Recenze Sencor SBR 1040WH

Domácí pekárna Sencor SBR 1040WH představuje praktického pomocníka do kuchyně pro každého milovníka nejen čerstvých chlebů, ale i domácí marmelády nebo pizzy. Jedná se o levnější spotřebič, proto je o některé funkce chudší. Přesto toho zvládne hodně. Připraví i celozrnný nebo bezlepkový chleba, má funkci odloženého startu i dodatečného ohřívání obsahu.

Parametry

Max. váha bochníku900 g
Příkon550 W
Počet hnětacích háků1
Počet velikostí bochníku2
Počet stupňů propečení3
Bagetyne
Ovládánítlačítkové
Počet programů12
Počet pečících nádob1

Jak peče

Domácí pekárna SBR 1040WH značky Sencor je z těch menších modelů. Bude se tak hodit do domácnosti s menším počtem strávníků, protože umí upéct chleba o maximální hmotnosti 900 g, ale i nižší váze 750 g. Na výběr máte tedy ze dvou velikostí bochníků. Pokud byste hledali pekárnu pro větší rodinu, sáhněte po některém z rozměrnějších spotřebičů, které zvládnou i chleba o hmotnosti 1,5 kg. Toto je ideální pekárna pro nenáročnou domácnost o dvou lidech.

O dobře prohnětené těsto se stará jeden hnětací hák. Větší pekárny většinou disponují dvěma háky, zde je ale s ohledem na menší množství jeden naprosto dostačující. Tedy dva by byly pro kvalitu těsta lepší, ale je to daň za velikost i cenu spotřebiče. Spotřebič uhněte, nechá vykynout i upeče chleba z nejrůznějších druhů mouky, ať už klasické pšeničné, tak žitné, celozrnné i bezlepkové. Povrch pečicí mísy je samozřejmě chráněný nepřilnavou vrstvou, která se snadno čistí. Mýt ji dokonce můžete i v myčce.

Co se kůrky a propečení týká, můžete si klasicky vybrat ze tří stupňů – světlé, střední a tmavé kůrky. Pekárna je plně automatická, jakmile do ní vložíte suroviny, nemusíte se dál o nic starat. Sledovat pečící proces můžete skrze víko se skleněným průzorem. Umožňuje ale přidání surovin, které nevyžadují tak dlouhou dobu pečení – na to vás přístroj upozorní zvukovým signálem. Stejně tak se stane, jakmile bude chléb upečený. Dále nabízí možnost odloženého startu o 13 hodin, takže si můžete dopřát křupavou pochoutku třeba na snídani. Pekárna po dokončení pečení udržuje ohřívací teplotu celou hodinu, chleba nebo jiné dobroty tak budou teplé.

Vzhledem k tomu, že se jedná o levnější spotřebič, výrobce trochu šetřil na designu. Pekárna má podobu bílé krabice s šedými tlačítky, a v porovnání s dražšími přístroji vás svým vzhledem pravděpodobně moc nenadchne. Na trhu určitě najdete krásnější modely domácích pekáren. Pokud ji chcete mít trvale vystavenu na kuchyňské lince, zvažte zda to pro vás není překážka.

Spotřebič ovládáte pomocí tlačítek na horní liště. Součástí je drobný displej, který zobrazuje veškeré informace ohledně pečení. Okolo něho také najdete rozpis všech 12 programů, abyste měli ovládání snadnější. Bohužel jsou všechny názvy uvedené v angličtině. Jejich podrobný popis nicméně najdete v návodu. Pro lepší stabilitu má spotřebič protiskluzové nožičky, které uvítáte hlavně při hnětení.

Pekárna disponuje 12 programy. Zvládne péct klasický i toustový chleba, celozrnné bochníky i chléb z nejrůznějších bezlepkových mouk. Nabízí program zrychleného pečení, umí připravit sladké koláče i marmelády a džemy z čerstvého ovoce. Bohužel tu není možnost pečení baget nebo výroby domácího jogurtu.

V balení vás mimo samotný spotřebič čeká i odměrná lžíce a šálek, které vám usnadní proces přípravy. Nebudete tak muset suroviny vážit. Dále je součástí ocelový háček, pomocí kterého snadno vyjmete hnětací hák z upečeného bochníku.

Programy

Pekárna nabízí celkem 12 programů pro přípravu nejrůznějších dobrot.

 • Basic (základní) – uhněte, nechá vykynout a upeče chléb z běžných druhů mouky. Lze přidat například bylinky k dochucení a ozvláštnění pečiva.
 • French (francouzský chleba) – fáze kynutí je delší než u basic programu. Připraví výborný francouzský chléb s křupavou kůrkou a nadýchaným středem.
 • Whole meat (celozrnný chleba) – vhodný pro pečení celozrnného bochníku. Program není vhodné kombinovat s odloženým startem – mohla by se snížit kvalita.
 • Quick (rychlý) – zrychlené hnětení, kynutí a pečení. Chléb je uprostřed hutnější. Vhodný pro pečení s pečicím práškem nebo jedlou sodou. Může se stát, že u toho programu bude třeba pekárně pomoct stěrkou, sem tam se suroviny dostanou ve formě příliš vysoko. Očekávejte, že chleba bude upečený už za 2 hodiny.
 • Sweet (sladký) – vhodný pro přípravu sladkých chlebů s obsahem oříšků, čokolády nebo sušeného ovoce.
 • Gluten-free (bezlepkový) – pro pečení bezlepkového chleba. Kvůli prodloužené fázi kynutí počítejte s delším časem pečení.
 • Ultra-fast (extra rychlé pečení) – pokud opravdu spěcháte, bude se vám tento program moc hodit. Chleba připraví už v rámci 80-100 minut. Je třeba dovnitř vložit tekutiny okolo 50 °C. Při studenější tekutině chleba nevzejde, při teplejší naopak zničíte kvasnice.
 • Dough (těsto) – připraví těsto pro další použití. Například na knedlíky, pizzu nebo rohlíky.
 • Jam (džem) – pro ovocné marmelády a džemy. Do formy vkládejte menší dávky, protože marmeláda během vaření nabude.
 • Cake (koláč) – pro sladké pečení s kypřicím práškem nebo jedlou sodou.
 • Sandwich (toustový chleba) – vytvoří nadýchaný toustový chleba s tenkou kůrkou.
 • Bake (pečení) – program, který pouze peče. Je proto potřeba dovnitř vložit již hotové těsto. Může se hodit také pro dopečení chleba, který se vám zdá příliš světlý.
Zjistit cenu

Chcete se dozvědět, jak vybrat domácí pekárnu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.2 Total Score
Sencor SBR 1040WH

Pekárna je vhodná spíše pro menší počet strávníků, jelikož zvládne připravit bochník o maximální hmotnosti 900 g. Celkově se můžete těšit na dvě velikosti chlebů: 900 a 750 g. Vzhledem k nižší pořizovací ceně není pekárna zrovna designovým spotřebičem. Dokáže však kromě klasického nebo toustového chleba upéct i sladké pečivo nebo uvařit marmeládu. Je doplněná zvukovou signalizací.

Pečení
4
Programy
7
Vybavení
5
PLUSY
 • nízká cena
 • snadné ovládání
MÍNUSY
 • menší objem, pouze dvě velikosti chleba
 • neumí jogurty
 • slabší design
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo