Recenze Sencor SVC 6000BK

Hned v úvodu prozradím, že se jedná o zajímavý vysavač, jestliže doma nemáte koberce a zároveň hledáte spíše levnější kousek, se zajímavým poměrem ceny a výkonu. Přístroj si totiž nedokáže moc dobře poradit s koberci a to ani s těmi s nižším vlasem. O tom ostatně vypovídá i hodnota z energetického štítku, kdy je u schopnosti vysávat koberce uveden stupeň D, což je druhý nejhorší. U vysávání bez kobercových podlah naštěstí žádná taková výtka neplatí. Je to ještě vysavač ze „staré školy“. Takové EU už dlouho vyrábět nedovolí. Má totiž energetickou třídu E a příkon 1 600 W. Spotřeby se u vysavačů nemusíte moc děsit. Oproti energeticky špičkovým vysavačům s třídou A je roční rozdíl ve spotřebě okolo 100 Kč. To berte v potaz, když srovnáváte ceny dvou konkurentů. Délka kabelu je 7 metrů, což vám dává akční rádius zhruba 10 metrů. To jsou hodnoty spíše průměrné, ale na druhou stranu myslím dostatečné pro většinu domácností. Je vybaven HEPA filtrem se stupněm E12, který říká, že zachytí až 99,5% částic. Kdyby to někoho zajímalo, tak rozměry jsou 43 × 28 × 24 cm. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Objem sáčku na prach3 l
Délka kabelu7 m
Akční rádius10 m
Hlučnost81 dB
Energetická třídaE
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůD
Roční spotřeba52 kWh
Příkon1600 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Třída účinnosti HEPA filtruE12
Signalizace plné nádobyano
Typ vysavačesáčkový

Jak vysává

Před prvním vysáváním se ujistěte, že je správně připraven prachový sáček a vstupní i výstupní filtr. Kromě klasického nastavení sacího výkonu na těle vysavače, je tu i druhá možnost. A to přímo na rukojeti hadice. Nemusím nejspíš nikoho přesvědčovat, že to druhé je mnohem příjemnější možnost a pokud ji váš minulý vysavač neměl, tak si na ni strašně snadno zvyknete. A poté vám může dost chybět. Za toto rozhodně velká pochvala, na tak jednoduchý ovládací prvek, který výrazně zvyšuje uživatelský komfort, zapomínají i výrazně dražší přístroje. Kde to naopak trochu klopýtá je navíjení přívodního kabelu. Za prvé musíte po celou dobu navíjení držet příslušné tlačítko (když ho pustíte tak se kabel přestane navíjet) a navíc se občas šňůra nenavine celá. Takže musíte půl metru povytáhnout ven a potom znova stisknout tlačítko pro navíjení. Samotné vysávání je na jedničku na tvrdých podlahách, ale u koberců to skřípe a s prachem a nečistotami bojuje s ne zcela dokonalým úspěchem. A to u vysávání vydává motor opravdu hlasité zvuky (při nižším výkonu je hluk relativně kultivovaný, ale když ho pustíte naplno, tak je to malé letadlo). Nakonec vysajete i ten koberec, jen to dá více námahy než s některými jinými vysavači. Místo, abyste znečištěnou oblast koberce projeli jednou či dvakrát, ji projedete třikrát či čtyřikrát. Ergonomicky je vše v naprostém pořádku, dostatečně dlouhá šňůra dává velký manévrovací prostor a nemusíte každou chvíli měnit zásuvku. Přístroj je docela lehký a snadno se s ním pohybuje. Kolečka se nezasekávají a poslušně vás následují kam je třeba. Díky HEPA filtru je doporučovaný i pro alergiky. Třída HEPA filtrů 12 je sice slušná, ale jako alergik bych raději bral 13ku. Jak vstupní mikrofiltr, tak i HEPA filtr je nejlepší čistit pod menším proudem tekoucí vody. Než ho vrátíte zpět do těla přístroje, tak ho nechte důkladně oschnout. Výrobce doporučuje měnit HEPA filtr každého půl roku. Osobně mi vydrží vždy něco nad rok, ale hodně záleží na intenzitě úklidu a množství prachu v domácnosti. Příslušenství je takové základní, kromě základní podlahové hubice s výsuvným kartáčem máte k dispozici ještě úzkou hubici pro hůře přístupné prostory. Ta má na sobě takový mini kartáč. V balení je standardně jen jeden sáček, ale někteří prodejci přikládají k nákupu vysavače balení zdarma (obvykle pět kusů). Zjistit cenu Podívejte se na další recenze vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
Sencor SVC 6000BK

Solidní volba pokud doma nemáte koberce, která je podpořena velmi zajímavou cenou. V případě koberců se podívejte po jiném přístroji, vysát je nakonec dokáže, ale stojí vás to více námahy než by bylo nutné. I tak je to s ohledem na svoji cenu velmi zajímavý přístroj.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
6
Hlučnost
3
Spotřeba
3
Vybavení
7
PLUSY
 • Výkon lze nastavit i tlačítkem na hubici
 • Levný
 • Vysoký výkon
MÍNUSY
 • Při vysávání koberců je slabší
 • Trošku vyšší spotřeba i hlasitost
 • Občas zlobí navíjení kabelu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo