Recenze vysavače Sencor SVC 7614 TQ

Nalijme si čistého vína hned na začátku – co se výkonu týče, tyčový vysavač nedokáže uklidit tak pořádně jako klasický. Pokud ale hledáte parťáka na každodenní menší úklid a chcete kvalitní tyčový vysavač za příznivou cenu, tak jste na dobré adrese. Značka Sencor to umí. Nebo ne? Tento model několik nedostatků má. Podívejte se zda vám vadí nebo nikoliv.

Parametry

Typtyčový
Délka kabelu-
Akční rádius-
Typ baterieNi-Mh
Kapacita baterie2200 mAh
Doba nabíjení360 min.
Výdrž na jedno nabití20 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,5 l
Hmotnost2,8 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkonneuvedeno
Hlasitost76 dB
Rozměry VxŠxH (cm)113,5 x 28,6 x 23,6
HEPA filtrne
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvínástavec na čalounění, kartáčový nástavec

Představení produktu

Sencor SVC 2v1 7614 TQ má mnoho přívlastků. Je to akumulátorový tyčový vysavač, který je zároveň bezsáčkový a bezdrátový. Vyjmutí jeho části navíc získáte během chvíle jeho ruční variantu. Za zmínku stojí i jeho moderní vzhled v černé a tyrkysové barevné kombinaci.

V otočné hlavě vysavače je zabudované LED osvětlení, které osvětluje vysávaný prostor. Díky němu snadno uvidíte nečistoty i ve tmavých místech. Hlava je schopná se otáčet v rozsahu 180°, takže se jedním tahem pohodlně dostanete i do hůře přístupných míst. Jde s ním zajet kousek i pod naši domácí sedačku. Což je super protože to odstraní přesně ty nečistoty, které jsou po sedačkou vidět.

Jak vysává tyčová varianta

Tyčová varianta funguje pouze tehdy, když je v ní i varianta ruční. Nejprve vyjměte vysavač ze základny a uveďte ho do provozu stisknutím tlačítka. Pokud chcete výkon zvýšit na maximum, posuňte tlačítko směrem ke sběrné nádobě na prach. Po ukončení vysávání vysavač vypnete opět stisknutím tlačítka.

Vysavač je ideální na rychlý úklid malé domácnosti. Se svými 76 dB hlučnosti se řadí mezi středně hlučné vysavače. Tiché výrobky mají okolo 70 dB a hlučné klidně i 89 dB. Velkou výhodou vysavače je jeho skladnost a hlavně nízká hmotnost. Váží necelá 3 kila a dobře se s ním manipuluje i jednou rukou. Nebudete se pod jeho vahou potit, ani když ho budete tahat do schodů. Navíc díky absenci kabelu nemusíte řešit jeho zapnutí do elektrické sítě. Po vysátí ho můžete uložit svisle do stanice, takže vám takto nezabere skoro žádné místo.

Vysavač se hodí nejvíce na podlahy bez koberců. Jak už tomu u tyčových vysavačů však bývá, na vysávání koberců je slabší. Koberce proto vysávejte pomalu a jednu plochu několikrát za sebou, aby vysavač stihl sebrat všechny nečistoty. Točící se kartáč dobře posbírá vlasy nebo chlupy po vašem domácím mazlíčkovi bez toho aniž by se zanášel. Pro optimální výkon vysavače je ale třeba ho po každém vysátí zkontrolovat a případné vlasy a chlupy z něj odstranit.

Jak vysává ruční varianta

Vyjmutím vysavače z vysavače tyčového získáte během chvilky jeho ruční verzi, kterou využijete například k uklízení auta, vyvýšených prostor nebo všude tam, kde zrovna není připojení k elektrické síti. Ruční verze se lehce odnímá a zase zpátky nasazuje. Ruční vysavač zapnete posunutím tlačítka dopředu směrem ke sběrné nádobě. Po skončení vysávání ho vypnete posunutím směrem k držadlu.

Výkon je dostatečný pro odstranění drobků po dětech z auta, nicméně většinou musíte znečištěné místo projet vícekrát. Přístroj tedy nelze v tomto ohledu nějak extra chválit ani kritizovat. Zejména pokud bydlíte v bytě a nemáte garáž s dostupnou elektrickou zásuvkou, tak se jedná o vítanou pomoc při úklidu.

Nabíjení

Vysavač se nabíjí přes dobíjecí základnu, která je opatřena držákem na příslušenství, se kterým je vysavač dodáván. Všechny věci budete tak mít vždy pohromadě. Před každým nabíjením se jednak nejdříve ujistěte, že je vysavač vypnutý a za druhé zkontrolujte, jestli je dobíjecí základna správně sestavená. Základnu umístěte v blízkosti elektrické zásuvky, abyste do ní mohli zapojit konektor síťového adaptéru. Ten protáhněte žlábkem ven ze základny. Po připojení k síti se rozsvítí LED indikátor zeleně. Do dobíjecí základny vložte svisle vysavač. Po vložení se rozsvítí LED indikátor červeně, který po plném nabití změní barvu opět na zelenou. V tuto chvíli je vysavač připravený k akci.

Jak dlouho se nabíjí

Doba nabíjení se odvíjí podle toho, jak moc je akumulátor vybitý. K plnému nabití vysavače dojde po přibližně 6 hodinách. Pokud nabíjíte vysavač poprvé nebo jste ho delší dobu nenabíjeli, může se doba nabíjení prodloužit na 8 hodin nebo dokonce i více. Buďte ale trpěliví, nechte vysavač plně nabít a neodpojujte ho ze sítě předčasně. Aby byl vysavač vždy připraven a vy nemuseli čekat, až se dobije, doporučujeme ho nabíjet přes noc.

Jak dlouho vydrží vysávat

Po plném nabití lze s vysavačem vysávat zhruba 15 – 20 minut, což je vzhledem k minimálně šestihodinovému nabíjení opravdu krátká doba. Výdrž závisí na použitém stupni výkonu. Rozdíl mezi oběma stupni (jak ve výkonu, tak dopadu na spotřebu) není tak velký jako u některých jiných vysavačů. Za tu dobu stihnete důkladně vysát maximálně menší byt. K úklidu větších prostor se proto moc nehodí. Po necelé čtvrt hodině vysávání se sací výkon postupně začne snižovat, až se vysavač vypne úplně. Nemusíte se bát, že by došlo k přehřátí motoru. Sencor SVC 2v1 7614 TQ totiž má tepelnou pojistku. Electrolux Pure F9 PF91 – ALRGY se rovněž nabíjí 6 hodin, ale na jedno nabití vydrží pracovat až 60 minut. Ovšem při minimálním výkonu. Když výkon zvyšujete doba provozu pochopitelně klesá. Nicméně i tak je delší než u Sencoru.

Jak se čistí

Aby vám vysavač sloužil co nejdéle, je třeba se o něj dobře a pravidelně starat. Před čištěním odpojte síťový adaptér tahem za zástrčku ze zásuvky a vysavač vypněte. Z ruční varianty vysavače sejměte sběrnou nádobu na prach. Pro její otevření je ale třeba stisknout tlačítko silněji. Z nádoby následně vyjměte ochranný filtr motoru a filtr na hrubé nečistoty a nad košem je z něj odstraňte. Pomocí jemného kartáčku vyčistěte sací otvor vysavače. Vzhledem k menšímu objemu nádoby na prach, která má 0,5 l, doporučujeme její vyčištění po každém používání.

Pokud je vysavač silně znečištěný, můžete oba filtry umýt vodou společně s jemným kuchyňským saponátem. Filtry nechte následně volně a důkladně proschnout a teprve pak je vložte zpět do sběrné nádoby. Než uvedete vysavač znovu do provozu, ujistěte se, že jsou všechny jeho části opravdu dobře sestavené. Pokud se vám zdá filtr motoru značně opotřebený, je třeba ho vyměnit za nový. Vždy objednávejte filtr určený pro tento typ vysavače.

Základna ani vnější povrch vysavače nepotřebují žádnou zvláštní údržbu. Můžete je čas od času přetřít suchým nebo vodou mírně navlhčeným hadříkem a opět nechat volně uschnout nebo vytřít do sucha před jejich použitím.

Nikdy na vysavač ani jeho části nepoužívejte drátěnky, brusné čisticí prostředky, ředidla nebo jiné agresivní čisticí prostředky. Mohlo by dojít k nevratnému poškození přístroje. Abyste zabránili úrazu elektrickým proudem, nikdy přístroj a ani jeho části neponořujte do vody ani ho neoplachujte pod tekoucí vodou.

Další rady

Co dalšího se vyplatí vědět?

 • Pro zachování správné funkce akumulátoru by se měl vysavač používat a skladovat při teplotách v rozmezí 15 – 30 °C.
 • Nechte akumulátor vždy plně nabít, aby nedošlo ke snížení výkonu akumulátoru nebo jeho opotřebení.
 • Pokud vysavač delší dobu nepoužíváte, plně ho dobijte alespoň jednou za 6 měsíců.
 • Nikdy s ním nevysávejte tekutiny, hořlavé látky ani větší kusy nečistot, které by mohly zablokovat sací otvor.
 • V případě, že na vysavači nebo na jakékoliv z jeho části objevíte nějakou závadu, nechte ho opravit v autorizovaném servisu. Nikdy se nepouštějte do opravy svépomocí.
 • Nevystavujte vysavač přímému slunečnímu záření a nedávejte ho do blízkosti jakéhokoliv tepelného zdroje.

Máte zájem o jiné recenzované tyčové vysavače?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Hodnocení Sencor SVC 7614 TQ

Tohoto rychlého pomocníka využijí především rodiče s malými dětmi, majitelé domácích mazlíčků, u kterých je úklid na denním pořádku, senioři, kteří mají menší obytné prostory a nechtějí se tahat s těžkými vysavači, majitelé menších kancelářských prostor apod. Pokud bychom měli shrnout tento vysavač jednou jedinou větou, byla by to rozhodně tato: Sencor SVC 2v1 7614 TQ je slušný tyčový vysavač za lehce vyšší cenu. Vadou na kráse je krátká doba provozu v poměru s dlouhou dobou nabíjení. Hodí se převážně pro úklid menších bytů.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
7.5
Hlučnost
5
Výdrž baterie
4
Výbava
6
PLUSY
 • lehký
 • skladný
 • snadná manipulace
 • snadná údržba
 • LED osvětlení
 • příslušenství
MÍNUSY
 • delší doba nabíjení
 • krátká doba vysávání
 • nemá HEPA filtr
 • menší obsah nádoby na nečistoty
 • horší sací výkon při vysávání koberců
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo