pro pořízení pračky za mě není. Kolega má starší model od Samsungu vybavený touto funkcionalitou a podle jeho slov zkusil pračku ovládat párkrát na začátku a od té doby to nepoužil. Možná to pro někoho může mít i častější využití. Pračku je nejlepší čistit navlhčeným hadříkem. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky, aby nedošlo k poškození povrchu pračky. Několikrát do roka vyčistěte čerpadlový filtr. Docela snadno se zanáší a když je zanesený, ta se snižuje účinnost bublinového programu (Super Eco).

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (9 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,59 kWh Spotřeba vody: 46 l Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,59 * 4) + (0,046 * 90) = 2,36 + 4,14 = 6,50 Kč Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zkušenosti

 • U programu „rychlé praní“ používejte rozumnou dávku pracího prostředku (max cca 20 gramů), jinak mohou jeho zbytky zůstat v oděvu, zvlášť nepříjemné pro alergiky.
 • Při přidávání prádla pomocí AddWash se může stát, že se okolo dvířek tvoří jemné kapky, ale nemá docházet k masivnějšímu úniku vody.
 • AddWash dvířka jdou otevřít i bez pozastavení programu. To je podle mého nešťastné, může dojít k úniku vody. Naštěstí dvířka nejdou otevřít pokud je teplota vody větší než 50 °C (nehrozí opaření) a také jsou blokované, pokud je voda v bubnu nad určitou úrovní.
Zjistit cenu Přejít na seznam hodnocených praček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.9 Total Score
Samsung WW90M740NOA

O tom, že je to skvělá pračka není nejmenších pochyb. Její cena, je ale podle mě nastavena přeci jen příliš vysoko. Částečně za to může, že se jedná o letošní novinku a snad v blízké době bude pozvolna klesat. Za takových 22 - 23 000 Kč by mi přišla jako výborná koupě. Energeticky je velmi úsporná a zpracování je výborné. Vydrží dlouho a na nízkých provozních nákladech se vyšší cena postupně vrátí.

Praní
9
Ždímání
9
Programy
8
Hlučnost
9
Výbava
8
Spotřeba
10
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

1 komentář
 1. jsem z teto pracky zklamana

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo