Recenze robotického vysavače SENCOR SRV 4250SL-EUE3

Tentokrát tu máme recenzi na robotický vysavač firmy SENCOR SRV 4250SL-EUE3, který na první pohled působí dojmem solidního domácího pomocníka, který se dá pořídit za velice rozumné peníze. Pojďme se na něj podívat trochu blíže a uvidíme, zda obstojí podrobnější zkoumání.

Parametry

Doba nabíjení5 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor bateriene
Kapacita baterie2600 mAh
Výdrž na jedno nabití90 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigaceinfračervená
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,475 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů4
Maximální výška překážek2 cm
Výška7,9 cm
Průměr33,5 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybnesystematický
Výdrž52
Provoz66
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek1
Přibližná cena3500 Kč

První dojmy

Jak už jsem psal, SRV 4250SL působí jako hrdý zástupce své cenové třídy, od které už bychom očekávali jistý standard, přesto v cenové kategorii do 5 000 Kč nemůžeme po robotovi chtít zázraky. Navzdory prvním očekáváním spotřebič disponuje překvapivě velkou výbavou, konektivitou s mobilní aplikací, zdá se že poměrně dobrými výsledky při úklidu a jednou či dvěma vychytávkami navrch. Jediná zarážející věc je v prvních okamžicích manuál, který svým zpracováním působí jako nástěnná mapa, výrobce se místo praktické knížky z neznámých důvodů rozhodl manuál pouze složit.

Obsah balení

Po zakoupení SENCOR SRV 4250SL-EUE3 najdeme v krabici poměrně slušné příslušenství. Samozřejmostí je dobíjecí akumulátor, síťový adaptér a nabíjecí základna. Robota je možné ovládat nejen aplikací, ale i dálkovým ovládáním, které patří k základní výbavě, a i když jde o drobnost, tak baterie, které jsou do ovladače potřeba, jsou součástí balení. Dále v balení najdeme hlavní chlouby vysavače – jeden velký hlavní a dva menší boční rotační kartáče a nádobu na prach. Tím je výbava potřebná k uklízení kompletní a přichází chvíle vybalit příslušenství pro vytírání, tedy antistatickou prachovku, HEPA filtr s rámečkem a čisticí štěteček. Jedná se o takovou klasiku, ale když vezmeme v potaz nízkou cenu tak je za mě až překvapivá.

Mobilní aplikace

Oproti výbavě, která si v hodnocení stojí velmi dobře, působí aplikace jako největší slabina tohoto robota. Ve srovnání s dražšími vysavači, má tento výrazně slabší mobilní aplikaci. Možná si řeknete k čemu potřebuje robotický vysavač mobilní aplikaci. Ale faktem je, že bez ní jsou možnosti ovládání robota omezené či minimálně nepraktické. Nemluvě o pokročilých funkcích typu mapy.

U toho Sencoru bohužel bývá problém s konektivitou – zmiňuje se často i v recenzích kupujících. Sice se tu bavíme o robotickém vysavači za 3 500 Kč, ale na druhou stranu, při zakoupení modelu s ovládáním přes aplikaci máme jistá očekávání a nefunkční mapa, či v případě Androidu 11 ve vašem telefonu nemožnost se do aplikace vůbec přihlásit, to už jednoho může přesvědčit, aby své peníze investoval do dražšího a vychytanějšího robota. Nicméně je i množství spokojených zákazníků, kterým „holejší“ možnosti aplikace stačí a kvitují například češtinu. Je pravda, že většina aplikací je v angličtině, takže pokud je pro vás čeština důležitá dívejte se po českých značkách typu Sencor nebo Concept.

Ještě poslední zmínka k aplikaci – ani velké firmy nemají aplikace s čtyř či větším hvězdičkovým hodnocením, ale u Sencoru jsou u iOS i Androidu stěží dvě hvězdičky. A to vážně není moc.

Úklid

Obecně se o SENCOR SRV 4250SL-EUE3 píše spíše kladně. Za mě je to spíše tím, že lidé co ho hodnotí nemají zkušenosti s jinými robotickými vysavači. Vysává důkladně, ale v prostoru se pohybuje vyloženě náhodně. Není schopen „poznat“ jak vypadá místnost a zvolit nějakou efektivní cestu. Jeho pohyb je tedy nesystematický a nabízí a nabízí pohybové režimy typu spirály, pohybu podél stěn atd.. V případě, že robot narazí na překážku, tak se od ní „odrazí“ a zase pokračuje v cestě dál.

Vysavač například nerozeznal nohu od stolu jako překážku a klidně čtyřikrát do ní narazil, opakovaně vjížděl do již uklizeného rohu, nebo marně hledal nabíjecí stanici. Je to tím, že je vybaven infračervenou navigací, což je na současném trhu ta základní. Vysavač je i poměrně tichý, pouhých 60 dB, což je slušné a teoreticky je možné pouštět robota i v noci. Co se nočního úklidu týče, plně nabitý vysavač ale dost svítí, což se nehodí, pokud má uklízet v místnosti, kde spíte. Na druhou stranu většina lidí co znám tak vysavači neplánuje úklid na noc, ale typicky na nějakou dobu kdy jsou členové rodiny v práci či škole.

SENCOR SRV 4250SL-EUE3 je schopen přejet překážky o výšce až dva centimetry. Dokáže si poradit s drtivou většinou nečistot, i když se občas zamotá například do kabeláže pod televizí (taková místa bude v případě koupě potřeba upravit). S tím má potíž většina přístrojů. Ty dražší mají sice často funkci pro “vymotávání z kabelů”, ale ani ta nezaručí stoprocentní úspěch. Vysávání tedy sklízí poměrně úspěch, oproti tomu vytírání se jeví jako slabší stránka. Vysavač si neporadí s většími, nebo přischlými nečistotami, což je ale vzhledem k jeho váze a faktu, že sám nedokáže přitlačit celkem pochopitelné. Mopování je zde spíše takové zvlhčení pro váš dobrý pocit než reálný úklid.

Další kladně hodnocenou vlastností je výdrž, kdy robot dokáže reálně vysávat až hodinu a půl, což ruku na srdce opravdu není zlé. Na druhou stranu výdrž sama o sobě mnoho neznamená. V případě komplexnějších a náročnějších prostor se v nich robot stejně zamotá a nejspíše je nebude schopen uklidit všechny. Kapacita baterie zde supluje horší navigační schopnosti, ale i tak bych měl strach ho použít na větší prostory než 3kk.

Vysavač je poměrně nízký (zde je naopak výhoda, že na sobě nemá senzor LIDARu) – má 8 cm. Díky tomu se dokáže dostat i pod některý nábytek či postele. Což může být pro někoho výhoda.

Alternativy od Sencoru

Samozřejmě s SRV 4250SL-EUE3 nabídka značky SENCOR co se týče robotický vysavačů nekončí. Námi recenzovaný vysavač je sice velmi dobře hodnocený, přesto však zástupcem té nejlevnější kategorie. Značka nabízí například SRV 6250BK za 6 000 Kč, což je sice dvojnásobek, ovšem nabízí funkci GYRO MAPPING (orientace v prostoru). Díky které by měl být o něco schopnější zejména v úklidu zejména komplikovanějších prostor. Jinak se jedná o stejné přístroje

A pro ty z vás, kteří si nevadí připlatit je tu ke zvážení SRV 9150WH, který sice pořídíte za 10 tisíc, ale disponuje nejpokročilejší formou navigace a to laserovou (LIDAR). A lze ho použít i do komplexnějších prostor s větším množstvím překážek. Na druhou stranu za podobné (vlastně o trochu menší) peníze můžete mít i osvědčený Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro.

Nutno ještě podotknout, že jedno mají robotické vysavače značky SENCOR společné, a to je aplikace, do které měl možná výrobce trochu více zainvestovat. Napříč cenovým spektrem této značky se množí stížnosti na konektivitu, funkčnost, nebo variabilitu aplikace a co si budeme, ve 21. století by měl výrobce naplnit očekávání a dopřát nám solidní smart home podmínky.

Chcete raději robotický vysavač s laserovou navigací?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Zkušenosti s SENCOR SRV 4250SL

Výhody jsou tu dvě. Velmi nízká cena a aplikace v češtině. Doporučil bych podívat se po jiném modelu. Ať už od Sencoru (řada 9xxx) nebo třeba Conceptu. Vážně stačí doslova pár tisíc připlatit a dostanete komplexnější a odladěnější produkt. Mimojiné i s plně funkční aplikací - např. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro. Nevýhodou je zejména náhodný pohyb robota, který si nedokáže zmapovat místnost a také neodladěná aplikace. Pokud máte malý byt s minimem překážek nebo opravdu omezený rozpočet tak ho zkuste, svoji funkci dokáže naplnit. Ale jen lehce dražší přístroje jsou v tom výrazně lepší.

Provoz
6.6
Výdrž
5.2
PLUSY
 • nízká cena
 • aplikace v češtině
 • samotné vysávání je slušné
MÍNUSY
 • slabá aplikace
 • základní navigace
 • mopování je zde spíše pro dobrý pocit
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo