Recenze na multifunkční vysavač Sencor SVC 5001YL

Abychom měli náš domov čistý a útulný, musíme si v něm pravidelně uklízet a k tomu nám slouží řada pomocníků, mezi něž patří zejména vysavače. Moderní vysavače už toho ale umí mnohem více, než uměli jejich předchůdci. Jedním takovým kouskem je multifunkční bezsáčkový vysavač Sencor 5001YL, který zaujme nejen netradiční žluto-černou kombinací, ale především svými funkcemi. Umí toho skutečně hodně, ale má i svoje nedostatky – podrobnosti se dozvíte v této recenzi.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach4,5 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius9 m
Hlučnost90 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceH12
Třída vysávání podlah-
Třída vysávání koberců-
Roční spotřeba-
Příkon1600 W
Sací výkon-
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtruano
Signalizace plné nádobyne
třída účinnosti HEPA filtruE 12

Představení vysavače

 

Multifunkční vysavač Sencor 5001YL je už na první pohled designově velmi povedený, kombinace žluté a černé vypadá prostě dobře a celkové provedení je elegantní a moderní. Je docela těžký (váží 8,4 kg), například Sencor SVC 730GR váží jen 5,8 kg. Jeho rozměry jsou 30 cm na výšku, 35 cm do šířky a 48,5 cm do hloubky. Na horní straně najdeme dvě velká tlačítka pro zapnutí a pro zatažení kabelu, mezi nimi je pak dotykové ovládání s pěti LED indikátory sacího výkonu a tlačítky + a – pro regulaci výkonu vysavače.

Vysavač má ve svém srdci velmi výkonný motor o síle 1 600 W, dále je vybavený speciálním duálním filtračním systémem (jedna nádoba má v sobě cyklonovou sílu a vodní filtraci) a má dvě velká gumová kolečka, takže se nemusíte bát, že by se vám podlaha poškrábala. Součástí balení je také bohaté příslušenství:

 • podlahová přepínatelná hubice (vhodná jak na koberce, tak i na tvrdé podlahy),
 • rotační turbo kartáč (hodí se zejména pro ty, co mají doma zvířátko),
 • parketová hubice (s přírodními žíněmi, určená i na jemné povrchy),
 • hubice na vysávání tekutin,
 • dlouhá pružná štěrbinová hubice (hodí se např. pro čištění auta),
 • kartáčová hubice na nábytek,
 • malá plochá hubice na čalounění,
 • hubice určená na tepování čalounění,
 • hubice na tepování a mytí oken nebo jiných velkých ploch, – tři nástavce pro tepovací hubici – oceníte při čištění čalouněného nábytku,
 • plátěná taška na uložení příslušenství.

Jak vysává

Manipulace s vysavačem je velmi snadná díky praktické dlouhé teleskopické trubici, vyrobené z hliníku, kabel je dlouhý 6 m. Samotný vysavač je sice docela těžký, pracuje se s ním ale snadno, čemuž pomáhá právě příjemně lehká teleskopická trubice – můžete si ji jednoduše nastavit do požadované výšky. Skvělá je u tohoto produktu jeho víceúčelovost – lze jej použít jak na tvrdé podlahy či parkety, tak i na koberce, dá se využít i na čištění čalounění, vyčistíte s ním i auto a dají se s ním dokonce i umýt okna. Hodí se např. pro situace, kdy něco vylijete na koberec, což běžným vysavačem nevyčistíte – s tímto víceúčelovým ale ano. Nepotřebujete tak více přístrojů, ale máte vše pohromadě v jednom.

Důležité je, že vysavač tekutiny nejen vsakuje do sebe, ale z nádržky pro vodu dokáže tekutinu i vypouštět ven, což umožňuje dvě funkce – tepování a mopování.

Nevýhodou je, že má docela malou nádržku na vodu, kterou tak musíte často doplňovat, zvláště pokud čistíte větší plochy. Při mokrém čištění pak voda často stříká i do stran mimo čistící nástavec.

Filtrovací systém vysavače je specifický a po otevření přístroje v něm musí být jedna ze dvou separačních jednotek. Ty se liší i barvou, ta bílá je určená pro klasické vysávání suchých nečistot a pod ni je třeba nalít vodu, jež funguje jako další filtr. Modrá jednotka je pak určená pro vysávání vody nebo pro čištění koberců chemickým roztokem (tepování). Sestavení vysavače je snadné, zvládne to bez problémů i nezkušený uživatel. Díky tomu, že jeho součástí je omyvatelný HEPA filtr, je přístroj vhodný i pro osoby, které mají alergii.

Podívejte se i na jiné recenzované vysavače.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Sencor 5001YL

Tento vysavač bych doporučil těm, kteří hledají nějaké víceúčelové zařízení, které si poradí s více druhy povrchů. Jeho cena v době psaní této recenze se pohybuje okolo 4 599 Kč. Samozřejmě je třeba zvážit všechna pro a proti – jedna věc je velké množství funkcí a silný motor vysavače, druhou stránkou mince je třeba malá nádržka na vodu, ne moc kvalitní příslušenství atd. Je tak otázka, zda peníze neinvestovat do nějaké renomovanější značky, než je Sencor, jenž je známý spíše tím, že nabízí produkty průměrné kvality za velmi nízké ceny. Celkově ale považuji tento vysavač za slušný výrobek a pro nenáročného uživatele může být dobrou volbou

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
6
Hlučnost
5
Spotřeba
6
Výbava
5.5
PLUSY
 • víceúčelovost vysavače, lze ho použít na suché i mokré čištění, čalounění, do auta i na mytí oken
 • bohaté příslušenství v základní výbavě
 • silný motor, který má příkon 1 600 W
 • povedený moderní design, dotykové ovládání
 • je vhodný i pro alergiky
MÍNUSY
 • příliš malá nádržka na vodu
 • u mokrého čištění voda stříká i mimo hubici
 • méně kvalitní příslušenství z tenkých materiálů
 • je poměrně těžký, váží přes 8 kg
 • složitý návod k obsluze
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo