Recenze Siemens SN236I01KE iQ300

60 cm široká Siemens SN 236I01 KE je klasická volně stojící myčka. Budete s ní spokojeni kvůli nadprůměrné kvalitě mytí i sušení. Má šuplík na příbory, dostatek funkcí a velmi dobré zpracování. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené myčky najdete zde.

Parametry

Energetická třída (A+++ až D)A++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny262 kWh
Vážená roční spotřeba vody2 660 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny1 048 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody239,4 Kč / rok
Počet sad nádobí13
Hlučnost při mytí46 dB
Výška84,5 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka60 cm
Typ myčkyvolně stojící, podstavná
Buď ji můžete mít jen tak volně, nebo ji můžete podstavit pod linku. Stačí oddělat pracovní desku a myčka bude mít výšku 81,5 cm (s deskou 84,5 cm)a předními nastavitelnými nožičkami ji můžete zvýšit ještě o 2 centimetry nahoru. Po usazení můžete myčku připojit na studenou, nebo teplou vodu. Teplá (do 60°C) může být často lepší variantou protože ušetříte čas nutný na ohřátí vody (cca 10 minut na cyklus), voda k oplachu je teplá, takže lépe smyje mastnotu a někdy to může být i levnější varianta – například, když vodu ohříváte solárními panely. Přívodní elektrický kabel má 1,75 metrů. Přívodní hadice 140 cm a odpadní hadice 190 cm. Kdyby to bylo málo, tak se dá dokoupit prodlužovací sada SZ72010. Na hadici, kterou dostanete k myčce je i AquaStop (elektrický ventil, který se zavře při úniku vody z myčky). A Siemens dává doživotní záruku na AquaStop a škody, které by případný nefunkční AquaStop způsobil. Velmi dobrý příslib.

Ovládání

Když už ji máte připojenou, je čas se s ní trochu seznámit a okouknout co umí.
Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano, dvířka mechanicky, tlačítka elektronicky
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizace mytíne
Automatické vypnutí po domytíano
SN236I01KE má líbivý design v nerezové barvě s mírným nádechem zlaté. Dvířka vyjma ovládacího panelu jsou v čistě nerezové barvě.     Ovládací panel je velmi decentní a vypadá luxusně jednoduše – dvě řady tlačítek a mezi nimi elegantní displej s ukazatel času do konce programu (nebo začátku programu při odloženém startu). Tlačítka jsou jednoduchá na používání a jsou jasně označená – vlevo programy, vpravo funkce a start. Velmi hezky působí decentní modré osvětlení tlačítek. Displej má i antiFingerPrint úpravu – snadněji se udržuje čistý od otisků prstů, nemusíte ho čistit tak často. Díky zámku se dají tlačítka zamknout a děti je tak náhodou nezmáčknou. Zároveň jde před startem nastavit dětský zámek proti otevření dvířek. Je to trochu složitější, o to bezpečnější.

Vnitřní uspořádání a materiály

Do myčky nasázíte nadprůměrných 13 sad nádobí. Při pohledu dovnitř myčky vás může překvapit dno vany z umělé hmoty – je to polinox – umělá hmota s velmi dobrými vlastnostmi. Není to sice nerez, ale na funkci mytí a sušení to nemá negativní vliv. Celkově je zpracování vnějšku i vnitřku na velmi dobré úrovni. Uvnitř v Siemens SN 236I01 KE najdete 3 šuplíky: První šuplík nahoře je příborový. Je z plastu a můžete ho vyndat, takže snadněji naskládáte a vyskládáte příbory, nebo malé hrníčky. Koš na příbory v dolní zásuvce nehledejte – není tam. Místo toho je tam více prostoru pro  talíře. 2 řady s trny z toho jedna je sklopná, takže tak získáte více místa například pro hrnce. Pojezdy jsou přesné, plynulé a nezadrhávají. Horní šuplík jde nastavit do 3 výšek. Zmáčknete páčky RackMatic po stranách můžete šuplík napolohovat, jak potřebujete. Trny jsou kvalitní a vypadají bytelně a jedna z řad trnů se dá sklopit. Zásuvka je velmi dobře vyřešena co do rozmístění nádobí.

Mycí programy a sušení

Kvalita mytí je mírné nadprůměrná, takže se můžete spolehnout na dobře umyté nádobí. Umyje i mírně připálený pekáč. V dolním šuplíku je speciální „Intenzivní zóna“ vhodná pro více znečištěné nádobí – tam se mimo jiné díky vyššímu tlaku vody umyje i hodně špinavý hrnec. Sušení je mírně nadprůměrné, pokud zapnete navíc funkci Extra Sušení, tak se sice protáhne délka programu, ale zase bude suché i nádobí, které by mohlo zůstat ještě mokré – plasty a dna hrnků. I s dobrými výsledky mytí a sušení si Siemens SN236I01 KE iQ300 drží známku A++ na energetickém štítku. To platí pro program Eco – ten sice trvá 3 a půl hodiny, ale to je klasická daň za nízkou spotřebu a vysokou kvalitu mytí. Myčka umí celkem 6 programů. Eco je referenční program pro energetický štítek, ostatní programy jsou nastaveny většinou tak, aby netrvaly tak dlouho, ale zase si vezmou více energie a vody, než Eco.
NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (hodin)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
Intenzivní 70°Když máte hodně znečištěné nádobí, připečené hrnce a zaschlé pánve.velmi znečištěné70 °C2:05 – 2:1512-151,4-1,45
Auto 45°-65°Automatický program, který sám díky senzoru naplnění a znečištění sám upravuje délku mytí, oplachu a tím i spotřebu vody a elektřiny.běžné i velmi znečištěné45 – 65 °C1:35 – 2:409-190,95-1,55
Eco 50°Běžný program pro normální mytí. Jedná se o referenční program.běžné50 °C3:309,50,92
Sklo 40°Speciální program pro šetrné mytí křehkého nádobí a skla.běžné40 °C1:25 – 1:3011-140,85-0,9
1h 65°Pro rychlé mytí čerstvě znečištěného nádobí a příborů.čerstvě znečištěné65 °C1:00101,3
PředmytíOpláchnutí (například zaschlého) před hlavním mytím.0:1540,05
Navíc dostanete i spoustu funkcí, které mění a zlepšují kvalitu:
 • VarioSpeed Plus – podstatně zrychlí mytí (až o 66%), na druhou stranu se zvýší spotřeba
 • Load Senzor – senzor naplnění pozná, kolik nádobí je v myčce a podle toho upraví spotřebu vody.
 • Aqua Senzor – světelným paprskem sleduje, kolik je na nádobí tuku, vody a zbytků špíny a podle toho upravuje délku mytí tak, aby nádobí bylo čisté.
 • Extra Dry Plus sušení – pokud se vám stává, že nádobí není suché, zapínejte Extra sušení, trochu se prodlouží délka programu, ale zase je vše suché.

Funkce navíc

SN236I01KE umí i tyto funkce:
 • Odložený start, který můžete nastavit po hodinách až na 24 hodin odloženého startu,
 • Můžete ji nastavit tak, aby se po ukončení programu sama vypnula.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,92 kWh
Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,535 Kč: (0,92 * 4) + (0,0095 * 90) = 3,68 (elektřina) + 0,855 (voda) = 4,535 Kč Tento údaj platí jen pro program Eco 50 °C. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. Siemens SN236I01KE iQ300 obstála velmi dobře v testu myček. Mrkněte na výsledky testu a návod jak vybrat myčku. Potvrdíte si tak, jestli je váš výběr dobrý.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score

60 cm široká Siemens SN 236I01 KE je klasická volně stojící myčka. Budete s ní spokojeni kvůli nadprůměrné kvalitě mytí i sušení. Má šuplík na příbory, dostatek funkcí a velmi dobré zpracování.

Kvalita mytí
9
Kvalita sušení
8.5
Funkce
7
Spotřeba
9
Kvalita zpracování a designu
9
Délka mytí
8
PLUSY
 • Velmi dobré mytí
 • Velmi dobré sušení - navíc s funkcí Extra Sušení
 • Šuplík na příbory
 • Kvalitní zpracování a materiály
 • Elegantní vzhled
 • Automatický program
 • Program na sklo
 • AquaStop
 • Kvalitní zpracování košů
MÍNUSY
 • Mohla by umět více funkcí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo