Recenze Scheppach ASP 15 ES

Scheppach ASP 15 ES je průmyslovým vysavačem, který si poradí i s tím nejnáročnějším čištěním. Kombinuje suché i mokré čištění, nabídne kapacitu zásobníku 15 litrů, a přesto si zachovává kompaktní rozměry, takže jeho skladování nebude žádná velká věda. Je to výkonný stroj, své místo najde v dílně, v garáži, ale oceníte ho i při běžném použití v domácnosti.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach15 l
Délka kabelu3,5 m
Akční rádius5,5 m
Hlučnost77 dB
Energetická třídaneuvedeno
Třída filtraceneuvedeno
Třída vysávání podlahneuvedeno
Třída vysávání kobercůneuvedeno
Roční spotřebaneuvedeno
Příkon1200 W
Sací výkonneuvedeno
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyne
Třída účinnosti HEPA filtru- (lze dokoupit)

Představení

Vysavač Scheppach ASP 15 ES patří mezi nejlevnější přístroje, které zařazujeme do kategorie průmyslových vysavačů. Takové vysavače jsou navrženy tak, aby si poradily s vysokým zatížením, náročným prostředním a podstatně širším spektrem odpadu, než je běžné v domácnosti. Piliny, prach na stavbách, větší kusy materiálu – s tím vším si musí průmyslový vysavač poradit. Scheppach proto využívá kombinace suchého a mokrého vysávání, což může být u vysavače, jehož cena nepřesahuje ani tisícovku, poněkud překvapivé. Vysavač podporuje i funkci foukání. Samozřejmě jej lze použít i v domácnosti, ale přeci jen se hodí spíše pro dílenský úklid. Je v podstatě něco mezi klasickým a průmyslovým vysavačem.

Tělo vysavače je vyrobeno z odolného nerezového materiálu. To jej předurčuje i k tvrdšímu zacházení, častému převážení apod. Manipulaci usnadňuje čtveřice otočných koleček a integrované madlo, praktické jsou i držáky pro elektrickou šňůru a další příslušenství. Vysavač si i tak zachovává kompaktní tvar a nízkou hmotnost – pouze 4,5 kilogramu – jeho uskladnění tak nebude žádný problém, vejde se skoro kamkoliv.

Jak je možné že vysavače už nemají energetické štítky? A tím pádem je pro uživatele spousta hodnot skrytých? Došlo ke změně legislativy, a jelikož každý výrobce testoval vysavač na spotřebu na základě jím stanovených podmínek, nebyly hodnoty na štítcích dokonale srovnatelné. Proto není povinnost energetický štítek uvádět. Nicméně pořád dávaly aspoň základní informaci, s tím se bohužel musíme rozloučit.

Součástí vysavače je i sada příslušenství – pružná sací hadice, 3dílná trubka, hubice pro vysávání podlah, prachový sáček i filtr. Vše potřebné tak najdeme v balení s vysavačem a v podstatě stačí pouze upevnit hadici, připojit do zásuvky a můžete se pustit do práce.

Jak vysává

Nízká cena a vůbec visačka „nejlevnějšího průmyslového vysavače na trhu“ vzbuzuje spoustu praktických otazníků. A drobností, dané nejspíše právě nutností stlačit cenu co nejníže,  které kvalitu vysavače Scheppach ASP 15 ES poněkud srážejí, najdeme celou řadu.

Pozastavme se na chvíli u filtru, tedy zásadní součásti každého vysavače. Od výrobce je totiž v balení pouze pěnový filtr, který není příliš účinný. Při vysávání prachu v dílně se proto připravte na oblaka jemného prachu ve vzduchu – a to není příliš dobrá vizitka pro vysavač. Řešením je HEPA filtr, ten je ale potřeba dokoupit zvlášť. Výměna je naštěstí jednoduchá a rychlá, obejdete se bez nářadí. Výrobce rovněž dodává pouze papírové sáčky (v balení je jen jeden, náhradní je nutné dokoupit samostatně), hrozí tak celkem značné riziko toho, že je při neopatrné manipulaci protrhnete.

Nevýhodou je i vyšší hlučnost vysavače, to je ale věc, s kterou je potřeba u průmyslových vysavačů počítat. Pokud budete Scheppach ASP 15 ES používat např. v dílně nebo garáži, nebude to ale až zas takový problém. Úplně dokonalé není ani řemeslné provedení, víko ideálně nedoléhá na nerezovou nádobu na prach/tekutinu. S tím si ale zdatný kutil bezpochyby snadno poradí. Pochválit nelze ani relativně krátkou, ve srovnání s dalšími průmyslovými vysavači, hadici (dva metry, průměr 36 mm), vysavač tak při úklidu počítá s častější manipulací – naštěstí to s otočnými kolečky není problém. Ze zkušenosti uživatelů navíc vyplývá, že se spouštěcí tlačítko s oblibou zasekává a vysavač nejde vypnout jinak, než vytažením ze zásuvky.

Pozitivem rozhodně zůstává překvapivě vysoký sací výkon, který si poradí i s hrubšími nečistotami. Kladně hodnotíme i fakt, že si vysavač poradí i s vysáváním tekutin. V tomto případě se pozitivně projeví velký objem sběrné nádoby – nabídne celkem 15 litrů. Chytře použitý je i plovák, který vás v čas upozorní na naplnění nádoby. Nicméně, při vysávání tekutin je potřeba nádobu vylít a dobře vysušit. Hrozí totiž zreznutí poněkud nešťastně umístěných šroubů uvnitř.  

Zjistit cenu

Hledáte spíše vysavač do domácnosti? Podívejte se na náš velký srovnávací test.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.8 Total Score
Scheppach ASP 15 ES

Vysavač Scheppach ASP 15 ES má některé klady – zejména nízkou cenu, možnost vysávání tekutin i solidní výkon. Bohužel, zápory a nedotaženosti (pravděpodobně daň za onu velice nízkou cenu) převažují. Špatné konstrukční zpracování, zasekávání spouštěcího tlačítka, dodání bez filtru i pouze papírové sáčky, které se rády trhají. Pokud potřebujete průmyslový vysavač pro jednorázové použití, Scheppach ASP 15 ES poslouží v zásadě dobře. Hledáte-li ale stroj, který vám bude sloužit spolehlivě a dlouho, doporučujeme se poohlédnout někde jinde. Vzhledem k tomu, že se jedná o průmyslový vysavač, nelze jej srovnávat s klasickými domácími vysavači.

Vysávání tvrdých ploch
7
Vysávání koberců
6
Hlučnost
4.5
Spotřeba
6
Výbava
4
PLUSY
 • nízká cena
 • vysávání pevných částic i tekutin
 • manipulační kolečka
MÍNUSY
 • pouze papírové sáčky
 • dodávaný bez filtru – nutnost dokoupení
 • hlučný
 • špatné řemeslné provedení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo