Recenze Sencor SES 1710BK

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sencor SES 1710 BK je a není pomocníkem s přípravou dobré kávy. Jednoduše totiž zvládne připravit jen 1 nebo 2 esperessa a horkou vodu. Mléko se budete muset učit našlehat sami, protože to za vás přístroj automaticky neudělá. Kávovar je také poměrně lehký, takže jej budete muset celý přidržet, když budete chtít připevnit pávku s filtrem. A myslíte, že vás elektrospotřebič upozorní, že potřebuje vyčistit? Tak to ani náhodou! Přečtěte si, jaký názor jsme si na něj udělali my!

Parametry

Typpákový
Parní tlak15 bar
Příkon1140 W
Displejne
Velikost nádobky na vodu1.5 l
Ovládánímechanické
Parní tryskaano
Samočištěníne
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékone
Šlehání mlékaruční
Výdej horké vodyano
Standbyano
Výškově nastavitelná plochane
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyne
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávune
Zásobník na kávune
Zásobník na odpadne

  

Ovládání

Ovládání přístroje je velmi jednoduché, a to zejména proto, že nenabízí automatické funkce pro přípravu cappuccina nebo macchiata. Tyto nápoje se budete muset naučit připravit sami a ručně.

Na ovládacím panelu najdete pouze 5 prvků:

 1. Indikátor zapnutí (Power) – dioda se rozsvítí při zapnutí spotřebiče
 2. Indikátor teploty vody pro přípravu kávy (Coffee) – rozsvítí se v momentě, kdy teplota vody dosáhne přípravy kávy.
 3. Indikátor teploty pro výdej páry (Steam) – rozsvítí se tehdy, jakmile voda v bojleru dosáhne optimální teploty pro výdej páry.
 4. Tlačítko pro přepínání mezi volbou přípravy kávy a výdeje páry.
 5. Otočný volič pro: přípravu kávy (ikona s šálkem), pohotovostní režim (plné kolečko – nachází se mezi ikonou šálku a ikonou páry), výdej páry (ikona páry).

Tlačítko pro přepínání mezi přípravou kávy a výdejem páry funguje na principu stisknutí. Pokud na tlačítko zatlačíte, bude kávovar připraven na výdej kávy. Pokud bude tlačítko vymáčknuté (bude vyčnívat ven z kávovaru) znamená to, že je aktivovaná funkce výdeje páry. Pro šlehání mléka nebo ohřev vody slouží otočná parní tryska, která se nachází v pravé krajní části kávovaru.

Pro zapnutí kávovaru slouží přepínač ON/OFF, který najdete na pravém boku v dolní části přístroje. V pohotovostním režimu se přístroj nachází, pokud je otočný volič nasměrovaný doprostřed na plné bílé kolečko.
Kromě těchto 5 prvků na ovládacím panelu naleznete dva nápisy: Insert (vložit) a Lock (zamknout). Tato dvě označení souvisí s hlavicí (pákou) na filtry. Ta se do spařovací hlavice musí řádně zacvaknout. Páku tedy nasadíte do spařovací hlavice tak, že rukojeť směřuje k nápisu Insert, a následně jí otočíte tak, aby byla vodorovně směrem k vám. Zastavit by se měla u nápisu Lock.

Pro dávkování kávy vám poslouží odměrka, jejíž objem odpovídá 1 porci kávy (cca 7 g), pokud byste chtěli porce dvě, dáte do filtru na 2 šálky 2 porce kávy. Kávu ve filtru nezapomeňte řádně umáčknout tamperem, který se nachází z druhé strany kávové odměrky.

Horkou vodu si můžete napustit ze spařovací hlavice přes páku s filtrem, nebo si ji můžete ohřát tryskou na páru.
Pokud chcete použít horku páru, nastavte nejdříve tlačítko u světelných indikátorů do polohy páry, ujistěte se, že otočný volič je v poloze pohotovostního režimu, vyčkejte, až se rozsvítí indikátor páry, trysku vložte do nádoby s mlékem a jakmile je tryska ponořená pod hladinu, otočný volič nasměrujte na ikonu páry. Trysku během spařování nikdy nevyndávejte nad hladinu, mohli byste se opařit. Výdej páry ukončíte otočením voliče do pohotovostního režimu.

Po použití horké páry je potřeba vypustit zbytek vody z bojleru, která byla ohřátá na stupně pro výdej páry. Tato hodnota je větší než pro ohřívání vody na přípravu kávy. Aby při přípravě kávy nedošlo k tomu, že bude spařena příliš horkou vodu, bezprostředně po použití páry nastavte na vycvakávacím tlačítku pro volbu páry nebo přípravy kávy polohu přípravy kávy. Pod spařovací hlavu umístěte hrnek a otočný volič dejte do polohy výdeje kávy. Přehřátou vodu vypoušťejte tak dlouho, dokud nezhasne indikátor teploty pro přípravu kávy. Jakmile zhasne, dejte otočný volič do polohy pohotovostního režimu. Počkejte, až se indikátor teploty kávy znovu rozsvítí. Nyní můžete připravovat kávu.

Nastavení

U tohoto produktu není možné si nastavit jakoukoliv veličinu. Jediné, co můžete ovlivnit je množství kávy v hrníčku. Tlačítkem pro výdej kávy nebo páry si zvolíte výdej kávy a otočný knoflík otočíte do polohy se šálkem. V této pozici jej necháte tak dlouho, dokud vám objem kávy nebude stačit. Jakmile dosáhnete požadovaného množství, volič otočíte zpět do pohotovostního režimu (plné bílé kolečko).

Čištění

Při čištění mějte spotřebič vždy vypnutý. Úplné vypnutí provedete tlačítkem ON/OFF zboku přístroje.

Čištění filtrů, páky a spařovací hlavy

Provádí se až tehdy, kdy je přístroj nejen vypnutý, ale také vychladlý. Z filtru se kávová sedlina vybírá lžičkou. Filtr a páku propláchntěte a opláchněte vodou. Pokud v sítku filtru zůstaly zbytky kávy, odstraňte je jehlou.

Spařovací hlavu po každém spařování kávy otřete navlhčeným ubrouskem tak, aby na ní nezůstala kávová sedlina.
Nástavec i trysku na mléko čistěte pravidelně po každém použití. Nástavec umyjte pod teplou vodou a vysušte utěrkou. Trysku otřete mokrou textilií. Pokud na ní zůstaly zaschlé zbytky, ponořte ji na chvíli do horké vody. Ucpaný otvor trysky pročistěte jehlou. Celou trysku osušte suchou utěrkou.

Vnější povrch pláště se udržuje lehce navlhčeným hadříkem. K čištění rozhodně nepoužívejte drátěnky ani abrazivní prostředky, aby nedošlo k poškrábání a poničení kávovaru.

Odvápňování

Odstranění vodního kamene byste měli dělat pravidelně. Frekvence záleží na tvrdosti vody:

 • 1x za měsíc v oblastech s tvrdou a velmi tvrdou vodou,
 • 1x za 2-3 měsíce v oblastech s měkkou a středně tvrdou vodou.

Roztok pro odvápnění připravte podle návodu a nalijte do zásobníku až po trysku označující maximum. Do spařovací hlavy nasaďte páku a pod ni umístěte velkou nádobu na vodu, tu dejte i pod parní trysku. Větší část vody s roztokem nechte odtéct přes spařovací hlavu, zbytek přes parní trysku. Jakmile bude zásobník na vodu s roztokem prázdný, postup znovu zopakujte (alespoň 2x), ale tentokrát jen s čistou vodou, aby se zbytky roztoku dostaly pryč z vnitřních částí přístroje.

Funkce

Kávovar nemá žádné speciální funkce. Jedná se o standardně vybavený přístroj.

Jak připravuje kávu

Investici do tohoto kávovaru bychom je diskutabilní. Espresso vám sice automaticky připraví, nemusíte si nastavovat ani hrubost mletí ani teplotu vody, ale s přípravou mléčných nápojů se poměrně natrápíte. Mléko za vás totiž přístroj nenašlehá, takže se tento úkon budete muset naučit sami za pomoci parní trysky. A to chvíli trvá.

Navíc součástí balení není džezva na mléko, takže si nádobu na jeho šlehání budete muset opatřit sami. Zřejmě vám postačí jen sklenice nebo nerezový hrnek, ale už to je starost navíc.

Opravdu velmi příjemná je pořizovací cena, ale tomu je také přímo úměrná vybavenost a funkce přístroje. Tedy, opravdu minimální. Kávovar nemá předem nastavené množství vody, kterou má do šálku kávu extrahovat, takže se jednoduše může stát, že si z jedné odměrky kávy uděláte buď příliš silné, nebo příliš slabé kafe kvůli neznalosti množství vody.

Kávovar také nerozlišuje přípravu 1 nebo 2 šálků, takže odhad množství použití vody je na vás. Dodávané příslušenství na názoru na kvalitu také příliš nepřidá, protože temper s odměrkou jsou jen z plastu. Výhodou tamperu a odměrky je jejich praktické provedení.

Je pravda, že espresso si připravíte velmi snadně, ovšem složitější kávové nápoje už dají zabrat. A to ani nemluvíme o tom, že na kávovaru není přítomná samostatná tryska na horkou vodu. Tu čerpáte buď ze spařovací hlavice, přes páku, nebo si studenou vodu musíte ohřát parní tryskou.

Kávovar nemá žádné upozornění na čištění, takže si sami musíte hlídat dobu, během které kávovar používáte a zda již není na čase jej odvápnit. Připomene vám to snad je poznámka v kalendáři, kterou si však nesmíte zapomenout napsat.

U některých kávovarů se může stát, že při přípravě a během extrahování kávy se hrníčky třepou, u tohoto modelu však tento drobný nedostatek odpadá. Co je ovšem nemilé, že káva občas při přípravě může vytékat ven mimo hrnek. Nekomfortní je také nízká váha spotřebiče, protože kvůli ní vám půjde špatně utáhnout páka s filtrem. Na tuto činnost potřebujete větší sílu, a tak když pořádně zaberete, pohnete i s celým přístrojem, takže je potřeba ho přidržet.

Zkušenosti

 • Žádná část kávovaru není vhodná pro mytí v myčce.
 • Po 25 minutách nečinnosti se přístroj automaticky vypne. K automatickému vypnutí dochází, i když čerpadlo kávovaru běží déle jak 3 minuty v režimu přípravy kávy.
 • Během extrahování (tečení) kávy může dojít ke zhasnutí indikátoru označujícího správnou teplotu pro přípravu kávy. To znamená, že teplota vody v bojleru poklesla. Jakmile se teplota vody dostane na správnou hodnotu, indikátor se rozsvítí.
Zjistit cenu

Jaké jsou podobné pákové kávovary a jak si vybrat ten nejlepší? Mrkněte do článku.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
Sencor SES 1710BK

Největší výhodou, která si zaslouží zmínit, je opravdu velmi nízká pořizovací cena, za kterou získáte přístroj, který dobře vypadá. Ale to je více méně vše. Dokáže dobře připravit espresso, ale zbytek je na vás. Přípravu pěny máte zcela ve svých rukou, s tím vám přístroj nepomůže, budete se muset naučit odhadnout množství vody pro 1 a 2 šálky a také nezapomenout pravidelně elektrospotřebič odvápňovat. Zkrátka pomocník nic moc.

Ovládání
5
Funkce
6
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo