Recenze Siemens SN636X01KE

Od vestavné myčky Siemens SN 636X01KE se dočkáte velmi dobrého mytí a velmi dobrého sušení (s funkcí Extra Sušení). Promítá modrou tečku na podlahu, abyste věděli, že stále myje. Je vcelku úsporná. Kromě obvyklých 2 košů, má i příborovou zásuvku. Funkce jsou jen ty základní.

Parametry

Energetická třída (A+++ až D)A++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny262 kWh
Vážená roční spotřeba vody2 660 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny1 048 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody239,4 Kč / rok
Počet sad nádobí13
Hlučnost při mytí46 dB
Výška81,5 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka55 cm
Typ myčkyplně vestavná
Tuhle Siemensku vestavíte do prostoru 815-875 x 600 x min. 550 mm. Zapojení a instalace je vcelku snadná, pokud tedy s usazením a instalací myčky máte už zkušenost. Je plně vestavná, takže, jako u všech takových myček, potřebujete ještě dekorativní dřevo na dvířka. Rozměry jsou lépe vidět na obrázku:  

Schéma instalace, rozměry a zapojení

Můžete si vybrat, jestli ji připojíte na teplou, nebo studenou vodu. V případě teplé (do 60 °C) je nutné změnit nastavení myčky. Délka kabelů a hadic je 175 cm (elektřina), 140 cm (přívodní hadice s AquaStop) a 190 cm (odpadní hadice). Pokud potřebujete delší, tak můžete přikoupit prodlužující sadu SZ72010. AquaStop na přívodní hadici aktivně vypne přívod vody při vytékání vody z myčky – navíc si Siemens velmi věří a dává doživotní záruku na škody, které by případný AquaStop způsobil. Siemens a Bosch takto ručí za všechny jejich myčky s AquaStopem.

Ovládání

Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano, dvířka mechanicky, tlačítka elektronicky
Zvuková signalizaceano (3 hlasitosti)
Světelná signalizace mytíano, modrá tečka na podlahu
Automatické vypnutí po domytíano
Ovládací panel SN 636X01 KE je na horní hraně dvířek a obsahuje řadu kulatých tlačítek s programy a funkcemi. Ikony jsou snadno pochopitelné a hned se v nich zorientujete. Pod tlačítky programů jsou i teploty vody při mytí, takže přesně víte i teplotu. Vybraný program a funkce jsou označeny modrou světelnou tečkou přímo na tlačítku. Hezké. Mezi tlačítky je displej s odpočtem času do startu odloženého mytí a konce programu. Že je nádobí domyto se dozvíte 2 způsoby: na konci programu se přehraje zvuk (v nastavení můžete zvolit 3 úrovně hlasitosti) a zhasne InfoLight – malá modrá tečka promítaná na podlahu pod myčku (ta se dá také vypnout). V nastavení můžete nastavit i automatické vypnutí myčky po domytí (AutoPowerOff) a funkci intenzivního sušení (Extra Dry). A samozřejmě i tvrdost vody a množství leštidla. Pro rodiny s dětmi se hodí funkce dětského zámku proti otevření myčky při běžícím programu. Není to nejsnadnější (ale ani nijak složité), ale o to bezpečnější pro děti.

Vnitřní uspořádání a materiály

Po otevření dvířek uvidíte 3 šuplíky (příborový je z šedého plastu, dva běžné koše jsou z na pohled kvalitního a bytelného drátu). Z běžné šedi nerezového vnitřku myček vyčnívají tmavě modré madla šuplíků a dole si všimnete vany z umělé hmoty (mimo dna je myčka z nerezu). Vana je z polinoxu – podle všeho nemá žádný negativní vliv na kvalitu mytí. Do myčky poskládáte až 13 sad nádobí – to je dnes dobrý standard. Zpracování vnitřních částí je na pohled dobré. Pojezdy šuplíků se nezadrhávají. Příborový šuplík v SN636X01KE je vyjímatelný, takže jej můžete klidně vytáhnout a příbory vyskládat do kuchyňské linky mimo myčku. Zářezy pro uložení příborů jsou menší a může se stát, že kulaté příbory do nich nezasunete. To je ale u příborových šuplíků relativně běžné. Prostřední šuplík je polohovatelný ve 3 úrovních pomocí – stačí zmáčknout páčky po stranách a můžete vybrat potřebnou výšku. Variabilita koše je průměrná. Má dvě výklopné poličky z plastu na uchycení skleniček na víno a na položení nožů. 2 řady trnů a z toho jedná se dá sklopit, aby vzniklo více místa například pro kastrol. XXL šuplík dole je jednoduchý – obsahuje hodně prostoru a 2 řady trnů – jedna řada se dá plně sklopit, takže do něj můžete snadno naskládat velké hrnce.

Mycí programy a sušení

S kvalitou mytí budete spokojeni – hodnotíme ji jako mírně nadprůměrnou. V dolním koši je tzv. intenzivní zóna, kde se lépe umyje připečené hrnce a zaschlé nádobí. Opravdu připečené hrnce bude ale asi potřeba umýt dvakrát. Sušení na ECO program je trochu horší a je lepší mít zapnutou funkci Extra Sušení +. Ta se zapíná buď před každým mytím, nebo jde zapnout v hlavním nastavení myčky, aby se použila ve výchozím nastavení vždy (můžete ji samozřejmě zase vypnout tlačítkem jednorázově, nebo v nastavení na delší dobu). Po dosušení bez Extra Sušení+ zůstává některé nádobí ještě trochu mokré. To by sice doschlo po otevření myčky, ale Extra Sušení + sice trochu prodlouží program, ale nádobí je viditelně sušší. Energeticky je Siemens SN636X 01KE úsporná myčka – má při programu Eco 50° známku A++. Pro mytí si můžete vybrat jeden z 6 programů, což je dnes takový standard:
NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (hodin)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
Intenzivní 70°Když máte hodně znečištěné nádobí, připečené hrnce a zaschlé pánve.velmi znečištěné70 °C2:05 – 2:1512-151,4-1,45
Auto 45°-65°Automatický program, který sám díky senzoru naplnění a znečištění sám upravuje délku mytí, oplachu a tím i spotřebu vody a elektřiny.běžné i velmi znečištěné45 – 65 °C1:35 – 2:409-190,95-1,55
Eco 50°Běžný program pro normální mytí. Jedná se o referenční program.běžné50 °C3:309,50,92
Sklo 40°Speciální program pro šetrné mytí křehkého nádobí a skla.běžné40 °C1:25 – 1:3011-140,85-0,9
1h 65°Pro rychlé mytí čerstvě znečištěného nádobí a příborů.čerstvě znečištěné65 °C1:00101,3
PředmytíOpláchnutí (například zaschlého) před hlavním mytím.0:1540,05
Navíc dostanete i spoustu funkcí, které mění a zlepšují kvalitu:
 • VarioSpeed Plus – za cenu vyšší spotřeby zrychlí mytí až o 66% – a to je velká časová úspora. Kvalita mytí zůstane dobrá.
 • Aqua Senzor – světelným paprskem sleduje, kolik je na nádobí tuku, vody a zbytků špíny a podle toho upravuje délku mytí tak, aby nádobí bylo čisté.
 • Extra Dry Plus sušení – pokud se vám stává, že nádobí není suché, zapínejte Extra sušení, trochu se prodlouží délka programu, ale zase je vše suché.

Funkce navíc

Siemens SN 636X01KE umí i odložit start mytí po hodinách až na 24 hodin a po domytí se sama vypne, pokud jí to nastavíte v hlavním nastavení.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,92 kWh
Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,535 Kč: (0,92 * 4) + (0,0095 * 90) = 3,68 (elektřina) + 0,855 (voda) = 4,535 Kč Tento údaj platí jen pro program Eco 50 °C. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. Vyplatí se tato myčka proti jejím konkurentům na trhu? Je to dobrá koupě? Nebude vás něčím štvát? To všechno můžete pohodlně srovnat v testu myček s recenzemi a návodem jak vybrat tu nejlepší myčku nádobí.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.8 Total Score

Velmi dobrá kvalita mytí a velmi dobré sušení s funkcí Extra Sušení. Má relativně základní funkce a programy, je úsporná a umí automatický program. Dobrá základní vestavná myčka.

Kvalita mytí
8.5
Kvalita sušení
7.5
Funkce
5
Spotřeba
9
Kvalita zpracování a designu
9
Délka mytí
8
PLUSY
 • Velmi dobré mytí
 • Velmi dobré sušení
 • Auto program
 • Promítání modrého světýlka při mytí
MÍNUSY
 • Jen základní funkce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo