Sencor SVC 8621TI

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sencor SVC 8621TI je bezsáčkový vysavač se sběrnou nádobou o kapacitě 0,5 l. Proto je vysavač vhodný pro vysávání spíše menších prostor, které nedosahují rozlohy 50 m2. Pokud se chystáte luxovat větší plochu, budete muset nádobu častěji vysypávat.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,16 m
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterie2000 mAh
Doba nabíjení360 min.
Výdrž na jedno nabití50 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,5 l
Hmotnost2,4 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkon110 W
Hlasitost78 dB
Rozměry VxŠxH (cm)116 x 27,3 x 16,2
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvíštěrbinová, kartáčová hubice

Představení

Vysavač disponuje hubicí s rotačním kartáčem, jež má vlastní motor, který jej pohání. Díky tomu je zesílen celkový sací výkon vysavače. V kombinaci s HEPA filtrací je vysavač vhodný i do domácností s alergiky nebo chlupatými mazlíčky. Vychytávkou navíc jsou 4 LED světla na hubici, díky kterým bude lépe vidět veškeré smetí i v tmavých koutech či pod nábytkem.

Součástí vysavače je i ruční vysavač, který je vhodný pro údržbu menších ploch, špatně dostupných míst nebo čalounění ve vozidlech. Tyčový vysavač je možné zaparkovat ve svislé poloze, což vám velmi usnadní manipulaci. Nabíjecí základnu je ideální umístit ke stěně v blízkosti zásuvky. Nabíjecí základna slouží zároveň jako stojan vysavače, který však není možné připevnit na stěnu.

Výdrží a dobou provozu se vysavač řadí do střední třídy. Nepatří mezi nejvýkonnější, ale ani mezi výrobky s nízkou kapacitou. Na jedno nabití dokáže při standardním výkonu vysávat až 50 minut. Pokud se rozhodnete pro mód s vyšším výkonem, vydrží vysavač zhruba polovinu, tedy do 25 minut. Nabíjení do plné kapacity přitom trvá 6 hodin. Akumulátorový výrobek je naštěstí vybaven Li-Ion baterií, kterou je možné dobíjet průběžně. Není proto nutné čekat 6 hodin do úplného nabití.

    

Jak vysává

U vysavače bohužel není uvedena žádná třída výkonnosti na tvrdé podlahy nebo koberce. Tento neduh je charakteristický pro akumulátorové výrobky. Po vyzkoušení vysavač splňuje to, k čemu ho odkazuje akumulátorový provoz. Oproti neakumulátorovým vysavačům není tak výkonný, ale dobře si poradí s tvrdou podlahou i kobercem s nízkým vlasem.

Z hlediska ovládání je vysávání s luxem snadné, protože váží necelé 2,5 kg. V ruce ho tedy téměř necítíte. Díky ohebnému kloubu je možné hubici s tělem sklopit až do úhlu 180°. Dobře se tak dostanete pod vyšší nábytek. Pod nábytek s nízkými nožkami se však nedostanete.

Jedna z hubic je vybavena LED osvětlením, které je velmi praktické. Uvidíte díky němu skutečně každou nečistotu, kterou byste jinak bez povšimnutí objeli. Oceňujeme i regulaci výkonu o 2 stupních, která je však možná pouze na těle tyčového vysavače. Ruční vysavač může vysávat vždy jen na maximum.

Trochu nás zamrzelo, že rukojeť není teleskopická, abychom si ji mohli nastavit podle vlastní výšky. 116 cm je vhodné spíše pro ženy, pro muže nebo vyšší ženy je tato výška nízká a ovládání pro ně nebude pohodlné. Na druhou stranu oceňujeme, že je rukojeť možné odejmout, čímž ušetříte prostor. Nešťastné se nám však zdá řešení spojovacího kabelu obou částí, který je příliš dlouhý a chvíli trvá, než kabel do útrob správně složíte.

Velmi oceňujeme, že je kartáčová hlavice osazena vlastním motorem, protože mnohem lépe sbírá vlasy a chlupy ve srovnání s modely, které motorek pro kartáčovou hlavu nemají. Vzhledem k pořizovací ceně nás také mile překvapilo, že jsou součástí balení hned dvě hubice navíc.

Nabíjení je možné pouze z nabíjecí stanice, což nás trochu zklamalo. Stanice sice není příliš velká, ale v malé úklidové komoře nějaké místo zabere. Přitom lux dokáže stát ve svislé poloze, takže nabíjení by mohlo probíhat přímo na zdířce v těle.

Zjistit cenu

Zajímá vás tyčový vysavač Electrolux?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
Hodnocení SVC 8621TI

Tento tyčový vysavač bychom označili za velmi dobrý poměr cena/výkon. Protože se jedná o akumulátorový výrobek, nemůžete čekat zázraky, nicméně na tvrdou podlahu i koberec s nízkým vlasem bude bohatě stačit. Kapacita baterie je také přijatelná. Plusové body udělujeme za kartáč s vlastním motorkem a LED světýlka, která rozhodně nejsou jen na okrasu. Nízká hmotnost a snadná manipulace je další devízou tohoto výrobku.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7
Hlučnost
7
Výdrž
8.5
Výbava
7
PLUSY
 • baterie
 • LED osvětlení
 • motorek kartáčové hubice
 • nízká hmotnost
MÍNUSY
 • vysouvání ručního vysavače chce grif
 • základna zabírá místo
 • spojení těla a rukojeti vysavače
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo