Recenze elektrického hrnce Sencor SFR 9300BK

Elektrický hrnec Sencor SFR 9300BK je pomocníkem, s nímž připravíte skvělé jídlo pro celou rodinu s minimem práce a času. Nepotřebuje žádný zdroj tepla, vystačí si s elektrickou zásuvkou. Právě proto je možné jej využít i tam, kde běžně nevaříte. V nádobě o objemu 4,8 litrů zvládnete připravit pokrm pro 5-6 osob. Pro usnadnění přípravy různých druhů pečení a vaření má hrnec k dispozici 18 automatických programů a možnost manuální volby času a teploty.

Parametry

Typmultifunkční
Počet programů18
Objem4,8 l
Příkon1 800
Výrobní materiálhliníková slitina s nepřilnavým povrchem
Odložený start v hano
Časovačano
Keep Warmano
Příslušenstvíano
Displejano
Ovládánídotykový display
Odnímatelná nádobaano
Mytí v myčceano

Multifunkční elektrický hrnec je velmi samostatným pomocníkem, který umí šetřit čas i energii. Díky možnosti pomalého vaření nebo vaření ve vakuu připravíte jídlo plné chutí a živin bez přidání tuku nebo přemíry koření. Můžete v něm vařit, dusit, péct, opékat, grilovat, jogurtovat atd. Jedním přístrojem tak můžete nahradit spoustu kuchyňského nádobí.

Kolik porcí v něm připravíte?

Varná nádoba o objemu 4,8 l stačí pro přípravu jídel až pro 5-6 osob. Objem nádoby je jedním z nejdůležitějších parametrů. Je tedy potřeba si dopředu rozmyslet, pro jak velkou skupinu osob budete převážně jídlo připravovat. Na trhu jsou hrnce třeba jen s třílitrovou nádobou, která je určena pro přípravu 2-3 porcí jídla. Pokud jste ale velká rodina, určitě zaměřte pozornost k hrncům s objemem 6 l, která uspokojí až 8 jedlíků. Uvnitř nádoby jsou značky MIN/MAX, které určují nejmenší a největší možný objem potravin, které lze do hrnce dát před vařením. Čtvercový tvar nádoby multifunkčního hrnce Sencor SFR 9300BK umožňuje uložení například většího kusu masa nebo zeleniny. Pokud máte v plánu vařit spíše marmelády, povidla, nebo polévky, bude vám více vyhovovat kulatý tvar.

Údržba hrnce

Nádoba je vyrobena z hliníkové slitiny a je opatřena nepřilnavým povrchem, takže není nutné přidávat do pokrmů tuk. Jídlo se zkrátka nepřipaluje. Nádoba je vyjímatelná a lze ji mýt v myčce, což značně zjednodušuje údržbu. Je určená výhradně k použití v multifunkčním hrnci. Hrnec je opatřen teplovzdornými úchyty pro bezpečnou manipulaci s hrncem během vaření. Víko perfektně těsní. Je vyrobeno z tvrzeného skla a díky hranatému tvaru jej snadno odložíte a nikam se vám nezakutálí.

Co všechno hrnec umí?

18 automatických programů obsáhne téměř všechny možné druhy tepelných úprav potravin. Můžete si je však snadno přizpůsobit ve třech krocích pomocí displeje. Pokud nenacházíte vhodný program, umožňuje elektrický hrnec Sencor SFR 9300BK vlastní nastavení kombinace teploty a času. Opět pomocí tlačítek displeje ve dvou krocích. Programy jsou připraveny pro tyto druhy příprav:

 • Vaření ve vakuu – uvaříte maso, ryby, zeleninu i ovoce v uzavřeném sáčku ve vodní lázni.
 • Prudké osmažení – rychlé a intenzivní osmažení různých potravin v malém množství oleje.
 • Opékání – stejně jako na běžné pánvi opečete, orestujete, nebo osmahnete cokoli.
 • Grilování – připravíte grilovanou zeleninu, sýry i plátky masa na roštu.
 • Pečení – péct můžete jak sušenky, koláče, nebo buchty, tak maso ryby a zeleninu .
 • Vaření – hodí se pro vaření brambor, těstovin, knedlíků, omáček a podobně.
 • Smažení – příprava smažených pokrmů částečně ponořených do oleje.
 • Pomalé vaření – dlouhé a pomalé vaření dietních pokrmů.
 • Rychlé dušení – i bez přidání tekutiny snadno připravíte dušená játra, zeleninu, nebo ryby.
 • Hluboké smažení – frituje stejně jako fritovací hrnec, tedy potraviny ponořené do oleje.
 • Hot Pot – vaření u stolu, kde se doplňují ingredience a polévka se pomalu stále dovařuje.
 • Vaření v páře – program lze využít i k rozmrazování a ohřívání zmrazených potravin.
 • Rýže – program rýže umí připravit všechny druhy rýže.
 • Fondue – příprava sladkých i slaných omáček pro Fondue.
 • Jogurt – už za čtyři hodiny máte svůj vlastní jogurt.
 • Popcorn – připravíte zcela bez tuku a dochutíte dle libosti na závěr.

Podle zkušeností uživatelů v hrnci připravíte parádní svíčkovou. Hovězí maso se na jazyku doslova rozpadá již po 1,5 hodině pečení. Maso není vysušené, zachovává si svoji chuť a je hotové v krátkém časovém intervalu. V klasické troubě je obvykle hovězí potřeba péct několik hodin, aby bylo křehké.

Další funkce

Funkci keep warm, neboli udržování teploty oceníte vždy, když potřebujete udržet jídlo teplé pro pozdější servírování. Zde můžete zvolit čas po minutách až do 9:59 hodin. Hrnec dohřívá jídlo teplotou 80 °C. U programů BOIL, SLOW COOK, FAST STEW, STEAM a RICE je keep warm automaticky nastaven na dobu 2 hodiny.

Další neocenitelnou funkcí je odložený start. Díky téhle možnosti si naplánujete přípravu jídla v rozmezí 0:30– 24:00 hodin. Takže v době, kdy například nejste doma, nebo třeba ještě ráno spíte, začne hrnec s přípravou pokrmu tak, aby bylo připravené ve stanovený čas. Tato funkce je však dostupná jen u osmi programů, konkrétně SOUS VIDE, BAKE, BOIL, SLOW COOK, FAST STEW, HOT POT, STEAM a RICE. Je ale jasné, že u některých programů by taková funkce nedávala smysl. Zvukový signál po dokončení programu vás upozorní, že je uvařeno.

Možnost manuálního nastavení vlastní kombinace času a teploty je žádoucím doplňkem k přednastaveným programům, protože každý má svoje představy o tom, jak by mělo jídlo vypadat. Dokonce i automaticky přednastavené programy si můžete přizpůsobit. V návodu se dozvíte, jak na to.

Hrnec má i bezpečnostní pojistku proti přehřátí. Jakmile v důsledku odpaření vody nebo šťávy dojde ke zvýšení teploty, hrnec se automaticky vypne. Zpět do provozu jej uvedete tak, že vytáhnete síťový kabel a po zchladnutí jej opět zapnete.

Displej přístroje je dotykový, tedy modernější a přesnější než manuální ovládání pomocí otočného knoflíku. Pro někoho může představovat problém to, že názvy programů jsou dostupné pouze v angličtině. Pokud není v balení u výrobku český manuál, je k dohledání na internetu. Návod v českém jazyce obsahuje přehlednou tabulku jednotlivých programů s českým popisem, jak programy fungují. V návodu také najdete několik tipů na přípravu potravin a jejich vaření. Recenzenti by však ocenili i konkrétní recepty na pečení nebo přípravu pokrmů právě v elektrickém hrnci.

Výrobce Sencor označuje SFR 9300BK jako multifunkční fritovací hrnec. Právě pro funkce, které vyžadují okamžitý rychlý výkon jako je fritování, pečení a smažení je příkon tohoto přístroje 1800 W v porovnání s pomalými hrnci poměrně vysoká. Malé hrnce na pomalé vaření si vystačí s příkonem kolem 270 W, větší hrnce s více funkcemi už potřebují větší příkon, tedy minimálně 1000 W. Hodnota 1800 W je srovnatelná s příkonem jedné varné zóny indukčního elektrického vařiče. Spotřeba za hodinu při plném výkonu tak vychází zhruba na 9 Kč. Na druhou stranu většinu času takovou spotřebu mít nebude. Díky vysokému příkonu však hrnec pracuje rychle a příprava jídel vyžadujících rychlý ohřev se tak zkracuje.

Chcete raději pomalý hrnec?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Sencor SFR 9300BK

Multifunkční elektrický hrnec Sencor SFR 9300BK ušetří váš čas při přípravě jídla. Umí prakticky všechny druhy tepelných úprav pokrmů. Je vhodný pro přípravu až šesti porcí jídla najednou. Má příjemný čtvercový tvar nádoby s nepřilnavým povrchem, skleněnou poklici a dotykový displej. Nabízí 18 přednastavených automatických programů, které si můžete snadno přizpůsobit. Můžete si také zvolit vlastní nastavení času a teploty. Má funkci odloženého startu u vybraných programů na dobu až 24 hodin a udržování teploty pokrmu. Disponuje pojistkou proti přehřátí. Signalizuje ukončení programu trojitým pípnutím. V příslušenství najdete rošt vhodný pro vaření potravin ve vakuovém sáčku, nerezovou mřížku pro komfortní smažení a nerezové vidličky na fondue. Příslušenství i nádobu můžete mýt v myčce.

PLUSY
 • 18 přednastavených programů
 • vlastní nastavení teploty a času
 • odložený start, funkce keep warm
 • snadná údržba
MÍNUSY
 • popisky v angličtině (pro někoho to může být potíž)
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo