Recenze Elektrokoloběžky Sencor Two Long Range

Městská koloběžka Sencor Two Long Range patří k výkonným modelům, který se svým designem a perforovanými koly výborně hodí do města, ale zvládne i nerovný terén. Navazuje na předchozí model One, který však za touto novou verzí už celkem zaostává. Koloběžku s hliníkovým rámem můžete snadno a rychle složit a pohodlně vzít třeba do metra nebo auta. Kromě čistého designu a velmi slušné výdrže baterie, láká na svoji aplikaci Sencor Scooter, se kterou dokážete koloběžku uzamknout, sledovat ujeté kilometry nebo stav baterie. Oproti podobným modelům na trhu ale nemá třeba systém rekuperace.

Parametry

Typměstská
Výkon400 W
Max. rychlost25 km/hod
Nosnost125 kg
Dojezdová vzdálenost45 km
Hmotnost16 kg
Skládacíano
Bluetoothano

Představení modelu, design, konstrukce

Sencor Two Long Range je skládací koloběžka z hliníku, kterou oceníte pro její kompaktnost a výkon. K dostání je v černé barvě. Motor s výkonem 400 W slibuje rychlost až 25 km/h. Koloběžka získává energii z vysokokapacitní baterie 15 Ah Li-ion, která zajišťuje dojezd až 45 km. Do plného nabití baterie potřebuje 9 hodin. Adaptér, který je součástí základní výbavy pouští proud 2 A, nabíjecí konektor je umístěný přímo v podstavci, na boční straně podlážky spolu s baterií. Toto umístění baterie přispívá k lepší stabilitě, protože těžiště stroje je dole.

Jako uživatel můžete ovlivnit šetření baterie nastavením pomalejšího režimu Standard (max 20 km/h). Při rychlé jízdě naopak výrobce doporučuje nastavit režim Sport. Sencor Scooter Two je vybaven předním i zadním LED světlem, tempomatem pro udržení rychlosti, elektrickou i mechanickou brzdou a duálním ovládáním – přes displej i mobilní aplikaci.

  

Koloběžka Sencor Two má nosnost až 120 kg. Její hmotnost je 16 kg, takže s ní lze docela pohodlně manipulovat. Váha řidiče má samozřejmě vliv na dojezdovou vzdálenost koloběžky. Dle výrobce je maximální dojezd až 45 km při řidičově váze 55 kg a až 37 km s hmotností 90 kg. Maximální úhel stoupání je až 15 °. Koloběžka během jízdy dosahuje okolo 70 db(A) hluku. V rozloženém stavu má rozměry 112 x 44 x 118 cm a složená potom 112 x 44 x 51 cm.

Pokud si koloběžku pořídíte, v krabici najdete Sencor Scooter Two Long Range, nabíjecí adaptér a návod k použití.

U tohoto modelu elektrokoloběžky chybí rekuperační systém, který využívá nadbytečné kinetické energie pro zpětné dobíjení baterie. K rekuperaci běžně dochází při stisknutí brzdové páky. Elektromotor následně začne brzdit, protože přitlačením brzdové páky se aktivuje brzdový účinek kotoučové brzdy.

Tento model disponuje desetipalcovými pneumatikami, které jsou kvůli zajištění větší bezpečnosti perforované. Navíc mají schopnost kvalitně tlumit nárazy. Zadní kolo je odpružené, což zvyšuje pohodlí řidiče během jízdy. Tento model má duální brzdový systém, který je z bezpečnostního hlediska mnohem účinnější, než běžné brzdové systémy.

Pro přehled o stavu koloběžky (baterie, rychlost, atp.) během jízdy poslouží uživateli displej, umístěný na středu mezi řidítky. LED displej je jednoduchý a díky tomu přehledný – všechny funkce lze ovládat prostřednictvím jednoho středového tlačítka. Skrze tlačítko si můžete pohodlně navolit rychlost, zkontrolovat stav baterie nebo zapnout světla.

Navíc je dobře čitelný také na slunci. Koloběžka je vybavena LED osvětlením, které vepředu svítí na cestu a v zadní části funguje jako výstražné červené světlo pro řidiče jedoucí za vámi. Obě světla jsou dostatečně viditelná.

Jak už bylo řečeno, koloběžku můžete pohodlně ovládat i skrze aplikaci Sencor Scooter, ale není to nutné. Pořídit ji můžete na Google Play nebo Apple App Store.

Výrobce nabízí jako příslušenství k dokoupení držák Phone Holder Sencor (stojí cca 400 Kč) pro snadné uchycení mobilního telefonu na řídítka. Kromě držáku lze k modelu Sencor Two Long Range dokoupit také držák batohu (200 Kč), popruh na přenášení složené koloběžky (150 Kč) a brašnu na řidítka (500 Kč).

Výkon, dojezd, nabíjení

Oproti předešlému modelu Sencor One se tento Sencor Two posunul výrazně vpřed. Z výkonu 350 W je na 400 W a z maximální dojezdové vzdálenosti 25 km už je to 45 km. Vysokokapacitní baterie 15 Ah Li-ion potřebuje 9 hodin k plnému nabití.

Ve srovnání s konkurenčním modelem od Xiaomi – Mi Electric Scooter Pro 2 (výkon 300 W) je Sencor Two (výkon 400 W) ještě o něco výkonnější a dokonce stojí o pár tisíc méně. S dojezdovostí jsou na tom oba modely stejně. Výkon 400 W garantuje rychlejší akceleraci jízdy a navíc se s ním lépe zvládají kopce. S nižším výkonem si i do menšího kopce už musíte pomáhat odrážením nohou, jako u klasické koloběžky. Což v zásadě postrádá význam elektrokoloběžky. Sencor uvádí stoupání až 15 stupňů, ale číslo se samozřejmě bude lišit podle váhy řidiče.

Koloběžka Sencor disponuje dvěma nastavitelnými režimy. Pro maximální rychlost až 25 km v hodině je vhodné nastavit program Sport. Naopak pro klidnou jízdu do 20 km za hodinu je adekvátní program Standard.

Jak se řídí a jaké má funkce

O pohodlnou jízdu se starají kola o rozměru 10 palců s perforovanými pneumatikami. Pneumatiky tlumí nárazy, nejsou nafukovací a tak zabraňují defektu. Díky nim lze absolvovat i trošku náročnější terén než jen dlážděnou a asfaltovou cestu ve městech. Zadní odpružené kolo zajišťuje komfort během jízdy. Z uživatelského hlediska je nepříjemná instalace blatníku, který při jízdě často vydává rušivý zvuk (samozřejmě je více slyšet na nerovné cestě). V extrémních případech se blatník během používání i ulomil.

Brždění zajišťuje duální brzdový systém (elektrická i mechanická brzda). V praxi to znamená elektrické brždění pomocí motoru a mechanické skrze kotoučovou brzdu, což zajišťuje bezpečnost v případě poruchy elektroniky nebo vybití. Brzdit se dá s tímto modelem celkem plynule, ale mechanická brzda je při plném stisknutí dost silná, je třeba s ní pracovat opatrně a zvyknout si na její fungování. Při brždění svítí červené výstražné světlo na zadní části koloběžky.

Aplikace

Aplikace k elektrokoloběžce je k dispozici všem uživatelům, není však nutná pro její řízení. Pokud se pro její instalaci a používání rozhodnete, nikdy ji nepoužívejte během jízdy, kdy vám postačí k celkovému ovládání pouze displej mezi řidítky.

Aplikace nabízí uživateli přehled statistik po uskutečněné jízdě a úpravu nastavení, dále doplňkové funkce před zahájením samotné jízdy.

Skrze aplikaci lze koloběžku uzamknout a zabránit tak možnosti odcizení, sledovat celkovou nebo aktuálně ujetou vzdálenost, stav baterie, odhadovaný dojezd a další informace. Aplikace je dostupná v češtině. Sencor Scooter je pro uživatele dostupná v Obchod Play (Android) a App Store (iOS). Po stažení a instalaci aplikace je nutné zapnout na mobilním zařízení Bluetooth připojení a zároveň také zapnout koloběžku. Po spuštění aplikace v mobilním zařízení se automaticky spustí vyhledávání všech dostupných zařízení. Jejich název uvidíte na obrazovce, jakmile uvidíte vaši koloběžku, potvrďte jeho výběr a tím vstoupíte do aplikace.

Po vstupu do aplikace je třeba zadat přístupové heslo k Bluetooth připojení. Pokud jste si v aplikaci ještě přednastavené heslo nezměnili, použijte kód „000000“. Pro uložení přístupového hesla můžete využít funkci „Zapamatovat heslo“. Hlavní strana aplikace vám ukáže aktuální rychlost, stav nabití baterie, informativní upozornění, Bluetooth párování, zámek, světla na koloběžce, nastavení, režim jízdy, jízdní data a tempomat.

Příslušenství:

 • Sencor Scooter Two Long Range 2021,
 • nabíjecí adaptér,
 • návod k použití.

Jaká je nejlepší elektrokoloběžka?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.9 Total Score
Hodnocení Sencor Two Long Range

Kompaktní rozměr složené elektrokoloběžky, udržitelná doprava a pohodlí. To jsou hlavní výhody (nejen) tohoto modelu elektrokoloběžky. V poměru k ceně tento model nabízí mnohé z toho, co jeho konkurence za takřka dvojnásobek ceny. Pokud hledáte stroj do města, ale i na výlety do lehce náročnějšího terénu, Sencor Scooter Two vás osloví svým výkonem, dojezdem na jedno nabití a pohodlím během jízdy. Mouchy samozřejmě má. Kromě již zmíněného blatníku, který je na stroji upevněn dost nešťastně a během jízdy vás může rušit svým klepavým zvukem, je to také absence rekuperace

PLUSY
 • výkonný motor
 • dlouhý dojezd
MÍNUSY
 • chybí funkce rekuperace
 • špatné upevnění blatníku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo