Recenze mixéru Sencor SBU 7878BK

Zdravá a vydatná snídaně je základ. Proto řada lidí po probuzení sahá po skleničce smoothie. Jenže je otázkou jaký mixér dokáže vitamínovou bombu připravit nejlépe. V dnešním článku se proto detailně podíváme na SENCOR SBU 7878BK. Předností mixéru je možnost mixování ve vakuu, díky kterému si rozmixované ovoce déle zachovává svoji původní vůni, chuť i barvu. Rovněž se poradí s ledem či tvrdší zeleninou a ovocem. Mixéru ale chybí některé funkce, třeba neumí šlehat ani sekat.

Parametry

TypStolní
Příkon1500 W
Maximální počet otáček/min28000
NástavceAno
Objem nádoby v l1,5
Výrobní materiálTritan
Možnost mýt v myčceAno (nádoby)
Hmotnost5,8 kg

Představení

Mixér SENCOR SBU 7878BK je podle výrobce především vhodný pro mixování ovoce a zeleniny či různé pomazánky. Podle hodnocení uživatelů dokáže dohladka rozmixovat mrkev, brokolici či česnek nebo jablko. Kromě toho dokáže drtit led či semínka. Mixér disponuje různě velkými nádobami. Na mixování polévky či omáčky se určitě bude hodit 1,5 litrová tritanová nádoba s víkem. I konkurenční modely mají nejčastěji nádobu o velikosti do 2 litrů.

Na smoothie postačí přenosná nádoba o obsahu 0,7 litru s vakuovým víčkem. Součástí balení jsou menší lahve dvě. Mixér je vyroben z tritanu. Jedná se o odlehčený materiál, který je odolný vůči teplu i mechanickému poškození. Navíc nepouští žádnou pachuť, takže je ideální právě pro přípravu potravin.

Tento mixér však není jen obyčejný smoothie maker. Ty většinou bývají menší a mají daleko menší výkon, a to kolem 300 W. Rovněž mívají menší nádoby okolo půl litru. Takže ve vaší domácnosti bude plnohodnotným stolním mixérem, ve kterém připravíte pochoutky pro celou rodinu. Pokud však vyžadujete od spotřebiče i funkci šlehání, tak sáhněte po jiném mixéru.

Mixér SENCOR SBU 7878BK má totiž příkon 1500 W a pyšní se 28 tisíci otáčkami za minutu. Jedná se o standardní hodnoty, kterých mixéry za cenu okolo 3 500 korun dosahují. Jsou však dostačující.

Pro mixování ovoce a zeleniny totiž obvykle stačí výkon okolo 350 W. Pro tvrdší suroviny je doporučováno alespoň 1000 W. Počet otáček nám určuje, za jak dlouho spotřebič suroviny rozmixuje. Pro ty tvrdší by měl přístroj disponovat minimálně 20 000 otáčkami.

Jedná se o vakuový mixér. Oproti běžnému mixéru je tedy šetrnější k potravinám a déle udrží původní chuť i vzhled. To potvrzují i uživatelé, kteří spotřebič zakoupili. Vakuovací jednotka totiž po zapojení vysaje vzduch z nádoby a následně rozmixuje suroviny. Nedochází tak oxidaci a ztrátě vitamínů nebo minerálů. Takže není problém si připravit smoothie večer a ráno jej vzít do práce. Přístroj je vybavený osmi noži. Jedná se o kombinaci nerezu a titanového povrchu.

Jak mixuje

Uživatelé, kteří mixér od značky SENCOR zakoupili si přístroj pochvalují. Rozmixuje tvrdší zeleninu, třeba mrkev nebo brokolici. Problém mu nedělá ani ovoce či semínka. Jdou v něm také připravovat alkoholické a nealkoholické nápoje. Například si můžete přichystat Piňa Coladu či banánový koktejl. Při mixování si můžete vybrat ze sedmi přednastavených programů. Mezi nimi třeba najdete i drtič ledu. V mixéru jednoduše připravíte i pesto či majonézu.

Problém však nastává u mixování horkých omáček či polévek. Do nádob totiž není podle výrobce vhodné dávat nic nad 40 stupňů Celsia. Pokud chcete tedy nějako omáčku nebo polévku rozmixovat doporučujeme nechat vystydnout alespoň na uváděných 40 stupňů Celsia. Pochopitelně v praxi vám nikdo nebrání dát dovnitř obsah o vyšší teplotě. Výrobce se však nejspíš brání proti případným reklamacím. A upřímně, limit 40 stupňů u mě příliš důvěry dávat dovnitř horký obsah nevzbuzuje. 

Výrobce uvádí, že je mixér vhodný pro přípravu oříškových másel a zvládne se poprat vlašskými ořechy či arašídy. Zkušenosti nejen mě, ale i uživatelů však mluví trochu jinak. Přístroj totiž i podle nich ořechy nedokáže vždy rozmixovat úplně dohladka. Tip od některých uživatelů je namočit ořechy předem do horké vody, aby trochu změkly. Pokud jste milovníky arašídového másla, tak tento přístroj pro vás vhodný nebude.

U ostatních surovin se zákazníci shodují na dobrém výsledku. Mixér podle jejich zkušeností pracuje rychle a vše krásně rozmělní na hladkou směs.

Vadou na kráse je však podle mnohých trochu větší hlučnost. Ta je 85 dB. Mezi konkurencí se však stále jedná o průměr. Mixéry se totiž většinou pohybují v rozmezí od 80 do 90 dB. Z principu věci to prostě nemohou být tiché spotřebiče.

Další vlastnosti

Ohledně ovládání, tak je jednoduché a intuitivní. Mixér totiž disponuje takzvaným pulsním tlačítkem. Takže spotřebič jednoduše ovládáte tisknutím jednoho tlačítka. Nemusíte se bát, že byste jej zapnuli omylem. Bezpečnostním mechanismus totiž spustí ostré nože jen ve chvíli, kdy je vše ve správné poloze a zajištěné. Tedy, kdy jsou správně zaklapnuté nádobami. Rovněž má neklouzavou základnu.

K bezpečnému mixování napomáhá i robustní konstrukce. Mixér váží 5,8 kg. To může překvapit především zákazníky, kteří dosud na přípravu smoothie používali malé smoothie makery. Ty se totiž váhově pohybují kolem jednoho až dvou kilogramů. Stolní mixéry se pak dají sehnat v hmotnosti kolem 3 kg. U SENCORu však máte jistotu, že se vám během mixování nepřeklopí. Uživatelé totiž hodnotí spotřebič jako velmi bytelný. Zákazníci, kteří mixér zakoupili také kladně hodnotí velký objem hlavní nádoby. Co se týče mytí, tak všechny snímatelné díly jsou vhodné do myčky. Přívodní kabel měří 1,1 m.

Poradíme vám také, jak vybrat výkonný mixér na smoothie.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
Sencor SBU 7878BK

SENCOR SBU 7878BK pořídíte za zhruba 3 500 korun. Za stejnou částku u konkurence příliš jiných funkcí nenajdete. Například Tefal stolní mixér PerfectMix vyjde na zhruba stejně, oproti SENCORu má však nižší příkon. Naopak disponuje větší hlavní nádobou. Pokud hledáte mixér především na ovoce a zeleninu, můžete sáhnout i o několik stovek levnějším spotřebiči SENCOR SBU 7677CH. Disponuje stejným příkonem i velikostí hlavní nádoby. SENCOR SBU 7878BK je především dobrým pomocníkem v mixování zeleniny a ovoce. Jednoduše se ovládá a pracuje rychle. Díky vakuu dokáže namixované smoothie udržet v lednici čerstvé i přes noc. Vadou na kráse je trochu větší hlučnost. Pokud máte rádi arašídové máslo, tak tento model pro vás nebude. Pokud však hledáte kvalitní mixér na zdravé pokrmy a za příznivou cenu, tak se SENCOREM SBU 7878BK chybu neuděláte.

PLUSY
 • Snadná manipulace a ovládání
 • Kvalitně rozmixuje zeleninu i ovoce
 • Vakuované nádoby
 • Dvě přenosné nádoby o objemu 0,7 litru
 • Bezpečnostní mechanismus
MÍNUSY
 • Vyšší hlučnost
 • Mixování polévek a omáček pouze do 40 stupňů Celsia
 • Nedokonale rozmixované oříšky či arašídy
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo