Recenze Sencor SVC 9000BK

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Trochu dražší, ale solidně vybavený vysavač s bohatým příslušenstvím, to je Sencor SVC 9000BK. Tento přístroj disponuje vstupním i výstupním filtrem a navíc ještě HEPA filtrem o třídě 13. To znamená, že zachytí až 99,97 % částic, o velikosti 0,003 mikrometrů. Pro ty, kteří, by si nebyli jistí, je to hodně slušná hodnota. Mimochodem i HEPA filtr se po čase zanese a je dobré ho vyměnit za nový. Ceny se většinou pohybují od 100 do 150 Kč. Jak je u vysavačů nedobrým zvykem, výrobce opět neudává jaký je sací výkon. Že bude, co se vysávání týče docela silák, naznačují třídy účinnosti vysávání pro koberce i tvrdé podlahy, které najdete na energetickém štítku. U obou je na něm hodnota A. Což je nejvyšší možná. Energetická třída je rovněž A a i hodnocení filtrace splňuje normu pro nejvyšší známku. I proto Sencor používá v marketingových materiálech označení 4AAAA vysavač. Příjemná je i nadstandardní délka přívodního kabelu – 11 metrů. Díky tomu je akční rádius pro práci s vysavačem až 14 metrů. Zvukový projev patří také mezi ty tišší, přesto existují i tišší vysavače.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4 l
Délka kabelu11 m
Akční rádius14 m
Hlučnost69 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba23 kWh
Příkon800 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtruano
Třída účinnosti HEPA filtruH13
Signalizace plné nádobyano

Jak vysává

Před prvním použitím si zkontrolujte, že je správně instalován prachový sáček a pak všechny filtry. Dále si všimnete, že vysavač je vybavený LED displejem, na kterém máte k dispozici informaci o nastavené síle vysávání:
 • Stupeň 1 – pro závěsy (nejmenší výkon)
 • Stupeň 2 – pro čalounění
 • Stupeň 3 – pro rohože
 • Stupeň 4 – pro koberce
 • Stupeň 5 – pro tvrdé podlahy (nejvyšší výkon)
V případě plného prachového sáčku se indikátor stupně síly vysávání rozsvítí červeně. Také když dojde k zablokování sacího otvoru hubice, svítí červeně. Hned nad displejem jsou tlačítka „+“ a „-“ pomocí kterých regulujete sací výkon. Vysávání je podle očekávání velmi dobré. Jednak za to může vysoký výkon, který můžete regulovat do pěti výše zmíněných úrovní a druhak velký manipulační prostor, který máte díky dlouhému kabelu. Mimochodem, pro jeho navíjení není nutné tlačítko držet, stačí ho pouze stisknout a kabel se namotá. Ještě k té regulaci výkonu. Příjemnější by samozřejmě bylo na rukojeti, takhle buď musíte použít prsty u nohou a nebo se ohnout. V balení najdete také docela dost příslušenství. Za zmínku stojí:
 • Kombinovaná podlahová hubice – pro vysávání podlah a koberců. Umožňuje vysunutí koleček, to se hodí hlavně pro koberce s vyšším vlasem. Na linu nebo plovoucí podlaze vám hubice dobře pojede i bez nich.
 • Turbo kartáč – pro chlupy z vašich domácích mazlíčků. Když ho budete používat na vysokém koberci, tak počítejte se zvýšenou hlučností.
 • Mini turbo kartáč – varianta výše uvedeného pro méně dostupná místa.
 • Štěrbinová hubice – pro vysávání obtížně dostupných úzkých míst. Ať už se jedná o nábytek nebo o vaše auto. Pro choulostivější předměty lze použít malý prachový kartáček, který je rovněž součástí dodávky.
Filtry to chce čas od času vytáhnout a vyklepat na balkonu či zahrádce. Prachu je z nich opravdu hodně. Poté doporučuji HEPA filtr ještě zlehka opláchnout pod tekoucí vodou. Zbavíte se tak i posledních zbytků nečistot. Než ho dáte zpět do vysavače, tak ho nechte pořádně oschnout. Pokud máte doma dlouhosrsté zvířátko, budete nejspíš potřebovat pravidelně čistit i turbo kartáč, do kterého se hodně chlupů a vlasů zamotá. Existuje na to jedna finta. Chuchvalce prvně nastřihněte nůžkami, snáze je pak z kartáče dostanete pryč. Na závěr jeden tip. Pokud se vám při vysávání červeně rozsvěcuje kontrolka, která běžně znamená plný prachový sáček, tak se může jednat o příliš vysoko nastavený výkon s ohledem na vysávanou plochu. Zkuste výkon snížit a vysavač by měl přestat bláznit. Zjistit cenu Vybíráte dále? Máme pro vás průvodce podle čeho vybrat vysavač.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
Sencor SVC 9000BK

Nepatří mezi nejlevnější, ale za svoje peníze dostanete podařený výrobek. Má výborné výsledky ve všech oblastech dokáže si poradit se ctí i s hustými koberci.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
7
Spotřeba
6
Vybavení
9
PLUSY
 • Dlouhá přívodní šňůra
 • Vysoký výkon a bohaté příslušenství
MÍNUSY
 • Trochu odbyté uchycení koleček
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo