Recenze Sencor SVC 9031

Středně nároční uživatelé si po pořízení robotického vysavače Sencor SVC 9031 asi budou rvát vlasy z hlavy a ty vysavač stejně dobře nevysaje. Tento model robotického vysavače spadá do nejnižší cenové kategorie, které také odpovídá jeho výkon a funkce. Ty v podstatě žádné nemá, nemá ani žádnou navigaci a chybí mu i HEPA filtr. Pokud vám není jedno, jak váš domov po zásahu robotického vysavače vypadá, dejte od tohoto modelu peněženku pryč! A to není všechno!

Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení300 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost55 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2200 mAh
Výdrž na jedno nabití120 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigacežádná
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,37 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníano
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů2
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrne
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTne
Počet čisticích režimů2
Maximální výška překážek1,5 cm
Výška8,7 cm
Průměr32 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybnesystematický

Ovládání

Robotický vysavač je možné nabíjet jak ze základny, tak pomocí adaptéru, který připojíte přímo do zdířky vysavače.

Pokud zvolíte nabíjení pomocí dokovací stanice, je nutné ji umístit na pevný a rovný povrch ideálně proti stěně. Aby u stěny dobře držela, je v balení dodávaná samolepka, kterou je možné dokovací stanici ke stěně připevnit. Aby robot základnu vždy našel a snadno do ní zaparkoval, měly by před ní být 3 m volného prostoru a po stranách (zprava i zleva) 0,5 m volného prostoru. Čidlo signálu ničím nezakrývejte, jinak by vysavač základnu nemusel najít.


Dokovací stanice a její funkce navíc

Nabíjecí základna slouží primárně k dobíjení baterie robota. Máte však je možnost zapnutí dekorativního osvětlení, na které je možné kápnout vonnou esenci, která se díky zahřívání bude uvolňovat do vzduchu. Ne všechny esence jsou však pro toto použití vhodné, a tak je lepší se informovat přímo v obchodě. Předejdete tak poničení plastové části.

Pokud je stanice připojená do elektřiny, svítí LED kontrolka napájení, pokud připojená není, LED kontrolka je zhasnutá.

Kontrolka nabíjení vás informuje o tom, že je vysavač připojen k základně a probíhá jeho nabíjení.

Tlačítka na těle vysavače a jejich funkce

Na těle vysavače najdete celkem 3 tlačítka a 1 indikátor.

 • Tlačítko UV
 • Tlačítko Start/Stop
 • Tlačítko Charge
 • Indikátor baterie

Tlačítko UV

Tímto tlačítkem můžete vypínat nebo zapínat UV lampu, která má za úkol ještě lépe dezinfikovat podlahu od bakterií a alergenů spojených s domácími mazlíčky. Lampa je zapnutá pouze v okamžiku, kdy je zapnutý i vysavač. Jakmile vysavač dokončí úklid, lampa se vypne. Pokud lampu vypnete nebo zapnete, uloží se toto nastavení do paměti vysavače.

Tlačítko Start/stop

Slouží pro spuštění vysavače nebo přerušení úklidu.

Tlačítko Charge

Jedná se o tlačítko, které bývá u konkurenčních výrobků nazýváno DOCK nebo Home. Znamená to, že dáte vysavači signál, aby se jel zaparkovat do dokovací stanice a nabil se.

Indikátor stavu baterie

Při uvedení vysavače do chodu se indikátor rozsvítí. Při dobíjení se pomalu rozsvítí a bliká, při úplném nabití indikátor svítí bez blikání.

Co všechno umí ovladač

Než začnete ovladač používat, je nutné ho spárovat s vaším vysavačem pro případ, že robotických pomocníků používáte víc. Stačí, když vysavač vypnete, na dálkovém ovladači podržíte stisknuté tlačítko OK po dobu 4 s, po této době vysavač zapněte, ale stále držte tlačítko OK. Pokud došlo ke spárování, vysavač 2x zapípá.

Pomocí ovladače můžete na vysavači nastavit plánovaný úklid, nebo s ním pohybovat. Na displeji najdete viditelně veškerá nastavení. Nastavení dne/dnů úklidu, čas, chybové kódy, hlášení poruchy a další náležitosti.

Střední ovládací část se skládá ze směrových šipek, které slouží buď pro ovládání pohybu vysavače, nebo pro pohyb v rozhraní menu (nastavení). Tlačítkem OK potvrzujete nastavení.

Spodní ovládací část zahrnuje 8 tlačítek, kterými nastavujete úklid na různé dny v týdnu, nebo nastavíte úklid na všechny dny. Druhou funkcí tlačítek je pak naprogramování vysavače.

 • Vypínač – jedná se o kulaté tlačítko v pravé části pod displejem, kterým vypínáte nebo zapínáte přístroj. Pokud ho podržíte 5 vteřin, dojde k vyresetování veškerého nastavení a vysavač se vrátí do továrního nastavení.
 • SU – anglické označení pro neděli, které zároveň slouží jako Start a Stop.
 • MO – anglické označení pro pondělí, druhá funkce tlačítka slouží k zapínání a vypínání UV lampy.
 • TU – anglické označení pro úterý, tlačítko zároveň slouží k nastavení času (time).
 • WE – anglické označení pro středu, tímto tlačítkem pošlete vysavač, aby se dobil (charge).
 • TH – anglické označení pro čtvrtek, tlačítko pro načasování (timer).
 • FR – anglické označení pro pátek, tlačítkem dáváte pokyn rychlého úklidu.
 • SA – anglické označení pro sobotu, slouží také jako pokyn pro automatický úklid po úplném nabití (full go).
 • All – jedná se o tlačítko, kterým vyberete všech 7 dní v týdnu pro plánovaný úklid, jeho druhá funkce je nastavení pomalého úklidu.

Info: Při zvolení rychlého nebo pomalého úklidu se tato volba uloží do paměti počítače.

Jak nastavit přesný den a čas

Zapněte vysavač a na dálkovém ovladači stiskněte tlačítko TU/Time. Začne blikat hodina, kterou nastavíte pomocí šipek doprava a doleva.

Pro nastavení minut stiskněte šipky nahoru/dolů a přesné minuty nastavte stejně jako hodiny, šipkami doleva a doprava. Pak stiskněte šipku nahoru/dolů.

Aktuální den vyberte pomocí tlačítek MO, TU, WE atd. Po kompletním nastavení stiskněte tlačítko OK nebo nastavení zrušte tlačítkem Zapnout/vypnout na ovladači.

Jak naplánovat úklid

Vysavač zapněte a stiskněte tlačítko Timer. Zobrazíte se vám dny v týdnu. Pomocí tlačítek dnů v týdnu si můžete nastavit úklid na jeden den nebo naprogramovat úklid na všechny nebo některé dny v týdnu.

Po vybrání dne/dnů stiskněte šipku nahoru/dolů a nastavte si hodinu (konkrétní hodinu vyberete šipkami vpravo/vlevo). Pro nastavení minut stiskněte šipku nahoru/dolů a nastavte minuty (přesné minuty nastavíte šipkami vpravo/vlevo). Nastavení uložte tlačítkem OK nebo zrušte tlačítkem pro zapnutí/vypnutí.

Jak nastavit kompletní úklid

Pokud chcete, aby vysavač vysál celý dům, stiskněte tlačítko Full Go a potvrďte OK. Po úplném nabití tedy vysavač vyjede z dokovací stanice a skončí až v okamžiku, kde se úplně vybije.

Info: Funkce úklidu Full Go a plánování úklidu není možné používat zároveň.

Virtuální stěna a její funkce

Pomocí virtuální stěny/vymezovače prostoru určujete vysavači jeho hranice, za které už nesmí. Nastavit si můžete 3 úrovně dosahu: 4, 6 a 8 metrů.

Virtuální stěnu postavte do dveří nebo do prostoru, kam nechcete, aby vysavač vjížděl. Měla by být instalována ve vzdálenosti nejméně 3 m od dokovací stanice, aby se signály nerušily.

Funkce

Pomalý/rychlý úklid

Vysavači můžete nastavit rychlost úklidu.

Plánované uklízení

Úklid můžete nastavit až na 7 dní v týdnu, ovšem vždy ve stejný čas.

Full go

Uklízecí režim, který pokryje celý prostor. Vysavač začne uklízet, jakmile je plně nabitý a uklízí až do vybití baterie.

Dekorativní světlo a aroma

Na nabíjecí základně je možné spustit dekorativní světlo, na které když nakapete vonnou esenci, začne se uvolňovat do vzduchu, a tím provoní váš domov.

UV lampa

Slouží k lepšímu zbavení se alergenů a mikrobů zejména ze zvířecí srsti.

Antistatický mop

Na spodní část robota je možné připevnit antistatický mop, který lépe stírá prach. Je vhodné ho používat jen na nekobercované podlahy.

Údržba

Pro vyjmutí nádobky na prach slouží tlačítko v horní části vysavače. Jakmile ji vyndáte, uvolněte ventilátor. To provedete stisknutím červeného tlačítka. Filtr se otvírá zprava doleva horizontálně.

Ventilátor, filtr i nádobku na vodu očistěte kartáčkem. Filtr můžete vyfoukat i fénem na vlasy. Otázkou však je, zda je tento způsob nejvhodnější. My bychom ho raději nedoporučovali. Nádobku na prach je možné omýt pod vodou. Ostatní části však ne.

Pravidelně čistěte také kartáče, ke kterým se dostanete tak, že zvednete kryt a vyjmete je. Postranní kartáček je potřeba odšroubovat. Odšroubovat můžete i levé a pravé kolo. Přední kolečko vytáhnete prsty.

Od prachu vyčistěte také všechny průduchy, senzory a čidla.

Jak vysává

Robotický vysavač Sencor SVC 9031 patří do nejnižší cenové kategorie, takže od něj nečekejte zázraky. Má opravu miniaturní nádobku na prach. Jen 0,37 l, což je opravdu žalostně málo. Nádobka se z kruhového těla hůř vysunuje, ale to je obecně problém kulatého profilu. Na trhu jsou k sehnání i vysavače, které mají kapacitu o více jak 100 % větší. Ty největší dosahují objemu 0,7 l, střed se drží kolem 0,5 l.

Výrobce se pyšní tím, že má vysavač UV lampu, která je vhodná především pro alergiky, protože dobře odstraňuje nečistoty a alergeny spojené zejména s chlupatými domácími mazlíčky. Až však zjistíte, že vysavač nemá HEPA filtr, který je pro alergiky zcela zásadní, určitě si z UV lampy na zadek nesednete. UV lampa bývá často jen marketingovým lákadlem, a nemá valný účinek. Další zbytečností je násada s antistatickou utěrkou, kterou výrobce nazývá mopem. To nám přijde trochu zavádějící, protože pod slovem „mop“ si většina uživatelů vybaví mopování namokro. V tomto případě však tento mop můžeme přirovnat spíše k prachovce, kterou utíráte prach z nábytku.

S prachem v rozích a na tvrdých podlahách si víceméně poradí stejně jako s vlákny a chlupy z koberců. Ovšem vysávání prachu a drobků z koberců je spíše žalostné. Nejlepších výsledků dosáhl při vysávání hrubších nečistot z tvrdé podlahy. Během testování na nás výsledek úklidu nezanechal moc pozitivních dojmů. Sencor SVC 9031 se hodí opravdu pro velmi nenáročné uživatele a my se nebojíme říct, že to jsou spíše vyhozené peníze. Jak se říká: „Za málo peněz, málo muziky“.

Alespoň, že vám robotický vysavač umožňuje naplánování úklidu až na 7 dní v týdnu. Sice si nemůžete vybrat rozličné hodiny v jednotlivé dny, takže bude každý den uklízet ve stejnou dobu, ale lepší něco než nic.

Pro plnohodnotné využití vysavače, pokud to tak můžeme nazvat, budete potřebovat dálkový ovladač, který je součástí balení. Díky němu si mimo jiné můžete nastavit plánované uklízení, ale také s robotem můžete jezdit nebo ho poslat do dokovací základny.

Co nás poměrně šokovalo, byla absence uklízecího režimu SPOT, který v současnosti nabízí drtivá většina konkurenčních modelů. Jedná se o režim, který v podstatě nahrazuje lopatku a smetáček. Pokud se stane, že si doma v kuchyni na zem omylem vysypete třeba sůl, necháte vysavač vysát jen tuto konkrétní znečištěnou část.

Robotický vysavač nemá žádnou navigaci. Má předdefinovaných několik pohybů, ve kterých se po místnosti chaoticky pohybuje. Do nábytku naráží. Jeho senzory překážek fungují tak, že nejdřív musí do překážky narazit a až poté od ní odjede pryč. Jeho slabou stránkou jsou černé koberce.

Co se hlučnosti týče, ta je průměrná a rozhodně vám uši neutrhne. Poměr doby nabití a výdrží na jedno nebití není nijak ohromující. Pro plné nabití vysavač potřebuje 5 hodin a vysávat dokáže jen 2 hodiny, což je spíš podprůměr.

Na to, že se jedná o opravdu velmi levný vysavač, najdete v balení i virtuální stěnu, která vysavači vytyčí hranice, kam nemá jezdit. Je možné si nastavit tři úrovně dosahu 4, 6 a 8 metrů.

Vysavač má problém s dokováním, pokud základna stojí na koberci. Nenajede do ní. Problém mu dělají také koberce s třásněmi.

Zkušenosti

 • Antistatický mop je možné použít jen na stírání jemného prachu. Pro mokré vytírání není vysavač uzpůsoben.
 • Po 3 měsících je nutné filtr vyměnit za nový.
 • Zhruba po roce dochází k únavě baterie a i po plném nabití vysavač vysává jen 15-20 minut.
 • Virtuální stěnu je nutné zapnout manuálně.
 • Výrobce neuvádí, na jak velkou plochu je robot konstruován, takže je lepší nechat robota vysávat místnost po místnosti.
 • U tohoto modelu není možné přehrání nového firmwaru.
Zjistit cenu

Hodnotili jsme i další robo vysavače.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
Sencor SVC 9031

Vysavač je vhodný pro velmi nenáročné uživatele. Výhodu vidíme pouze v tom, že dokáže poměrně dobře vysát drobky z tvrdých podlah a v balení je i virtuální stěna. Poměr doby nabití a výdrže na jedno nabití je spíše neuspokojivý, nádoba na prach je tragicky malá a baterie má nízkou životnost.

Výdrž
4.5
Provoz
7
PLUSY
 • slušně uklízí drobky z tvrdých podlah
 • součástí balení je i virtuální stěna
MÍNUSY
 • malá kapacita zásobníku na prach
 • nízká doba práce na jedno nabití
 • krátká životnost baterie
 • nedokonalý úklid
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo