Recenze Sencor SES 4040BK

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sencor SES 4040BK je poloautomatický kávovar, s nímž za chvíli vykouzlíte silné espresso, napěněné cappuccino nebo jemné latté. Oblíbený nápoj přitom můžete připravit do jednoho nebo dvou šálků zároveň. Hlavu si nemusíte dělat ani s údržbou, jelikož disponuje automatickým čištěním. Počítat ale budete muset se méně kvalitním zpracováním.

Parametry

Typpákový
Parní tlak20 bar
Příkon1450 W
Displejano
Velikost nádobky na vodu1,4 l
Ovládáníautomatické
Parní tryskaano
Samočištěníano
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyano
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékoano
Šlehání mlékaautomatické
Výdej horké vodyano
Standbyne
Výškově nastavitelná plochane
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyano
Integrovaný mlýnek na kávune
Zásobník na kávune
Zásobník na odpadano

Ovládání

Jelikož se jedná o poloautomatický kávovar, ovládání je snadné. Na přední straně spotřebiče se nachází celkem sedm tlačítek s piktogramy:

  

 1. Tlačítko zapnutí a vypnutí přístroje (uprostřed). Po stisknutí se rozbliká dioda, která signalizuje zahřívání přístroje na provozní teplotu.
 2. Tlačítko pro přípravu 2 šálků.
 3. Tlačítko pro přípravu latté macchiato.
 4. Tlačítko automatického čištění.
 5. Tlačítko pro přípravu 1 šálku.
 6. Tlačítko pro přípravu cappuccina.
 7. Tlačítko pro pěnění mléka.

Kromě tlačítek se zde nachází také dvě světelné kontrolky – červená a žlutá. Blikající červená kontrolka znamená proces výběru kávového nápoje a nepřetržitě svítící červená kontrolka signalizuje poškození spotřebiče. Žlutá kontrolka začne blikat v případě, že se ve spotřebiči usadilo mnoho vápenatých usazenin, a je potřeba jej vyčistit.

Před první přípravou kávy je vhodné nechat spotřebič zapnutý přibližně 1 minutu na prázdno pouze s naplněným zásobníkem na vodu. Díky tomu dojde k vyčištění vnitřních komponent a spařovací hlavy. Do přístroje samozřejmě vložte dostatečně velkou nádobu na vytékající horkou vodu.

Při první přípravě nápoje je potřeba kávovar nejdříve naplnit čistou a studenou vodou (případně také mlékem), poté jej můžete zapnout a využít funkce nahřívání šálků. K nahřívání šálků totiž dochází automaticky ihned po zapnutí spotřebiče. Na určenou plochu proto můžete ihned položit šálky (dnem vzhůru). Následně naplníte zásobník mletou kávou.

Je možné připravovat buď 1 nebo 2 šálky kávy najednou (podle toho zvolíte příslušný filtr). Ve chvíli, kdy je spotřebič nahřátý, zvolíte počet šálků a typ připravovaného nápoje. Poté zazní zvukový signál a začne automatická příprava nápoje. Až je nápoj hotov, ozve se zvukový signál.

S tímto kávovarem je dokonce možné uložit objem vody (případně i mléka) do paměti přístroje, a to dlouhým stiskem příslušného tlačítka. A při další přípravě bude nápoj automaticky připravován tak, jak vám vyhovuje.

Přístroj je opatřen také funkcí automatického vypnutí (po 30 minutách nečinnosti, pokud je čerpadlo pro přípravu kávy v chodu nepřetržitě více než 3 minuty a jestliže je v chodu nepřetržitě tryska na mléko). Nemusíte se proto obávat, pokud spotřebič zapomenete vypnout nebo hrozí jeho přetížení.

Nastavení

Přístroj disponuje poměrně širokými možnostmi nastavení. Můžete ovlivnit nejen množství vody, její teplotu nebo typ nápoje, ale i množství mléka a poměr mezi množstvím horkého mléka a mléčné pěny. Díky uvedeným funkcím můžete nastavit přesně takový kávový nápoj, který vám bude vyhovovat.

Čištění

Před čištěním vždy spotřebič vypněte a nechejte jej vychladnout. Odejměte páku a zbytky kávy vyberte lžičkou. Páku a filtr poté opláchněte pod tekoucí vodou. Ze spařovací hlavy odstraňte zbytky kávy pomocí vlhkého hadříku nebo ubrousku.

Výhodou je také funkce automatického čištění. Pro čištění trysky a zásobníku na mléko ji doporučujeme používat po každé přípravě kávového nápoje s mlékem. Do zásobníku na mléko jednoduše nalijete vodu, zapnete přístroj, a pokračujete stejně, jako byste připravovali nápoj. Toto čištění je možné rozšířit o čištění celého kávovaru, a to tak, že spolu s nádobkou na mléko naplníte také zásobník na vodu a přístroj zapnete.

Všechny části (včetně trysky, zásobníku na mléko a odkapávací misky a mřížky) je potřeba čistit po každém použití. Žádný z dílů přitom nepatří do myčky.

Odvápňování

Kávovar je vybaven také funkcí automatického odvápnění. Příhodnou dobu poznáte podle blikající žluté kontrolky, která zůstane rozsvícená, dokud neprovedete odvápnění. K tomu budete potřebovat roztok 8 % octa a vody (v poměru 1:2). Tento roztok následně nalijete do zásobníku na mléko a vodu a přístroj zapnete. Pokud je to potřeba, tento postup je možné provést vícekrát. Nakonec je samozřejmě nutné přístroj v procesu automatického čištění několikrát propláchnout čistou vodou.

Funkce

Co se týče funkcí, je tento kávovar poměrně dobře vybaven. Umožňuje přípravu espressa, double espressa, cappuccina, latté a napěněného mléka. Samozřejmostí je předehřev šálků, funkce předspaření (pro plnější chuť kávy), možnost uložit velikost a typ nápoje, indikátor hladiny vody a automatická samočistící a odvápňovací funkce.

Jak připravuje kávu

Přestože se jedná o poměrně drahý přístroj, je vyroben převážně z plastu, kvůli čemuž vypadá tento spotřebič lacině. Hmotnost okolo 3 kg je také poměrně nízká, což znesnadňuje utahování páky s filtrem a ovládání (kávovar se pod rukama posouvá).

Samotná příprava kávových nápojů je však snadná a rychlá. Může ale chvíli trvat, než najdete to správné množství kávy a vody, každopádně pokud se vám to podaří, je téměř zaručeno, že si nakonec pochutnáte. Mléčná pěna je navíc dostatečně hutná a dlouho vydrží. Sílu kávy můžete určit podle jemnosti mletí (čím jemnější, tím silnější nápoj). Do tohoto přístroje ale nelze použít E.S.E. pody.

Zjistit cenu

Chcete pořídit pákové kávovary levně?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
Hodnocení Sencor SES 4040BK

Vzhledem ke skutečnosti, že příprava probíhá automaticky (po stisknutí příslušného tlačítka), může chvíli trvat, než získáte potřebné zkušenosti a naučíte se s přístrojem pracovat. Pokud ale patříte mezi méně náročné uživatele, s největší pravděpodobností budete s tímto spotřebičem spokojeni.

Ovládání
6
Funkce
7
PLUSY
 • snadné ovládání
 • kvalitní mléčná pěna
 • nastavení jemnosti mletí kávy
 • upozornění na odvápnění
 • funkce nahřívání šálků
MÍNUSY
 • provedení
 • nízká hmotnost
 • není možné použití E.S.E. podů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  koukněte se do manuálu (lze stáhnout zde), strana 9.

 2. Dobrý deň, chcem sa spýtať ako odvápnim tento kávovar, ktorý gombík treba zapnúť, lebo to nepíšete. Ďakujem.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo