Recenze SHARKS SH 2650

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sekačka Sharks s moderním designem a jedinečnými Sharks prvky. Takto nás výrobce láká a při pohledu na parametry sekačky to vypadá opravdu zajímavě. Velké rozpětí pro nastavení výšky sečení, široká nabídka příslušenství v ceně a motor, který by si měl se střední zahradou poradit.

Parametry

Výkon2,6 kW
Pro plochu1000 m2
Šířka záběru46 cm
Výška sekání2,5-8,5
Objem nádrže1 l
Objem koše60 l
Hmotnost36 kg
Nastavení rychlosti pojezduano
Ovládání na rukojetiano
Mulčováníano
Zadní výhozano
Boční výhozano
Elektronické zapalováníne

Provoz

Překvapí vás docela hezká krabice a po vybalení v ní najdete následující příslušenství: 2x žací nůž, mulčovací klín, odkládací plastový box, deflektor, klíč na zapalovací svíčku a manuál. Montáž je jednoduchá. Stačí připevnit spodní řidítka do těla sekačky, poté do nich zasunout a připevnit horní část madla. Potom stačí nasadit koš a je hotovo. Překvapí vás, že některé úkony, jako třeba nastavení výšky sečení jsou až nečekaně obtížné. A to přesto, že se provádí pomocí páky u pravého zadního kola. Na tu musíte shora tlačit, a posouvat ji doleva nebo doprava (záleží jestli chcete výšku snížit nebo snížit). Nepopisuje se to moc dobře, ale snad máte představu. Taktéž uchycení koše není vyřešeno ideálně, špatně se vyndává i zpět zandává. Na první pohled nevypadá zpracování úplně špičkově. Například tenká plastová páčka na plyn vyžaduje opravdu velmi citlivé zacházení. Když si dáte práce a začnete hledat zkušenosti jejich dlouhodobých majitelů na internetu, tak se bohužel tato obava potvrzuje. Stížnosti na nefungující pojezd, potíže se startováním nebo slabší výdrž tenkého plastu. Samozřejmě nechci a ani nemohu odsoudit tento přístroj, na základě cizích zkušeností, ale jeho vlastní zpracování mě drží na pozoru a v kombinaci s negativními zmínkami, kterých je v poměru k pozitivním více, než u jiných značek bych nákup opravdu zvážil. Ještě bych to chápal, kdyby cena byla vyloženě nízká a jednalo se o tzv. sázku do loterie, kdy za nízké peníze nečekáte extra dlouhodobou výdrž stroje. Jeho cena však není zanedbatelná a stále se drží okolo 7 000 Kč. Za nižší cenu, případně s nějakým zajímavým dárkem, který reálnou cenu sníží, je to zajímavější. Jak říkám, z krátko zkušenosti můžu potvrdit jen nižší kvalitu materiálu, kdy je potřeba šetrné zacházení, aby se sekačce nic nestalo. Motor není žádný extra silák, ale pokud nejde na přerostlou trávu či mokrou trávu, tak by to měl zvládat. V případě, že se rozhodnete pro mulčování, tak byste neměli výšku porostu snižovat o více než dva centimetry. Jinak nedokáže posečenou trávu rozmělnit na dostatečně malé kousky, aby se ztratila ve zbytku porostu. I zbylé parametry jsou docela zajímavé. Nízká váha, nadprůměrně velká nádrž na palivo a relativně nízká hlučnost (na benzínovou sekačku). Rychlost pojezdu je spíše na klidnější chůzi, ale dovoluje pohodlnou manipulaci a to i v lehce svažitém terénu. Celkově z ní mám rozporuplné pocity. Nabídka příslušenství je opravdu bohatá. Třeba odkládací box pod madlem je užitečný a dobře řešený, ale další faktory zase můj dojem srážejí. Určitě bych před případnou koupí doporučoval sekačku vidět a „zkusit“ (aspoň se s ní naprázdno projet a ohmatat) ji v obchodě.

Údržba

Jedná se o benzínovou sekačku, takže jistou dávku péče vyžaduje. Dejte si pozor na doporučenou hladinu oleje, je třeba ji průběžně kontrolovat. První výměna se podle výrobce doporučuje po 5-ti hodinách provozu, následně olej měňte každých 25 provozních hodin, minimálně však jednou za sezónu. Je lepší mít motor trochu zahřátý, aby se snáze a všechen dostal z oběhu motoru. Ve stejném intervalu, tj. každých 25 hodin se doporučuje i čištění vzduchového filtru. Drobné nečistoty a prach ho průběžně ucpávají. Lze ho vyfoukat, případně propláchnout pod jemně tekoucí vodou. Při velkém znečištění nebo poškození je rozumnou volbou výměna za nový kus. Při čištění či výměně nože nikdy nepokládejte sekačku na bok, aby karburátor směroval dolů! Hrozilo by přelití oleje do karburátoru a poté do vzduchového filtru! Nůž lze při lehkém ztupení obrousit, pokud je prasklý či jinak poškození je potřeba jej vyměnit za nový. Nejsnadnější domácí naostření nože je za pomoci pilníku. Vhodnou pracovní pomůckou je rukavice, přeci jen se lze lehko zranit. Nabroušení ani výměna nože (kvůli jeho vyvážení) není úplně triviální záležitost. Pokud si na něj netroufáte, nebo nejste s vlastním výsledkem spokojeni, tak využijte služeb specializovaného servisu. Před uskladněním na zimu je potřeba vyndat benzín z motoru. Starý benzín má totiž tendenci vodnatět, je agresivní a přes zimu může poškodit některé části motoru, např. karburátor. Jinak stačí uskladnit na suchém místě, které nepromrzá a sekačka tam bez úhony přečká zimu. Před zazimováním je dobré ji důkladně očistit. K tomu pomůže kartáč nebo vlhký hadr. Zjistit cenu Nevíte jestli je ta pravá pro vás? Zkuste další benzínové sekačky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.6 Total Score
SHARKS SH 2650

Na jedné straně slušná výbava a solidní žací schopnosti a na druhé straně obavy z životnosti použitých materiálů a drobné nedostatky. Myslím si, že jsou na trhu lepší volby, viz náš srovnávací test. K její koupi by mě přesvědčila jen opravdu zajímavá nabídka a i předtím ji doporučuji jít okouknout osobně.

Sečení
6
Výbava
5
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo