Recenze Sencor SVC 45

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Velmi levný vysavač, který má opravdu základní parametry i zpracování. Pokud o něm přemýšlíte, dobře zvažte, zda vám nízká cena stojí za to. Stačí připlatit zhruba 500 Kč a dostane mnohem kvalitnější výrobky. Hned při prvním setkání s vysavačem je jasné, že se šetřilo všude, kde se mohlo. Zpracování není rozhodně robustní ani odolné, takže vše je z plastu, na dotek křehké. Například i tyč sací hubice se ohýbá při vysávání. Při častém používání bude již tak za rok velmi poničená a popraskaná. Ve snaze ušetřit pár drobných je i extra krátká přívodní šnůra. Pět metrů patří mezi ty nejkratší, co jsem potkal a dle mého názoru je to už opravdu na hraně příjemného používání. Vysavač se chlubí relativně velkým příkonem 1 200 W, ale sací výkon je slabý. Ačkoliv ho výrobce neuvádí, tak ledacos můžete vytušit z energetického štítku. Třída vysávání podlah je B a u koberců dokonce E. To jsou extrémně špatné hodnoty. Filtrace nečistot je také mizerná, na HEPA filtr můžete rovnou zapomenout. Třída emisí prachu z vysavače je E. Opět hrozivá hodnota, pokud jste alergik, rozhodně si tento vysavač nekupujte. A upřímně, doporučuji se mu vyhnout, i když alergik nejste. Jeho rozměry (délka x šířka x výška) jsou 345 x 255 x 210 mm a váží 3,6 kg.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach1,5 l
Délka kabelu5 m
Akční rádius7,5 m
Hlučnost82 dB
Energetická třídaD
Třída filtraceE
Třída vysávání podlahB
Třída vysávání kobercůE
Roční spotřeba44,2 kWh
Příkon1200 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonune
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Třída účinnosti HEPA filtrunemá
Signalizace plné nádobyano

Jak vysává

Jak nejspíš tušíte z představení parametrů produktu, žádný zázrak to nebude ani v praktickém provozu. Rozhodně se nejedná o přístroj určený pro pravidelné vysávání do bytu či domu. Dovedu si ho představit jako nouzovku třeba na chalupu, kde vysajete párkrát za rok a nechcete nebo nemůžete investovat do lepšího přístroje. Tam by se daly jeho nedostatky snad ještě prominout. Ještě se vrátím k sáčku na nečistoty. Ten je velmi malý, jeho kapacita je pouhý litr a půl. V originálním balení najdete jen jeden sáček, takže kdyby vás přeci jen napadlo si tento vysavač koupit, rovnou k němu objednejte i náhradní sáčky. Neoriginální nejsou na první pohled drahé, jeden vyjde na nějakých 15 Kč. Když vezmeme v potaz jejich objem a jak často by se museli měnit, tak už je to horší. Co mi ale vadí nejvíc je zpracování vysavače. Tyč nedrží v sobě, některý ze spojů neustále vypadává. Když se vám to stane 5x za jedno luxování, tak už toho máte fakt dost. Co se týče vysávání, tak tvrdé podlahy ještě ujdou, ale koberce je bída snoubená s nouzí. Nějaký výkon vysavač má, ale on se prostě přisaje na koberec, špatně se po něm popojíždí. Když k tomu přidáte ještě zmiňované trable se stabilitou sacího ústrojí, tak je to prostě špatné. Nemáte ani možnost nastavit výkon vysavače, vlastně jediná slušnější věc je u něj indikace plného sáčku a to, že má dobré madlo, s kterým se snadno přenáší. A to je vážně strašně málo. Zjistit cenu Vyberte si z dalších a lépe hodnocených vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

4 Total Score
Sencor SVC 45

Tenhle přístroj nedoporučuji kupovat ani když chcete co nejvíc ušetřit. Nejen, že je svými vlastnostmi i schopnostmi na samém chvostu mezi u nás nabízenými vysavači, ale díky lacinému zpracování toho moc nevydrží. Za pár let by to chtělo zase nový přístroj. Proto si raději trochu připlaťte a kupte si lepší, který vám výdrží výrazně déle. V cenové relaci okolo 1500 Kč už je spousta zajímavých možností a přitom nejde o nijak závratnou částku.

Vysávání tvrdých ploch
6
Vysávání koberců
4
Hlučnost
2
Spotřeba
4
Vybavení
2
PLUSY
 • Cena
MÍNUSY
 • Snad vše ostatní
 • Zpracování
 • Sací schopnosti
 • Krátký kabel
 • Malý sáček ....
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo