Recenze Sencor SVC 8618GD

Tento tyčový vysavač 2v1 je skvělý pomocník pro kažodenní úklid všech typů podlah. Pyšní se především pro jeho neomezenou mobilitu, LED osvětlením, nízkou hmotností a kompaktními rozměry. V tomhle článku se dozvíte všechna jeho pozitiva i negativa.

Parametry

TypTyčový, bezsáčkový, akumulátorový
Délka kabelu-
Akční rádius1,16 m
Typ baterieLi-Ion
Kapacita baterie18 V
Doba nabíjení360 min.
Výdrž na jedno nabití45 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,5 l
Hmotnost2,3 kg
Účinnost vysávání na koberceVýrobce neudává
Účinnost vysávání na podlahuVýrobce neudává
Příkon100 W
Hlasitost78 dB
Rozměry VxŠxH (cm)116 x 27,3 x 16,2
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
PříslušenstvíHEPA filtr, kartáčová hubice, podlahová hubice, štěrbinová hubice, nabíjecí stanice, síťový adaptér

Představení produktu

Tento pomocník v krásné zlaté barvě je v akumulátorovém modelu. Přesněji řečeno má Li-Ion baterií, která je v dnešní době nejpoužívanější. Na jedno nabití vydrží pracovat 45 minut při nižším výkonu, což je standardní délka. Při vyšším stupni výkonu vydrží pracovat přibližně 25 minut. Pokud už teď víte, že potřebujete delší výdrž vysavače, podívejte se po lepších, které nabízejí provozní dobu mezi 50 – 95 minutami. Delší dobu výdrže mají například Rowenta RH 9990 WO nebo Miele Triflex HX1, ovšem tyto vysavače se pohybují už okolo 12 – 13 000 Kč. Doba nabíjení je 6 hodin, což je takový standard. Na trhu můžete najít vysavače s dobou nabíjení od jedné hodiny až do 12 hodin. Například tyčový vysavač Makita DCL180Z má dobu nabíjení pouhých 30 minut, ale zato vydrží pracovat pouze 20 minut.  

  

Asi už jste si stihli všimnout, že tento vysavač je v bezsáčkovém provedení, což je ekonomicky výhodnější, než sáčkové vysavače, neboť nemusíte kupovat nové sáčky. Na druhou stranu ale při čištění nádoby a filtru přijdete do kontaktu s nečistotami. Také další nevýhodou je zanášení filtru. Tento model využívá i cyklónovou technologií, takže ho můžeme zařadit mezi výkonnější tyčové vysavače. Pro úplnost informací, laicky řečeno – cyklónová technologie zajišťuje čistší vracející se vzduch z vysavače. Další výhodou je určitě HEPA filtr. Ten ocení jistě i alergici, neboť zachytí i ty nejmenší částečky prachu a alergenů. Když bude potřeba zakoupit nový filtr, na internetu u výrobce ho najdete za přibližně 150 Kč.

Cenově tento vysavač spadá do těch levnějších. U výrobce stojí 2 799,- a na jiných internetových obchodech ho můžete zakoupit přibližně od 2 000 – 2 200 Kč. Příjemně vás překvapí poměr cena – výkon. Většinou v této cenové kategorií naleznete  spíše vysavače se standardním příslušenstvím a ne příliš dobrým filtrem a výkonem. Dokonce je možné i u výrobce si zařídit záruku na motor po dobu 6 let (je nutné zaregistrovat svůj vysavač přímo na stránkách od výrobce).

Pro porovnání například s tyčovým vysavačem Electrolux EER73DB, který je ve stejné cenové kategorií a je velmi podobný k vysavači Sencor, je Sencor SVC8618GD výkonnější, má větší kapacitu baterie a má nižší hmotnost. 

Jak vysává

Tento vysavač má dva stupně rychlosti – vysoký výkon a nižší výkon. Při nižším výkonu umožňuje prodlouženou dobu vysávání. Bohužel ani na vysokém výkonu s tímto vysavačem nevysajete úplně perfektně například koberce s vysokým vlasem. Upřímně i pokud je na zemi více nečistot, je nutné dané místo projet vícekrát než vysavač odstraní všechny nečistoty.

Co se hmotnosti týče, tak tento model váží pouhých 2,3 kg, takže je opravdu lehký. Pro představu najdete na trhu i vysavače nad 4 kg, takže vysávání by bylo po čase dost nekomfortní. Na druhou stranu uživatelé tvrdí, že konstrukce je velmi křehká, takže možná budete mít pocit, že se vám vysavač za chvíli rozpadne v ruce. Bohužel se u některých vysavačů tohoto modelu může po čase rozpadnout kloub, může se začít škrábat lak nebo přestane svítit LED osvětlení. 

Dalším důležitým parametrem je hlučnost. Bohužel jsou všeobecně tyčové vysavače hlasitější než ty klasické. Konkrétně u tohoto vysavače je to 78 dB. Řadí se tak mezi průměrně hlučné tyčové vysavače. Pro představu je 78 dB jako křik, řev nebo rušný provoz města. 

Objem nádoby na prach je 0,5 l, takže pro menší domácnost či občasný úklid dostačující. Větší nádobku má například Rowenta RH 9990 WO s 0,9 l, nebo Sogo S-16120 s 0,8 l.  

Co se týče příslušenství, řekla bych, že je lehce nadstandardní. Naleznete u něj kartáčovou hubici, podlahovou hubici a štěrbinovou hubici (bohužel je štěrbinová hubice krátká a výrobce delší nevyrábí). Hubice je otočná o 180°, to znamená, že se dostanete snáze i do špatně přístupných míst, např.pod gauč.

Patří k němu i nabíjecí základna, která slouží i k praktickému uložení nejen vysavače, ale i jeho přislušenství. Ohledně nabíjecí základny, raději doporučuji připevnit na zeď, jelikož je hodně lehká a hůře se tam vysavač vkládá.

Dalším skvělým praktickým příslušenstvím je parkovací plocha. Vysavač sám stojí ve vertikální poloze, takže jej nemusíte opírat o zeď, či pokládat na zem, když budete muset odběhnout. K dokonalosti by už chyběla jen měkčenná kolečka proti poškrábání podlahy. Možná bych spíše v příslušenství uvítala kartáč na odstranění prachu z filtru.

A má nějaké funkce navíc? Ano. Jednou z nich je určitě funkce 2v1. Z názvu již vyplývá, že je složen ze dvou vysavačů. Jeden tyčový a druhý ruční. Ruční je součástí tyčového vysavače, který by měl jít snadno vycvaknout. Podle uživatelů jde ale občas ruční vysavač obtížněji vycvaknout od tyčového, ale pouze ze začátku. Po pár vycvaknutí to půjde snáz. Dále je obohacen o LED osvětlení, takže uvidíte každou nečistotu i ve tmavých prostorech např. v komoře. Nechybí mu ani LED indikátor baterie, která se nachází přímo na rukojeti, která je ergonomická.

UŽITEČNÉ INFORMACE NA ZÁVĚR:

U tohoto modelu vysavače se můžete setkat s tím, že vysavač po 5 sekundách od zapnutí vypne osvětlení a 10x zablikají modré diody. To znamená, že se rotační kartáč netočí a je potřeba jej vyčistit od namotaných vlasů a jiných nečistot. Tato informace bohužel není v uživatelském návodu a někteří uživatelé jsou zmatení, a neví, co se s vysavačem děje.

Někteří uživatelé v diskuzích tvrdí, že reklamaci výrobce většinou neuznává (nejčastější problémy mají s rozpadlým kloubem nebo s LED osvětlením). Tuto informaci bohužel neumím potvrdit nebo vyvrátit.

Zjistit cenu

Podívejte se na náš přehled: tyčový vysavač – test.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Sencor SVC 8618GD

Tento tyčový vysavač 2v1 bych ohodnotila lehce nadprůměrně, co se týče parametrů, příslušenství a výkonným filtrem v jeho cenové kategorií. I přesto, že ho výrobce doporučuje na všechny typy podlah, osobně bych ho doporučila do menších prostor a na hladké povrchy, spíše na běžný nepořádek. Nutno počítat s křehkou konstrukcí a delší dobou nabíjení. Také hlučnost vysavače může být po čase otravná, ale to samozřejmě nemusí platit pro všechny. V případě některých spotřebičů (vysavače, mixéry,..) jsme ochotni hluk tolerovat těch pár minut. Ovšem za takovou příjemnou cenu se dalo počítat, že tento vysavač nebude mít pouze pozitivní ohodnocení.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7
Hlasitost
7
Výdrž
8
Výbava
6.5
PLUSY
 • nízká hmotnost
 • nízká cena
 • bohaté příslušenství
 • ergonomická rukojeť
 • otočná hubice
MÍNUSY
 • hlučnost při vyšším výkonu
 • delší doba nabíjení
 • křehká konstrukce
 • krátká štěrbinová hubice
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo