Recenze SENCOR SBR 760 WH

Black Friday 2020

Tento víkend probíhá Black Friday. Některé eshopy nabízí slevy klidně o 50 %, 60 %, ale i 90 % ceny a vy tak můžete ušetřit. V redakci jsme sestavili seznam skoro 300 eshopů, které mají slevy na Black Friday 2020 – Alza, Mall, Datart, Notino, Astratex, Adidas, Philip, Okay, … všech 270+ BLACK FRIDAY eshopů.


Jednoduchost. To je to první co vás napadne když vidíte tuhle levnou domácí pekárnu od Sencoru. Nenápadný tvar i vzhled mu dovolí zapadnout do každé kuchyně. Ačkoliv od pohledu působí levným dojmem (což se při pohledu na jeho cenovku potvrdí), najdete v něm dva hnětací háky. To je u této cenové hladiny milé překvapení. Její rozměry jsou 24,7 cm šířka, 13,9 cm hloubka a 18,9 cm hloubka. Ve víku je průhledné okénko, takže můžete kontrolovat stav pečení či hnětení těsta. Pečící nádobu lze podle výrobce mýt v myčce, stejně jako dodávanou výbavu, která je docela chudá. Odměrka, jedna nádoba na pečení a háček na manipulaci s hnětacím hákem.

Parametry

Maximální hmotnost bochníku1 360 gramů
Příkon850 W
Počet hnětacích háků2
Počet velikostí bochníku3
Počet stupňů propečení3
Možnost péct bagetyne
Ovládánítlačítka
Počet programů12
Počet pečících nádob1
zpět nahoru ↑

Jak peče

Nemá uživatelsky definovaný program, takže nemůžete experimentovat s vlastními recepty, nebo zkusit něco jiného než programy přednastavené výrobcem. Pokud ho chcete mít, musíte zabrousit do dražších vod. V případě, že hledáte jednoduchou domácí pekárnu, a nečekáte od ní žádné speciality, tak jste možná našli tu pravou. Ovládání je za pomoci tlačítek, popisky okolo displeje jsou v angličtině. Pokud tímto jazykem nevládnete, pomůže manuál. Programů ani ovládacích prvků není mnoho a přístroj se za relativně krátkou dobu naučíte ovládat i když neumíte anglicky. Pár drobných v celkovém hodnocení to pro něj však znamená. Jak je u pekáren standardem, můžete si nastavit tři stupně propečení kůrky. Zajímavější je to u volby velikosti bochníku, tři velikosti patří mezi nadprůměrné hodnoty. Výrobce definoval možnou hmotnost chleba na 900, 1 130 nebo 1 360 gramů. Zdají se vám tyhle hodnoty divné, nezaokrouhlené? Máte pravdu, původně byly nejspíše vytvořeny pro hmotností jednotku libry a z ní převedeny na gramy. I v takto levném přístroji najdete možnost odloženého pečení. Chcete aby bylo vaše ranní pečivo čerstvě upečeno za 12 hodin? Připravte ingredience do přístroje a nastavte tuto hodnotu pomocí tlačítka Time+ nebo Time-. Pekárna si dokáže poradit i s kratším výpadkem proudu, ale jak trvá déle než deset minut tak se informace z paměti ztratí a vy musíte pečící program nastavit znova. Většina programů trvá okolo tří hodin, ale několik jich je o více než hodinu kratších či delších. zpět nahoru ↑

Programy

 • BASIC (základní druhy chleba) – Používá se pro pečení běžných druhů chleba z bílé pšeničné mouky, který může být dochucen různými ingrediencemi, jako jsou bylinky apod.
 • WHOLE WHEAT (celozrnný chléb) – Používá se pro pečení chleba z celozrnné mouky.
 • FRENCH (francouzský chléb) – Používá se pro pečení tradičního francouzského bílého chleba s  nadýchanou střídkou a  křehkou kůrkou. Chléb francouzského typu doporučujeme zkonzumovat v den upečení.
 • QUICK (rychlé pečení) – Je rychlejší alternativou programu BASIC. Takto upečený chléb má méně nadýchanou střídku než chléb upečený v základním programu.
 • SWEET (sladký chléb) – Používá pro pečení sladkého chleba s  vyšším obsahem tuku a  cukru a  s  přídavkem sušeného ovoce, oříšků, čokoládových vloček, proslazené pomerančové kůry apod.
 • CAKE (koláč) – Používá pro pečené koláčů a sladkého pečiva připraveného z těsta obsahujícího kypřicí prášek do pečiva nebo jedlou sodu.
 • JAM (džem) – Marmelády a  džemy vařte v  menších dávkách, protože během vaření nabývají na objemu. Džem je lepkavý, a  pokud vyteče mimo pečicí nádobu, velmi těžko se odstraňuje.
 • DOUGH (těsto) – Tento program slouží k  promíchání a  hnětení ingrediencí a následnému kynutí těsta např. na pizzu, rohlíky apod. Nezahrnuje fázi pečení.
 • ULTRA-FAST (velmi rychlé pečení) – Hnětení, kynutí a upečení chleba v co nejkratším čase. Obvykle je tento chléb méně nadýchaný. V  tomto programu je velice důležitá teplota vody. Aby bochník vykynul do požadované velikosti, teplota vody nebo jiné tekuté složky by se měla pohybovat v rozmezí 48 až 50 °C.
 • SANDWICH (toastový chléb) – Používá se pro pečení nadýchaného toastového chleba s tenkou kůrkou.
 • GLUTEN-FREE (bezlepkový chléb) – Kynutí probíhá pouze v jedné fázi a kvůli vysokému podílu vlhkosti je čas pečení delší.
 • BAKE (pečení) -Tento program zahrnuje pouze fázi pečení a  promění tak vaši pekárnu chleba v  malou pečicí troubu. Čas pečení lze nastavit v  rozmezí 10 až 60 min. Používá se pro pečení hotového těsta z  obchodu nebo k  dopečení právě upečeného chleba, pokud se vám zdá jeho kůrka příliš světlá.
Zjistit cenu Zpět na průvodce výběrem domácí pekárny.
Black Friday 2020

Tento víkend probíhá Black Friday. Některé eshopy nabízí slevy klidně o 50 %, 60 %, ale i 90 % ceny a vy tak můžete ušetřit. V redakci jsme sestavili seznam skoro 300 eshopů, které mají slevy na Black Friday 2020 – Alza, Mall, Datart, Notino, Astratex, Adidas, Philip, Okay, … všech 270+ BLACK FRIDAY eshopů.


Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.7 Total Score
SENCOR SBR 760 WH

Pečení
6
Programy
7
Vybavení
4
PLUSY
 • Cena
 • Dva hnětací háky
MÍNUSY
 • Nemůžete si program přizpůsobit dle svých potřeb
 • Slabší příslušenství i vzhled
Přidejte svou recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz