Recenze vysavače Sencor SVC 1080TI

Pokud hledáte účinný bezsáčkový vysavač vhodný pro všechny povrchy, Sencor SVC 1080TI vás rozhodně nezklame. Rovnou ve 4 parametrech se zařadil do nejvyšší třídy a mezi ostatními vyniká svým sacím výkonem a velikostí prachové nádoby. Všechny jeho výhody i nevýhody si probereme v následující recenzi.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach3,5 l
Délka kabelu7 m
Akční rádius10 m
Hlučnost78 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba22,1 kWh
Příkon700 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano (tlačítka na těle vysavače)
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyne
třída účinnosti HEPA filtru13

Představení

Vysavač Sencor SVC 1080TI je bezsáčkový vysavač, který je zařazen do nejvyšší třídy účinnosti 4AAAA (označení třídy vysávání podlah a koberců, energetické třídy a třídy filtrace). To vše jej pasuje na nejlepšího pomocníka pro úklid všech povrchů od tvrdé podlahy po koberce. Při používání šetří elektrickou energii a účinně filtruje prach i alergeny.

Jeho výbornou sací sílu zajišťuje ECO motor o příkonu 700 W, na který dostanete 6letou záruku. Zkratka ECO zároveň poukazuje na nižší energetickou náročnost. Pokud by se vám zdál sací výkon příliš silný, lze jej regulovat v několika stupních pomocí tlačítek plus a mínus na těle přístroje.

U vysavače je použita multi-cyklónová technologie, která pomocí odstředivé síly všechny nečistoty rozdělí dle velikosti, což vede k velmi kvalitní filtraci vzduchu vráceného ven do prostředí. Nejmenší částečky pylu a prachu zachytí HEPA filtr třídy H13. U těchto filtrů dochází k záchytu více než 99,95 % částic a jsou proto vhodné pro alergiky. Chybí signalizace zanesení filtru, nicméně pro správný chod vysavače jej budete muset čas od času vyměnit. Čemu se ale určitě vyhnete jsou jednorázové vysavačové sáčky, čímž budete šetřit životní prostředí i peněženku. Sesbírané smetí se ukládá do XXL prachové nádoby velké 3,5 l. Tímto objemem se nepyšní žádný vysavač, o kterém jsme doposud psali. Vysavače s největší kapacitou 2,5 byl Rowenta Xtrem Power Cyclonic RO6963AE. Po naplnění kapacity lze obsah jednoduše vysypat do popelnice.

Pokud se rozhodnete tohoto pomocníka na úklid pořídit, v krabici na vás bude čekat nejen samotný přístroj o hmotnosti necelých 5 kg s rozměry 460 x 275 x 330 mm (D x Š x V), ale i bohaté příslušenství zahrnující:

 • podlahovou hubici,
 • turbo kartáč,
 • mini turbo kartáč,
 • hubici na tvrdé podlahy,
 • dlouhou ohebnou štěrbinovou hubici,
 • prachový kartáč,
 • štěrbinovou hubici.

   

Jak vysává

Podle uživatelů je výkon jednou z nejsilnějších stránek tohoto vysavače. Ať už vysáváte parkety, chlupy domácího mazlíčka z koberce nebo rozsypané cereálie v kuchyni, Sencor SVC 1080TI by si měl se vším bez problému poradit. Dobrou zprávou je, že i přes silný tah se pyšní tichým chodem, který dosahuje maximálně 78 dB. Při srovnání s jinými bezsáčkovými vysavači můžeme narazit i na hodnoty okolo 72 dB ETA 2517 90000. Nicméně si myslíme, že i s výše zmíněným nebudete rušit vašim sousedům nedělní oběd. Trochu nešikovné se nám zdá nastavení sacího výkonu. Ten lze sice měnit tlačítky plus a mínus na těle vysavače, bohužel se ale nikde nedozvíte, jaký stupeň sání jste zrovna nastavili a budete tak muset odhadovat. Při vysávání citlivějších materiálů byste tedy měli být opatrní. Pomoci vám může skutečnost, že přístroj při každém zapojení do elektřiny se spustí vždy na nejvyšší výkon. To je trošku škoda, protože pokud chcete vysávat na jinou úroveň výkonu, je potřeba jej vždy před vysávání nastavit.

Další plusové body tento výrobek získává za HEPA filtr třídy H13, který ocení hlavně alergici, a velkou prachovou nádobu. Ve srovnání s ostatními vysavači je její objem opravdu XXL. Obsah 3,5 l zaručí, že i po několika vysátích celého bytu, nebudete muset běžet rovnou k popelnici. Po zaplnění je její vyčištění a umytí jednoduchou činností, která vás zbaví nákupu jednorázových sáčků. Menším nedostatkem by pro někoho mohla být chybějící signalizace plné nádoby, nicméně její průhlednost situaci zjednodušuje a sami tak rozhodnete o jejím vyprázdnění. Jen nezapomeňte nádobu vysypávat venku, abyste zabránili uniknutí prachu zpátky do vašeho bytu.

Celkově má vysavač kvalitní konstrukci s atraktivním černo-oranžovým designem. Výrobce použil kvalitní plast a na teleskopickou trubici lehký kov. Pro snadnější přenášení nechybí dvě uši, z nichž jedno je umístěno přímo na prachové nádobě. Dvě velká měkčená kola a malé kolečko v přední části zajišťují snadný posun vpřed i při váze 4,9 kg. Problém nastává, pokud se jedno z kol zadrhne o roh nábytku a vysavač se překlopí „na zadní“. Do původní pozice ho poté musíte vrátit buď ručně anebo posunutím zpátky dozadu. Pokud si nechcete nábytek poškodit, je dobré za vysavač zuřivě netahat, ale místy sledovat jeho směr. Ačkoliv je schopný zaujmout kolmou i svislou polohu, jeho parkování se nám zdá poněkud nepraktické. Dlouhou teleskopickou trubici lze zasunou do speciálního držáku na těle vysavače pouze v případě jeho stání v normální poloze. Pokud ho tedy nechcete skladovat rozložený, měli byste na jeho uschování počítat s větším prostorem ve skříni.

Kontinuitu vysávání při přecházení z místnosti do místnosti vám usnadní 7 m dlouhý přívodní kabel a teleskopická trubice. Tato kombinace vám zajistí pokrytí až 314 m2. Mezi bezsáčkovými vysavači je rádius 10 m příjemný nadprůměr. Pokud vás trápily těžko dostupné pavučiny v rozích stěn, tento úklidový pomocník by pro vás mohlo být řešením. Pro dokonale čistý domov jistě využijete i ostatní z celkem 7 nástavců v příslušenství. Šterbinové hubice se hodí do těžko dostupných míst jako jsou rohy či záhyby topení. Turbokartáčem nejlépe vysajete vlasy a srst z velkých kobercových ploch, prachový kartáč je zase vhodný na nábytek. Všechno příslušenství jde jednoduše nasadit na hlavní trubici a usnadňuje tak úklid.

Zjistit cenu

Podívejte se na recenze dalších bezsáčkových vysavačů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Sencor SVC 1080TI

Tento výrobek rozhodně splňuje parametr poměr cena/výkon. Za dobrou cenu dostanete vysoce účinný vysavač s nastavitelným sacím výkonem, který si snadno poradí se všemi povrchy. Konstrukce přístroje a rozmanité příslušenství je důkazem, že výrobce přemýšlel nad jeho každodenním a snadným používáním. Samozřejmě se najde i pár chyb, jako je úprava sacího výkonu či parkování vysavače, ty jsme mu ale pro jeho výhody schopni odpustit.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
7
Hlasitost
4
Spotřeba
6.5
Výbava
6
PLUSY
 • výkon
 • obsah prachové nádoby
 • bohaté příslušenství
MÍNUSY
 • nastavování sacího výkonu
 • stavění se „na zadní“
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den. Můj dotaz zní, jaký je rozdíl mezi SVC 1080TI a SVC 1086TQ ? Děkuji

  • Dobrý den,

   technicky jsou to stejné přístroje, liší se příslušenstvím které má SVC 1080TI bohatší. Např. turbokartáče, hubice na tvrdé podlahy…

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo