Recenze Sencor SVC 7CA

Trochu rozporuplný výrobek. Má solidně našlápnuto, ale některé jeho vlastnosti ho shazují zpět do šedi průměru. Pro změnu začnu jeho slabší částí. Tou je bezesporu ergonomie, tedy to jak se vysavač používá. I když, ono hodně záleží na tom, kde ho používáte. Jestli půjde o malý byt, není mu skoro co vytknout. Ale pokud žijete v trochu větších prostorech, tak je situace jiná. Napájecí kabel má totiž jen šest metrů. To znamená akční rádius pro vysávání cca devět metrů. To je podprůměrná hodnota. S tím souvisí další věc a to je opravdu titěrné madlo na přenášení vysavače. Kdo má větší ruku a prsty, tomu se ponese opravdu zle. Poslední postesknutí je na objem sáčku na nečistoty, který má jen dva a půl litru. Další parametry již zaslouží pochvalu. Zejména HEPA filtr s nejvyšší mírou účinnosti co se do vysavačů dává, H13. Jelikož jde o relativně nový model, který je již svázaný legislativní pravidly z Bruselu, ták má příkon 700 W a energetickou třídu A. Sací výkon je před uživateli zase utajen, jen na energetickém štítku najdeme informaci, že třída vysávání podlah je A a u koberců je to C. Což příliš mnoho nenapoví, protože jsem ještě neviděl vysavač, který by u podlah A neměl. Cčko u koberců dává tušit, že jejich vysávání nebude zcela na jedničku. Na závěr této části jen zmíním, že náhradní sáčky jsou docela levné. Okolo 100 až 110 korun se pohybuje cena za pět kusů. Jejich objem mi ale přijde menší než dva a půl litru. Hmotnost přístroje je 10,6 kg a jeho rozměry 39 x 31,5 x 21,5 cm (délka x šířka x výška).

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach2,5 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius9 m
Hlučnost79 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba25,2 kWh
Příkon700 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Třída účinnosti HEPA filtruH13
Signalizace plné nádobyano

Jak vysává

Po zapnutí přístroje obligátním tlačítkem Start/Stop můžete regulovat jeho sací výkon. A to nejen na jeho těle, ale dokonce i na držadle hadice. To mám u vysavačů moc rád. Odpadne nepříjemné ohýbání zad. Tah má slušný a naneštěstí mu odpovídá i hluk motoru. Nijak extra nepříjemné to není, jen označení tichý si podle mého nezaslouží. Menší výtku mám ke konstrukci zakončení trubice. Ta se často přisaje i na nízký výkon k podlaze, chybí ji průduchy po stranách, aby vzduch mohl proudit. Díky tomu je často jen přisátá a nic nesaje. Dle očekávání mu moc dobře nejdou koberce s vysokým vlasem. Naštěstí je tu příslušenství v podobě turbo kartáče, který situaci celkem zachraňuje. Přesto, jestliže máte doma hodně vysokých koberců, nemohu ho s klidným srdcem doporučit. Samotný turbo kartáč se špatně udržuje (namotané vlasy a chlupy musíte ručně a poměrně pracně odstranit). Jako nejrychlejší mi přijde vlasy nastřihnout na několika místech nůžkami, než je celé vymotávat. Velmi dobře si poradil s psími chlupy, nízký koberec stačilo párkrát přejet a byl jako nový. Jako další příslušenství v krabici najdete štěrbinovou hubici a hubici na čalounění. Teleskopická tyč má 1,8 metru, snadno dosáhnete i na pavučiny v rozích místnosti. Závěrem trochu nepříjemná zkušenost, která se mi několikrát stala při namotávání přívodního kabelu. Když mu zbývalo zhruba půl metru, automaticky se přestal navíjet a další mačkání příslušného tlačítka nepomohlo. Nastoupilo klasické řešení a to kabel zatlačit ručně. Výměna sáčku či filtrů je velmi snadná a nepotřebujete se k ní snad ani podívat do návodu. Zjistit cenu Zkuste další recenze vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Sencor SVC 7CA

Mám z něj rozporuplné pocity. Solidní vysávání, příjemná cena nebo velmi účinný HEPA filtr . Proti tomu krátký kabel, nedomyšlené přenášení nebo na moderní vysavač vysoká hlučnost. Rozhodně není vyloženě špatný, ale přední příčky testů také neatakuje.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
6
Hlučnost
3
Spotřeba
6
Vybavení
5
PLUSY
 • bohaté příslušenství
 • slušný poměr ceny a výkonu
 • HEPA filtr H13
MÍNUSY
 • kratší šňůra
 • malé madlo na přenášení, s většími prsty se nepříjemně drží
 • hlučný
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo