Recenze vysavače Sencor SVC 52

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Tento vysavač se jednoznačně řadí mezi levnější modely, které disponují pouze základními funkcemi a vybavením. Ačkoli je pořizovací cena příhodná (pořídíte jej za rovných 1 000 Kč), musíte počítat s horší kvalitou provedení a nižším výkonem.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach1,5 l
Délka kabelu5 m
Akční rádius7,5 m
Hlučnost80 dB
Energetická třídaB
Třída filtraceE
Třída vysávání podlahB
Třída vysávání kobercůE
Roční spotřeba33,2 kWh
Příkon900 W
Sací výkon250 W
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtrunemá

Představení

Jedná se o skutečně malý a lehký vysavač (s rozměry 345 × 255 × 210 mm a hmotností 3,6 kg), který snadno uskladníte. Díky těmto rozměrům a váze je vhodný pro menší děti, které se s ním mohou naučit uklízet. Na první pohled je ale zřejmé horší zpracování a nízká kvalita plastových částí (např. příliš měkká sací trubice a použití křehkých plastů). Rozhodně se proto nejedná o přístroj, s nímž je možné zacházet hruběji a měli byste si dávat pozor i na případné pády. Designově je však poměrně zdařilý. Malé rozměry a nízká hmotnost jej předurčují pro menší prostory (ideálně malé byty, chaty nebo garsonky), vhodný ale může být i pro specifická využití např. jako vysavač do automobilu. Nepočítejte proto s dlouhým elektrickým kabelem, přívodní šňůra SVC 52 měří totiž pouze 5 m. Příkon tohoto drobka je 900 W, výkon přitom dosahuje zhruba 250 W a reálný sací výkon je poměrně nízký. Spotřeba energie ale není nijak vysoká, proto tento model spadá do energetické třídy B, což není vůbec špatné. Lépe si poradí s tvrdými podlahami (třída B), výrazně hůře s koberci (třída E). Bohužel velmi špatně filtruje nečistoty a emise prachu vrací zpět do ovzduší (třída E). Naprosto nevhodný je proto pro alergiky.

Jak vysává

Při práci se SVC 52 bohužel příliš neosvědčil. Při zkoušce na tvrdých podlahách (parkety, linoleum, plovoucí nebo kachlíkové podlahy) ale obstál poměrně dobře. Sací výkon pro tento typ povrchu je dostačující. Regulovat jej ale můžete pouze pomocí posuvné klapky na držadle hadice. Podlahová hubice však umožňuje klasické nastavení dvou možností vysávání – se štětinami a bez nich. Vysávání se štětinami zefektivní údržbu tvrdých podlah. Naopak bez štětin se doporučuje vysávat koberce. Bohužel pro úklid koberců se tento model ale ukázal být naprosto nevhodným. Sací hubice se přisaje na jedno místo a hůře se s ní po koberci přejíždí. Koberec se tak spíše vlní a krčí. Podobně vysávání zvířecích chlupů není efektivní. Při zatáhnutí za držadlo se navíc často stává, že se vysavač překlopí. Pro úklid koberců jej proto rozhodně nemůžeme doporučit. Chválíme ovšem speciální kombinovanou štěrbinovou hubici s kartáčem, kterou můžete využít při vysávání špatně přístupných míst (např. rohů, knihoven, počítačových klávesnic, okenních rámů nebo prostoru mezi matracemi). Ta svoji funkci sice plní na jedničku, ale vydává velmi nepříjemný zvuk. Samozřejmostí je indikace plného sáčku. Kapacita tohoto sáčku je ale pouze 1,5 l. Počítat proto musíte s častou výměnou. Zamrzelo ale ovládání a komfort při práci. Teleskopická trubice je bohužel příliš krátká a vhodná spíše pro osoby do 165 cm. Pokud jste vyšší, budete se muset při vysávání nepříjemně hrbit. Problematické se ukázalo být i navíjení elektrické šňůry. Ačkoli model SVC 52 disponuje automatickým systémem navíjení, kabel se zasekává a navíjení je potřeba pomáhat ručně. Velmi nepříjemná je také hlučnost přístroje při práci (80 dB už na svých zvukovodech pocítíte). Zjistit cenu Přehled všech testovaných vysavačů a rádce, jak vybrat ten nejlepší, najdete zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

4.7 Total Score
Hodnocení vysavače Sencor SVC 52

Vysavač Sencor SVC 52 rozhodně nedoporučujeme pro časté vysávání velkých prostor (např. rodinných domů) a koberců. Pro nenáročné uživatele, kteří občas potřebují vysát menší prostory s tvrdými podlahami, případně uklidit interiér automobilu, však může být vhodný. Počítat ale musíte s mnoha nedostatky, které jsme zmínili výše. Otázkou také zůstává, zda se nevyplatí raději trochu připlatit, a zvolit lepší model.

Vysávání tvrdých ploch
7
Vysávání koberců
4
Hlučnost
3
Spotřeba
5
Výbava
3
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • malé rozměry a nízká hmotnost
MÍNUSY
 • nízká kvalita zpracování
 • nízký sací výkon
 • vysoká hlučnost
 • krátká teleskopická trubice
 • krátká elektrická šňůra
 • malý sáček na prach
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo