Recenze Sencor SVC 510 GR

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Další z levných bezsáčkových vysavačů. Hned v počátku prozradím, že na svoji cenu dopadl poměrně úspěšně. Přesto patří do kategorie solidního výrobku za nízkou cenu, ke špičce má na míle daleko. Jak je u levných přístrojů zvykem tak se výrobní náklady šetří kde můžou. Zde si toho hned všimnete u přívodního kabelu, který má jen pět metrů a sací tyči. Ta je z plastu a tak tenká, že máte při manipulaci s ní strach, aby nedošlo k jejímu poškození. Řešit to lze dvěma způsoby. Buď k ní budete opatrní nebo místo ní použijete tyč ze starého vysavače (pokud máte a je lepší než tato). Motor je moderní konstrukce, to znamená malý příkon a slušný sací výkon (Sencor jeho přesnou hodnotu neuvádí). Takže velice slušná spotřeba, nejvyšší třída pro vysávání tvrdých podlah a druhá nejhorší pro koberce. Uvidíme jak to půjde v praxi. O filtraci se mimojiné stará HEPA filtr, který má ovšem relativně nízkou úroveň účinnosti H10. Vyšší číslo je v tomto případě lepší a pokud jste citliví na prach, tak chcete mít třídu minimálně H12, ale spíše H13. Přesto z vysavače uniká docela dost menších prachových částic. I ve třídě, která hodnoti čistotu vyfukovaného vzduchu má druhou nejhorší známku, D. Jestli jste citliví na prach (alergie), tak se raději poohlédněte po jiném. Co se týče ovladatelnosti, tak je lehký. Váží jen tři a půl kilogramu. Díky své váze a příjemnému a pevnému úchytu se snadno přenáší. Rozměry má 330 x 277x 225 mm (délka, šířka, výška). Ovládání jednoduché. Pravým tlačítkem zapínáte/vypínáte. Levým se smotává kabel. Níže pod madlem je jezdec, pomocí kterého zvyšujete či ubíráte výkon. Do jisté míry jde výkon ovládat i jezdcem na dvojdílné plastové trubici. Podlahovou hubici můžete nastavit podle typu podlahy. Pro koberce klapku zasuňte a pro tvrdé podlahy naopak vysuňte.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach1,5 l
Délka kabelu5 m
Akční rádius7,5 m
Hlučnost76 dB
Energetická třídaB
Třída filtraceD
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůD
Roční spotřeba29,3 kWh
Příkon890 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
třída účinnosti HEPA filtruH10

Jak vysává

Podlahy vysaje výtečně, ale u koberců je to horší. Sací výkon je sice velký, že koberec skoro zvedá ze země, ale nedokáže sesbírat všechny nečistoty z koberce jako např. vlasy, chlupy z domácích zvířátek nebo drobky od dětí. Tyč je z umělé hmoty. Vypadá, že toho mnoho nevydrží. Při vysávání se nebezpečně probíhá. Hledal jsem v diskuzích i dlouhodobější zkušenosti uživatelů a vypadá to, že při šetrném zacházení vydrží. Při práci je trochu hlučnější, ale s čistými filtry výkonný. Nádoba je lehce vyndatelná (viz níže) a snadno se čistí. Díky průhlednému sběrači nečistot také víte, kdy je potřeba ji vysypat. Snad nejvíce důležitá věc u bezsáčkových vysavačů je právě čištění filtrů. Pokud to nebudete dělat, tak bude ztrácet na výkonu, přehřívat se a jeho sací schopnosti se budou blížit nule. To platí zejména pro černý molitanový filtr. Často se na internetu můžete setkat s recenzemi, že po x používáních ztrácel výkon a nemohl nic vysát. To je právě důsledek zanesených filtrů. Když budete filtry pravidelně čistit a nejpozději po pár letech zakoupíte nové, bude vysavač fungovat jako v době jeho koupě. Filtry docela vydrží, takže skutečně dojde k úspoře provozních nákladů – nemusíte kupovat sáčky jako u běžného vysavače. Na druhou stranu vám více času zabere péče o něj, právě zmiňované čištění. I zde platí, že každá mince má dvě strany. Současným stiskem pojistky a zatáhnutím za madlo nádoby na prachy ji z přístroje vysunete. Poté ji stačí dát těsně nad odpadkový koš a vysypte ji do něj. Čas od času je dobré ji důkladně vymýt horkou vodou. Než to uděláte, odstraňte HEPA filtr i molitanový filtr co je před ním. Oba filtry je lepší umývat vlažnou vodou. Podle četnosti vysávání doporučuji za rok až dva koupit HEPA filtr nový. Kladně se to projeví na kvalitě vyfukovaného vzduchu i na sacím výkonu. Zjistit cenu TIP: Nic pro vás? Nevadí, podívejte se další hodnocené vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.9 Total Score
Sencor SVC 510 GR

Průměrný přístroj. Což je vzhledem k jeho nízké ceně vlastně pochvala. Pokud chcete levný vysavač, u kterého ušetříte za sáčky a nevadí vám, že sací výkon není zcela špičkový, tak je to zajímavá volba. Jen alergikům bych jeho koupi nedoporučoval.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
5
Hlučnost
4
Spotřeba
6
Vybavení
5
PLUSY
 • Cena
 • Slušně vysává
MÍNUSY
 • Kratší kabel
 • Je vidět že na materiálech se šetřilo
 • Slabší filtrace prachu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo