Recenze Sencor SVC 8500 TI

Tentokráte tu máme pro změnu zástupce střední třídy. A to nejen podle ceny, ale hlavně podle zajímavé výbavy. Častým slabým místem, zejména u levnějších přístrojů je filtrace. Tím myslím to kolik procent jemných prachových částic je filtr schopen zachytit a kolik jich pustí zpět do místnosti. Tady je použitý špičkový HEFA filtr úrovně třináct. Ten společně s kvalitním zpracováním vysavače, kde vše doléhá a lícuje tak má, znamená nejlepší známku z pohledu filtrace nečistot – A. Díky tomu je vhodný i pro alergiky. Energetická třída je poměrně vysoká – E. Vysavač má totiž příkon 1400 W. Sací výkon se u Sencoru obvykle neuvádí a stejně tak je tomu i v tomto případě. Každopádně vyšší spotřeba není nic tragického, znamená cca o 100 Kč vyšší roční náklady oproti úspornějším modelům. Celkově je zpracování poctivé. Také to není žádný drobek. Váží skoro 6 kg a má rozměry 460 × 306 × 240 mm (délka x šířka x výška). I díky tomu se do něj vejde velký sáček na prach, který pojme až 3 litry nečistot. Také přívodní kabel o délce 8 metrů, dává poměrně velký akční rádius 11 metrů. Příslušenství je široké. Kromě populárního turbo kartáče na koberce dále naleznete hubici na tvrdé podlahy, mini turbo kartáč, dlouhou štěrbinovou hubici, štěrbinovou hubici a prachový kartáček. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3 l
Délka kabelu8 m
Akční rádius11 m
Hlučnost76 dB
Energetická třídaE
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba49,7 kWh
Příkon1400 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtruano
Třída účinnosti HEPA filtruH13
Signalizace plné nádobyano

Jak vysává

Má výkon, a když nasadíte turbo kartáč, tak si poradí bez problémů i s koberci. Zvlášť když máte doma nějakého toho domácího mazlíčka, budete překvapeni, jak úspěšný bude v dostávání chlupů z koberce. Ačkoliv je trochu větší a těžší, tak pro dospělého člověka je manipulace snadné. Pogumovaná kolečka dobře jedou po každém povrchu, líbí se mi zpracování plastových dílů je radost s ním vysávat. Abych jen nechválil tak bych uvítal trochu tišší provoz. To jak u běžného nástavce a hlavně u turbo kartáče. S ním hlasitost ještě stoupá. Není nijak extrémní, ale u vysavače lepší střední třídy, kam si tento troufám zařadit, prostě očekávám v tomhle ohledu o něco víc. Ještě malá poznámka k nadstavcům. Dlouhá štěrbinová hubice je výborným pomocníkem při čištění auta. Sací výkon jde nastavit pomocí regulátoru na vysavači nebo pomocí klapky na hadici. Ta druhá možnost je příjemná pro jemné dolaďování výkonu. Pro navíjení kabelu je potřeba držet patřičné tlačítko, kabel by se poté měl bez potíží navinout. Doporučuji nezapomínat na údržbu filtrů, aby přístroj neztratil nic ze své sací síly. Při průběžném čištění stačí HEPA filtr jen vytřepat – pokud máte kde. Další možností je omytí pod jemně tekoucí vodou. Vyhněte se příliš silnému proudu vody, aby nemohlo dojít k poškození přístroje. Péči čas od času věnujte i vyčištění turbo kartáče. Nachytá se do něj velká spousta vlasů či chlupů zvířat a také dochází ke snížení jeho úklidových schopností. Zjistit cenu Přijde vám drahý? Recenzovali jsme i další vysavače a recenze.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Sencor SVC 8500 TI

Povedený vysavač střední cenové úrovně, který nemá žádné zásadní slabosti. Rozhodně ho při svém nákupu zvažte, pokud chcete kvalitní sáčkový vysavač, který vydrží delší dobu.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
4
Spotřeba
5
Výbava
8
PLUSY
 • Zpracování
 • Výkon
 • Výbava
MÍNUSY
 • Trochu hlučnější
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo