Recenze SENCOR SVC 9050 BL

Sencor SVC 9050 BL šlape svým výkonem a zpracováním na paty i dlouholetým výrobcům vysavačů, mezi které patří ETA nebo Rowenta. Chlubí se označením AAAA, vysokým příkonem a dlouhým akčním rádiusem, který nenajdete u každého vysavače. Zjistěte, čím překonává svoji konkurenci.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4 l
Délka kabelu11 m
Akční rádius14 m
Hlučnost69 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba23 kWh
Příkon800 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtru13

Představení

Sencor SVC9050 BL je špičkovým vysavačem, který překvapí svojí výkonností i označením AAAA. Řadí se do kategorií vysavačů, které skutečně dobře vysávají jak tvrdé podlahy, tak koberce, a navíc jsou úsporné. Vysavač je vhodným elektrospotřebičem do domácnosti, ve které společně žijí lidé trpící alergiemi a chlupatí mazlíčci. Třída filtrace A společně s HEPA filtrem třídy 13 dělá z SVC 9050 BL spolehlivého bojovníka proti prachu, pylům a roztočům. Součástí balení jsou navíc dvě velikosti turbokartáčů, díky kterým si vysavač výborně poradí s chlupy a vlasy zamotanými do koberců. Na tvrdých podlahách i kobercovaných podlahách dosahuje hodnocení vysávání nejvyšší třídy A, což znamená, že úklid je vždy perfektní. Efektivnost úklidu z části ovlivňuje i příkon, který je u tohoto modelu skutečně vysoký (800 W), ale z větší části také kvalita zpracování těla vysavače. Oproti konkurenčním modelům Sencor vyniká v možnosti ovládání sacího výkonu a vypnutí či zapnutí vysavače pomocí dálkového ovládání na rukojeti hubice. Dálkové ovládání funguje pouze po vložení 2 AAA 1,5 V baterií. Samozřejmé je i ovládání na těle vysavače, na kterém najdete také LED indikátor plnosti sáčku. Hmotnost vysavače činí 5,6 kg a délka akčního rádiusu 14 m. Na jedno zapojení do zásuvky byste měli být schopni vysát plochu snad každé místnosti co vás napadne. Úroveň hluku dosahuje hodnoty 69 dB. XXL kovovou trubici je možné teleskopicky nastavit na základě vaší výšky.

Jak vysává

Sencor SVC 9050 BL je skutečně kvalitním vysavačem, který se svými výkony může rovnat topovým značkám jako je ETA či Rowenta, výrobcům vysavačů s dlouholetou tradicí. Sencor svou konkurenci dohání nejen výkonem, ale také ergonomií ovládání. Jako jeden z mála nabízí možnost dálkového ovládání vysavače, jež se nachází na rukojeti hubice. Můžete díky němu pohodlně měnit sací výkon nebo vysavač zapnout či vypnout. Dálkové ovládání však funguje pouze tehdy, pokud do něj vložíte tužkové baterie. Sice nemá displej, na kterém byste si mohli zkontrolovat, zda natavený sací výkon odpovídá povrchům, které chcete uklízet, ale i přesto hodnotíme jeho přítomnost jako skutečně užitečnou. Nastavování sacího výkonu na těle vysavače je elektronické, na displeji si můžete zkontrolovat nastavení podle vysávaného povrchu. Na displeji najdete také upozornění na nutnost výměny sáčku na prach. Prachový sáček má dostatečný objem 4 l. Při práci jistě oceníte akční rádius, který dosahuje délky až 14 m. Tímto parametrem se vysavač řadí mezi úzkou skupinu těchto elektrospotřebičů, které takovouto délkou disponují. Samotný navíjecí kabel dosahuje délky 11 m. Další výhodou je možnost vysunutí koleček na univerzální podlahové hubici, takže se s ní snadněji manipuluje. Vysouvací kolečka však mají i své negativum. Jedná se o další část, kterou bude potřeba pravidelně udržovat. Do koleček se totiž budou motat vlasy a jiné nečistoty. Z hlediska hmotnosti a hlučnosti se vysavač řadí do střední třídy těchto pomocníků do domácnosti. Jeho hmotnost je 5,6 kg, což není nejvíce, ale zároveň ani nejméně. Nejtěžší vysavače dosahují 8 kg, ty nejlehčí kolem 3 kg. Hlučnost 69 dB je také slušná. Tišší vysavače vydávají hluk o síle 66 dB a méně, hlučné vysavače dosahují hraničního povoleného limitu 80 dB. Výrobek je možné parkovat jak vertikálně, tak horizontálně. Oba dva způsoby umožňují připevnění podlahové hubice. Těšit se můžete i na bohaté příslušenství, do kterého patří turbokartáč, mini turbokartáč, hubice na tvrdé podlahy, dlouhá ohebná štěrbinová hubice, kartáčová hubice a štěrbinová hubice. Zjistit cenu Stále nejste rozhodnuti? Nevadí máme pro vás velký přehled nejzajímavějších vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
SENCOR SVC 9050 BL

Vysavač je tou nejlepší volbou pro všechny, kteří milují uklízení bez kompromisů. Skvělých výsledků vysavač dosahuje jak na tvrdých, tak kobercovaných podlahách a navíc disponuje HEPA filtrem 13. V příslušenství najdete dvě velikosti trubokartáčů, které si dobře poradí se zvířecími chlupy a vlasy. Nabízí také možnost dálkového ovládání na rukojeti. Jedinou nevýhodou vysavače je jen vysoká pořizovací cena.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
7
Spotřeba
6
Vybavení
8
PLUSY
 • dálkové ovládání
 • dlouhý akční rádius
 • příkon
 • třída filtrace
 • bohaté příslušenství
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo