Recenze Sencor SVC 730GR

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Bezsáčkový vysavač od Sencoru za velice příznivou cenu. Jestli patříte mezi ty, kterým dělá problémy si vzpomenout, jaké sáčky do vysavače mají koupit. Nebo prostě sáčkový vysavač nechcete, tak by tenhle mohl být něco pro vás. Začnu od věcí, které se mi moc nelíbí. Tou první je jen pět metrů krátký přívodní kabel. Rozsah pohybu, kam se s vysavačem dostanete je zhruba sedm metrů. Pro většinu domácností to bude stačit, ale kdyby byl o dva tři metry delší, stačil by s přehledem všem. A přitom je to z pohledu nákladů jen pár korun navíc. Tou druhou je třída emisí prachu z vysavače C. To znamená, že filtrace není ideální a část drobných prachových částeček se dostane zpět do obydlí. Zejména pro alergiky to může být problém. A to má HEPA filtr. Výrobce však nezveřejňuje jeho třídu a i z toho lze usuzovat, že se bude jednat o horší řadu filtru. Pokud je u vysavače špičková třída H13, v technických specifikacích to neopomenou připomenout. Za zmínku stojí informace, že nemůžeme čekat žádné exkluzivní zpracování ani materiály. Ale to je u této cenové úrovně docela pochopitelné. Kromě těchto připomínek se mi vysavač docela líbí. Nádobka na prach není příliš velká, ale tím že ji vždy stačí jen vysypat. Takže není prostor ke stížnostem. Jelikož se jedná o relativně nový výrobek, tak je příkon regulován podle EU a má 800 W. Sací výkon se neuvádí, ale podle toho jak vysavač táhne je slušná. U koberců extra zázraky nečekejte, ale tvrdé podlahy zvládne na jedničku. Příslušenství je základní, v balení najdete štěrbinový nástavec a také hubici na čalounění. Rozměrově je to šířka 50,1 cm, výška 28,1 cm, hloubka 30,4 cm a hmotnost 5,8 kg.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach1,5 l
Délka kabelu5 m
Akční rádius7,5 m
Hlučnost76 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceC
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba28 kWh
Příkon800 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
třída účinnosti HEPA filtruneuvádí

Jak vysává

A jsme u praktické stránky věci. Levé tlačítko slouží pro vypnutí a zapnutí vysavače, pravé zase pro navinutí kabelu. Ten občas zlobí a musíte mu poslední kousek pomoci rukou. Uprostřed kousek nad nimi je tlačítko, které slouží k regulaci výkonu. Z pohledu ovládání klasika, které není co vytknout. Kde se nespíš budete divit, je madlo v horní části vysavače. Snad každého hned napadne, že je určené k jeho přenášení. Kdepak. Po jeho stisknutí můžete vyjmout nádobu na odpad a vysypat ji do koše. Madlo, které slouží k držení vysavače je sklopené a umístěné v zadní části (nad kolečky). Jako časem si na to člověk asi zvykne, ale chvíli to trvá. Jak víte, tak vysavač je bezsáčkový. Většina prachu jde z nádoby v pohodě vysypat, ale trocha ho tam zůstane. Asi je potřeba ho čas od času pořádně umýt pod tekoucí vodou. Co mi na tomto řešení trochu vadí je, že při vysypávání prachu do koše stejně trocho napadá okolo. Máme doma systém tří menších košů pod linkou, kdy jeden slouží na papír, druhý platy a třetí na směsný odpad. Nádoby nejsou příliš velké. Proto musím vyspávat prach nad nimi. Jestli máte doma velký koš, kam jde prachová nádoba z vysavače vložit a prach vysypat přímo v koši, tak vás to trápit nebude. Náhradní HEFA filtr stojí cca 100 Kč, podle četnosti vysávání ho chce měnit 1-2 ročně. Vysávání na tvrdé podlahy naprosto v pohodě, u koberců už je to slabší. Přesto použít jde, zejména na ty s kratším vlasem. Zjistit cenu TIP: zkuste si před koupí projít další recenze bezsáčkových vysavačů a TEST.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.2 Total Score
Sencor SVC 730GR

Slušný bezsáčkový vysavač za rozumnou cenu. Není to špička v oboru, ale svoji práci odvede a ostudu neudělá.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
6
Hlučnost
4
Spotřeba
6
Vybavení
5
PLUSY
 • Sací výkon
MÍNUSY
 • Krátký kabel
 • Nedomyšlené ovládání
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo