Recenze Sencor SVC 1030

Velmi populární bezsáčkový vysavač. Tak se na něj podíváme více. Skutečně je tak skvělý? Šesti letá záruka na motor dává tušit, že ho při výrobě neodflákli. Naneštěstí to stejné nelze říci o použitých materiálech. Levné plasty sice mají pozitivní dopad na nižší cenu produktu, ale po dvou třech letech bude na jeho těle patrná spousta šrámů. Rozměry a váha jsou podle mého tak akorát. Délka 40 cm, šířka 30 a výška 22 cm. To při skoro pěti kilogramech hmotnosti. Ovladatelnost je dobrá, vysavač za vámi poslušně jede. Jediná nepříjemnost je když s ním zkusíte couvat. Kabel se namotává do kol a brzy vám dojde, že toto není ten správný směr. Délka kabelu je cílená na menší až střední prostory. Plně vytažený má šest metrů a to dává až devět metrů manipulační prostoru. Hlučnost dost záleží na nastaveném výkonu a použitém nádstavci. Přesto je ve srovnání s konkurencí spíš nepatrně horší průměr. Naopak objem nádobky na prach je velmi pěkných 2,3 litru. Ke zkušenostem s ní se dostanu v další části. Ačkoliv má u vysávání tvrdých podlah jen známku B, nemám mu co vytknout a podle mého vysává srovnatelně s konkurencí, která má v této metrice nejlepší známku. U koberců je to horší, také to rozeberu dále. Poslední povzdechnutí je nad filtračním systémem. Ten je obecně u bezsáčkových vysavačů horší než u sáčkových. A i když je za motorem účinný HEPA filtr s třídou 13, tak neviditelné prachové částečky unikají i na jiných místech. To má za následek průměrnou známku C, nevhodnost pro alergiky a pro citlivější nosy jemnou vůni prachu ve vzduchu.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach2,3 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius9 m
Hlučnost76 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceC
Třída vysávání podlahB
Třída vysávání kobercůD
Roční spotřeba23,5 kWh
Příkon700 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
třída účinnosti HEPA filtruH13

Jak vysává

Jak jsem psal, tvrdé podlahy zvládá s přehledem, ale s kobercem bojuje. Není to, že by neměl dostatek sacího výkonu. Ba naopak. Sotva zabrousíte nastavením sání někam blíže k polovině, přisaje se pevně na koberec a dá práci s ním hnout. Bude se jednat o nějaký konstrukční nedodělek. Znám vysavače s ještě větším výkonem, s kterými je vysávání koberce výrazně příjemnější. Takže se snažíte balancovat mezi tím, aby měl vysavač výkon a sál a tím, aby se s ním dalo po koberci jakž takž hýbat. S tímhle tématem souvisí i hlučnost. Na nízký výkon je docela tichý, ale se zvyšujícím se výkonem nebo použitím turbo kartáče jde hlasitost výrazně nahoru. Není to nic nepříjemného, ale zcela tichý vysavač to není. Nádoba na prach se v bytě 3 + kk zaplní zhruba po třech kompletních vysátích (záleží, jak často vysáváte a jak prašné je okolí). Lze snadno vyjmout a vysypat. Tedy snadno vysypat. Naprostou většinu prachu vysypete, ale z některých zákoutí prostě dostat nejde. Pro dokonalé vyčištění ji to chce občas propláchnout a potom docela dlouho vysychá (zima) v létě to bude určitě lepší. Jako všechny bezsáčkové vysavače je hodně náchylný na čistotu filtrů. Jak je zanesený, sací výkon rychle klesá a vysavač se jen přehřívá. Jak molitanový filtr, tak i HEPA filtr jsou omyvatelné pod vlažnou vodou. Musíte počítat s tím, že chvíli trvá, než vyschnou, ale tak je tomu i konkurence. Příjemné je velké množství nástavců, včetně dvou turbo kartáčů. Malého a velkého. Na vysávání zvířecích chlupů je to geniální nástroj, navíc můžete podle prostoru volit z dvou velikostních variant. Čištění je trochu náročnější, kartáč nejde z nástavce pořádně vymontovat. Zjistit cenu Chcete vidět další? Zkuste si vybrat přečíst recenzi na nejlepší bezsáčkový vysavač zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.6 Total Score
Sencor SVC 1030

Přestože by se hodnocení mohlo zdát poměrně kritické, není to pravda. Pokud opravdu chcete bezsáčkový vysavač (sáčkový za stejné peníze bude výrazně lepší), není to špatná volba. Má pár nedostatků. Hlavně z těch tenkých plastů bych měl dlouhodobě strach. A filtrace rozhodně není dostatečná k tomu, aby si ho domů pořídil někdo s alergií (nenechte se nachytat na přítomnost HEPA filtru). Přesto je to na poli bezsáčkových vysavačů solidní volba ve střední cenové kategorii, hlavně pro uživatele, kteří chtějí ušetřit za nákup sáčků a raději občas obětují čas vymytí nádobky na prach.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
6
Hlučnost
4
Spotřeba
6
Výbava
7
PLUSY
 • Slušný výkon
 • Příslušenství
MÍNUSY
 • Levnější materiály
 • Horší filtrace
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo