Recenze robotického vysavače Sencor SRV 6250BK

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud hledáte skutečně kvalitní robotický vysavač, z jehož práce se budete těšit, sáhněte raději po jiné modelu. Přestože Sencor SRV 6250BK láká na elektronické řízení dávkování vody a ovládání pomocí aplikace, nejedná se o tak propracovaný výrobek, jako nabízí konkurenční výrobci. Pokud pro vás bude tento vysavač prvním robotickým, pravděpodobně budete nadšeni. Zkušení uživatelé se nad ním však budou pravděpodobně jen vztekat.

Parametry

Doba nabíjení240-360 min
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2600 mAh
Výdrž na jedno nabití120 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigacesenzory
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,47 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníano, magnetická páska
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů6
Maximální výška překážek1,5 cm
Výška7,9 cm
Průměr33,5 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybnesystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek1
Přibližná cena7000 Kč

Co najdete v balení

Robotický vysavač Sencor SRV 6250BK-EUE3 dostanete v balení společně s dálkovým ovladačem, bočními kartáčky, středovým kartáčem, s HEPA filtrem, dvě nádobkami (na prach a kombinovanou na prach a vodu), mopovací utěrkou a u některých prodejců také s magnetickou páskou. V případě, že si pořídíte model s náhradní sadou, budete mít navíc 1 pár bočních kartáčků, středový kartáč, 3 mopovací utěrky, 3 sady HEPA filtrů a 1 čisticí zařízení.

Seznámení s vysavačem

Z hlediska vzhledu vysavač ničím nepřekvapí. Horní část je opatřena tlačítkem pro zapnutí a vypnutí, indikátorem Wi-Fi připojení a indikátorem baterie. Nádobka na prach je umístěna v zadní straně vysavače podobně jako u vysavačů značky iRoomba. Boční část je opatřena kolébkovým vypínačem pro absolutní vypnutí a zdířkou pro nabíjení přes kabel. Na přední části vysavače nejdete odpružený nárazník.

Spodní část je opatřena třemi senzory pádu ze schodů, nabíjecími piny, všesměrovým kolečkem, dvěma hlavními koly, hlavním kombinovaným kartáčem a dvěma bočními přimetacími kartáčky.

Ovládání

Ovládání tohoto vysavače není ve srovnání s konkurenčními modely například od Xaiomi nebo iRoomby tak uživatelsky přívětivé. Pro aktivaci, zastavení a přerušení úklidu slouží tlačítko na horní straně vysavače. Pokud si však chcete naplánovat úklid, je potřeba využít dálkové ovládání nebo aplikaci.

Dálkové ovládání funguje na 2 AAA baterie a umožňuje ovládání jízdy robota (podobně jako dálkové ovládání u autíček), nastavení načasování úklidu a volbu čisticího režimu, mopování se nastaví automaticky, jakmile se připojí nádobka s vodou. Dálkový ovladač hodnotíme v dnešní moderní době spíše jako přežitek, na druhou stranu ho ocení ti, kteří nemají chytrý telefon a vysavač nebudou připojovat k Wi-Fi. Ti si však nebudou moci nastavit množství propouštěné vody, což je dostupné pouze v aplikaci. Při nastavování plánovaného úklidu je nutné zvolit správné časové pásmo, aby robot skutečně vysával ve vámi požadovanou dobu.

Režimy úklidu:

 • automatický – vysavač kombinuje různé cesty pro dosažení co nejlepších výsledků vysávání.
 • Maximální výkon – dojde ke zvýšení výkonu motoru.
 • Režim podél stěn – vysavač vysává podél stěn.
 • SPOT – režim, při kterém vysavač vysaje prostor o velikosti 2 x 2 m, čímž nahrazuje smetáček a lopatku.
 • Vysávání náhodným směrem – robot vysává tak dlouho, dokud se téměř nevybije.
 • Intenzivní úklid – místa vyčistí dvakrát.

Robot se vždy po dokončení dojede sám dobít do základny. V případě přerušení úklidu kvůli dobití se však nedokáže vrátit do místa, kde s úklidem skončil a pokračovat.

Ovladač má tlačítka, která jsou popsaná zkratkami, takže byste s ovládáním a nastavování neměli mít problémy.

Aplikace

Dalším způsobem ovládání je aplikace, která je dostupná jak pro majitele OS Android i Apple. Bohužel ani jedna skupina uživatelů si aplikaci Sencor Robotisc zrovna nechválí. Není nic výjimečného, pokud se vám robot s aplikací nepodaří spárovat. Nebo se z ní robot záhadným způsobem odhlásí a další přihlášení je problematické, ne-li nemožné. Aplikace například nereflektuje skutečný stav vysavače. Například defaultně nastavený režim Auto v aplikaci po startu úklidu neuvidíte. Uvidíte režim, který jste naposledy zvolili. Aplikace nezaznamená ani úpravu uklízecího režimu nastaveného pomocí dálkového ovladače. Chybí také některé módy úklidu.

Dá se říci, že se uživatelé shodují na tom, že se jedná o hodně obecnou aplikaci, která má opravdu hejno much!

Každopádně si v aplikaci kromě režimů úklidu můžete navolit i množství propouštěné vody, jelikož nádoba na vodu je řízena elektronicky. Za to můžeme Sencoru 6250BK přičíst plusové body, protože tento způsob propouštění vody je charakteristický spíše pro dražší robotické vysavače, mezi které se řadí třeba oblíbený Xiaomi Roborock S5 Max s cenovkou necelých 10 000 Kč.

Senzory a navigace

Robot se pohybuje v prostoru na základě informací získaných z gyroskopu. Dále je vybaven infračervenými senzory a čidly pro detekci schodů a dalších překážek. Navigace přes infračervené senzory není tak spolehlivá a pokroková jako u laserové nebo kamerové. Z tohoto důvodu si robot ani nedokáže zapamatovat mapu. Kvůli pochybné aplikaci není možné se zcela spoléhat na sledování v reálném čase. To znamená, že robot může být reálně v kuchyni, ale v aplikaci bude jeho pohyb zaznamenán třeba ve vedlejší místnosti. Mapa nezůstává uložená v paměti robota. Nelze tedy pojmenovat místnosti či vytyčit zakázané zóny.

Jak vysává

Sencor obecně nevyrábí příliš kvalitní robotické vysavače, což potvrzují již dříve vyrobené modely SVC 9031 a SVC 7020, které se dnes již neprodávají. Bylo by však nefér tvrdit, že výrobce neudělal žádný posun. Udělal. Třeba v tom, že je SRV 6250KB kompatibilní s Wi-Fi a umožňuje také vytírání. Nicméně se nic nezměnilo na to, že za málo peněz dostanete málo muziky. Přestože se chce 6250BK vyrovnat pokrokovým vysavačům na trhu a nabízí ovládání přes aplikaci a vytírání, je jeho používání spíše otravné. To však mohou posoudit pouze ti, kteří doma měli špičkové robotické vysavače od iRoomba nebo Xiaomi. Lidé, kteří si Sencor SRV6250BK pořídí, jako svůj první robotický vysavač budou pravděpodobně spokojení. Přeci jen vysavač vysaje a také vytře, a to je hlavní, že?

Nicméně fajnšmekři by do něj určitě nešli. Jeho největší nevýhodou je zastaralá navigace a dost příšerná aplikace. Navigace pomocí infračervených senzorů není příliš spolehlivá, a navíc neumožňuje, aby si robot pamatoval mapu. Ta se mu neuloží do paměti a není možné ji dělit na pokoje, zakreslit v ní zakázané zóny nebo naplánovat úklid pro jednotlivé pokoje. Pokud byste chtěli vysavač, který všechno toto umí, je potřeba sáhnout po výrobcích s laserovou či kamerovou navigací. Ovšem je potěšující, že se vysavač aspoň dokáže vrátit do nabíjecí stanice po dokončení úklidu nebo v případě výrazného poklesu baterie. Nemá však funkci pokračování v úklidu, díky které by úklid začal od místa, kde skončil kvůli nedostatku kapacity baterie. Tato funkce je u dražších modelů samozřejmostí.

Nepropracovaná aplikace je dle mého názoru největším kamenem úrazu. Uživatelé si stěžují na problémy s párováním, ale také obecně s nesnadným používáním. Navíc, některé upgrady aplikaci příliš nesvědčí. Někdy jí chybí kompletní nabídka výběru vysávacích režimů, jindy neustále odesílá notifikace do telefonu. Skoro se to jeví tak, že je lepší vysavač ovládat jen dálkovým ovladačem. Ovšem ovladač neumožňuje nastavení množství propouštěné vody. Do režimu mopování přejde vysavač automaticky, jakmile k němu připojíte kombinovanou nádobku na vodu. Ta se skládá z nádobky na odpad o kapacitě 240 ml a nádobky na vodu o kapacitě 230 ml. Kapacita nádobky na vodu je poměrně velkorysá. Obvykle mívají mopovací vysavače nádobku s objemem max. 200 ml. Co se týče samostatné nádoby na prach, tedy pokud pouze vysáváte, připojíte k vysavači nádobu o kapacitě 475 ml. Tato kapacita je lehce podprůměrná. Obvykle robotické vysavače disponují zásobníkem o objemu 500 ml.

Potěšující není ani dlouhá nabíjecí doba, která se pohybuje okolo 4 hodin, v krajním případě může nabíjení trvat i 6 hodin. Na jedno nabití pak dokáže vysávat až 120 minut, což je při kapacitě baterie 2 600 mAh řekněme slušný výsledek. Jen pro srovnání uveďme, že poslední iRoomba i7+ má kapacitu baterie 1 800 mAh a vysává stejnou dobu (pořizovací cena okolo 18 000 Kč), ale třeba PURON PR10 s větší kapacitou 3 200 mAh vysává také 120 minut na jedno nabití (pořizovací cena zhruba 11 000 Kč).

Hladina hluku při provozu se pohybuje okolo 60 dB, což se dá přirovnat k běžnému mluvení. Hodnotu 60 dB má většina robotických vysavačů. Málokdy se stane, že byste narazili na tišší model. Mezi tišší se řadí některé modely od iRobot Roomba, například zmiňovaná i7+ nebo e6 či e5. Ovšem existují i mnohem větší křikloukni. Takový PURON PR10 vydává hluk o síle 69-70 dB, což je skutečně hodně! Ecovacs Deebot T8 má hlučnost 67 dB a ETA Raggio 522590000 dokonce 75 dB.

Co se týče vytírání, pouze v aplikaci si můžete nastavit množství propouštění vody. To je trošku škoda, protože kdyby toto umožňoval ovladač, v podstatě byste tuto otravnou aplikaci nepotřebovali. Co se týče volby režimu vytírání, do toho vysavač přejde automaticky po vložení kombinovaného zásobníku. Dávkování vody je řízeno elektronicky, což je zřejmě největší výhoda tohoto vysavače.

SRV 6250BK je opatřen dvěma přimetacími kartáčky se třemi rameny. Jen pro informaci Xiaomi již nabízí inovované kartáčky s rameny pěti, které se s nepořádkem v rozích vypořádají lépe. Nicméně výrobce Sencor doporučuje tyto kartáčky při vysávání koberců odstranit, což se jeví jako otrava. Mnohdy mají lidé na zemi totiž třeba kusové koberce. Ovšem je pravda, že pokud máte nízký koberec, kartáčky na vysavači můžete nechat. Při vysypávání prachu si dejte pozor na to, abyste nevyhodili omylem i plastový proužek, který bohužel odpadává.

Vysavač si nedokáže poradit s kabely a dalšími menšími věcmi, které se povalují na zemi. Do kabeláže se zamotá, a pak neumí vyjet. Proto je lepší ze země před vysáváním všechno zvednout. Kvůli zastaralému typu navigace může docházet k dezorientaci v prostoru v případě, že se vysavač někde zasekne. Stát se může i to, že bez problémů dojde vysávat členitější prostor, ale pak z něj nedokáže vyjet.

Zhruba dvakrát ročně byste měli vyměnit filtry. Je možné je pořídit v sadě s dalšími náhradními díly, kdy vás pořizovací cena vyjde zhruba na 900 Kč, nebo samostatně, přičemž jeden kus stojí 250 Kč. U některých výrobců je součástí balení také magnetická páska, kterou je potřeba používat při každém úklidu, jelikož robot si její pozici v prostoru nepamatuje.

Další robotické vysavače Sencor

Výrobce Sencor má v portfoliu další model, který je velice podobný recenzovanému. Jedná se o SRV 4250SL, jenž se na první pohled od SRV 6250BK liší designem. V horní části najdete pouze tlačítko pro zapnutí. Indikátor baterie či provozu se nachází kolem zmiňovaného tlačítka. Z hlediska parametrů, jako je kapacita baterie, výdrž na jedno nabití či objem nádob na prach a vodu stejná. Můžeme tedy říct, že se jedná o totožné modely. Rozdíl je snad jen v tom, že se k vysavači nedodává magnetická páska. SRV 4250SL je zhruba o 1 000 Kč levnější. Nástupcem SRV 6250BK je SRV 9250 BK, který má navrch v oblasti navigace. V prostoru se pohybuje pomocí VSLAM (LIDAR) laseru, což je v současné době jeden z nejmodernějších způsobů navigace, kterým se pyšní například i vysavače Roborock od Xiaomi. Díky ní si dokáže robot zapamatovat mapu místnosti, se kterou můžete následně pracovat. Například v ní vytyčit zakázané zóny nebo pojmenovat místnosti.

Jaké jsou rozdíly mezi SRV 6250BK, SRV 42050SL a SRV 9250BK?

SRV 6250BKSRV 42050SLSRV 9250BK
Funkce vytíráníanoanoano
Kapacita baterie mAh260026002600
Objem zásobníku na odpad l0,470,470,47
Objem vodní nádržky ml230230230
Zapamatování mapyneneano
Max. Hlučnost dB606060
Navigaceinfračervené senzoryinfračervené senzorylaserová
Boční kartáčektříramennýtříramennýtříramenný
Počet čisticích režimů666
Orientační cena v Kč7 0006 0009 800
Magnetická páska součástí baleníanoneano

Hledáte lepší robotický vysavač?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.9 Total Score
Sencor SRV 6250BK

Největší přidanou hodnotou SRV 6250BK je pravděpodobně elektronické řízené dávkování vody, přičemž si můžete vybrat z několika možností. Samozřejmostí je podpora Wi-Fi a ovládání pomocí aplikace. Nicméně aplikace není příliš spolehlivá a kvůli zastaralému typu navigace robota se do ní neukládají mapy. Není tak možné si vyznačit zakázané zóny nebo si mapu rozdělit na jednotlivé pokoje.

Provoz
7.6
Výdrž
5.8
PLUSY
 • elektronicky řízená nádržka s vodou
 • velká nádržka na vodu
MÍNUSY
 • aplikace
 • poruchovost
 • problémy s připojením
 • zastaralá navigace
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo