Recenze Sencor SVC 9000BK

Trochu dražší, ale solidně vybavený vysavač s bohatým příslušenstvím, to je Sencor SVC 9000BK. Tento přístroj disponuje vstupním i výstupním filtrem a navíc ještě HEPA filtrem o třídě 13. To znamená, že zachytí až 99,97 % částic, o velikosti 0,003 mikrometrů. Pro ty, kteří, by si nebyli jistí, je to hodně slušná hodnota. Mimochodem i HEPA filtr se po čase zanese a je dobré ho vyměnit za nový. Ceny se většinou pohybují od 100 do 150 Kč. Jak je u vysavačů nedobrým zvykem, výrobce opět neudává jaký je sací výkon. Že bude, co se vysávání týče docela silák, naznačují třídy účinnosti vysávání pro koberce i tvrdé podlahy, které najdete na energetickém štítku. U obou je na něm hodnota A. Což je nejvyšší možná. Energetická třída je rovněž A a i hodnocení filtrace splňuje normu pro nejvyšší známku. I proto Sencor používá v marketingových materiálech označení 4AAAA vysavač. Příjemná je i nadstandardní délka přívodního kabelu – 11 metrů. Díky tomu je akční rádius pro práci s vysavačem až 14 metrů. Zvukový projev patří také mezi ty tišší, přesto existují i tišší vysavače.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4 l
Délka kabelu11 m
Akční rádius14 m
Hlučnost69 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba23 kWh
Příkon800 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtruano
Třída účinnosti HEPA filtruH13
Signalizace plné nádobyano
zpět nahoru ↑

Jak vysává

Před prvním použitím si zkontrolujte, že je správně instalován prachový sáček a pak všechny filtry. Dále si všimnete, že vysavač je vybavený LED displejem, na kterém máte k dispozici informaci o nastavené síle vysávání:

 • Stupeň 1 – pro závěsy (nejmenší výkon)
 • Stupeň 2 – pro čalounění
 • Stupeň 3 – pro rohože
 • Stupeň 4 – pro koberce
 • Stupeň 5 – pro tvrdé podlahy (nejvyšší výkon)

V případě plného prachového sáčku se indikátor stupně síly vysávání rozsvítí červeně. Také když dojde k zablokování sacího otvoru hubice, svítí červeně. Hned nad displejem jsou tlačítka „+“ a „-“ pomocí kterých regulujete sací výkon. Vysávání je podle očekávání velmi dobré. Jednak za to může vysoký výkon, který můžete regulovat do pěti výše zmíněných úrovní a druhak velký manipulační prostor, který máte díky dlouhému kabelu. Mimochodem, pro jeho navíjení není nutné tlačítko držet, stačí ho pouze stisknout a kabel se namotá. Ještě k té regulaci výkonu. Příjemnější by samozřejmě bylo na rukojeti, takhle buď musíte použít prsty u nohou a nebo se ohnout. V balení najdete také docela dost příslušenství. Za zmínku stojí:

 • Kombinovaná podlahová hubice – pro vysávání podlah a koberců. Umožňuje vysunutí koleček, to se hodí hlavně pro koberce s vyšším vlasem. Na linu nebo plovoucí podlaze vám hubice dobře pojede i bez nich.
 • Turbo kartáč – pro chlupy z vašich domácích mazlíčků. Když ho budete používat na vysokém koberci, tak počítejte se zvýšenou hlučností.
 • Mini turbo kartáč – varianta výše uvedeného pro méně dostupná místa.
 • Štěrbinová hubice – pro vysávání obtížně dostupných úzkých míst. Ať už se jedná o nábytek nebo o vaše auto. Pro choulostivější předměty lze použít malý prachový kartáček, který je rovněž součástí dodávky.

Filtry to chce čas od času vytáhnout a vyklepat na balkonu či zahrádce. Prachu je z nich opravdu hodně. Poté doporučuji HEPA filtr ještě zlehka opláchnout pod tekoucí vodou. Zbavíte se tak i posledních zbytků nečistot. Než ho dáte zpět do vysavače, tak ho nechte pořádně oschnout. Pokud máte doma dlouhosrsté zvířátko, budete nejspíš potřebovat pravidelně čistit i turbo kartáč, do kterého se hodně chlupů a vlasů zamotá. Existuje na to jedna finta. Chuchvalce prvně nastřihněte nůžkami, snáze je pak z kartáče dostanete pryč. Na závěr jeden tip. Pokud se vám při vysávání červeně rozsvěcuje kontrolka, která běžně znamená plný prachový sáček, tak se může jednat o příliš vysoko nastavený výkon s ohledem na vysávanou plochu. Zkuste výkon snížit a vysavač by měl přestat bláznit.
Zjistit cenu

8.2 Hodnocení
Sencor SVC 9000BK

Nepatří mezi nejlevnější, ale za svoje peníze dostanete podařený výrobek. Má výborné výsledky ve všech oblastech dokáže si poradit se ctí i s hustými koberci.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
7
Spotřeba
6
Vybavení
9
PLUSY
 • Dlouhá přívodní šňůra
 • Vysoký výkon a bohaté příslušenství
MÍNUSY
 • Trochu odbyté uchycení koleček
Přidej svou recenzi

Tags:

Budeme rádi, když nám pošlete svou přípomínku, nebo názor

Odpovědět

Tvé celkové hodnocení