Recenze SIEMENS SN678X36UE

Patříte-li mezi milovníky moderních technologií a přejete si mít domácnost vybavenou inteligentními spotřebiči, neměla by myčka Siemens SN678X36UE uniknout vašemu zájmu. Tento vestavný kousek se může pochlubit hromadou skvělých funkcí, důmyslnými technologiemi, připojením na Wi-Fi, vnitřním osvětlením a skvělými hodnotami co se týká spotřeby vody a energie. Sice za ni docela připlatíte, ale získáte spotřebič nejvyšší kvality, který vám bude v kuchyni rozhodně dělat radost.

Parametry

Typvestavná
Lze podstavit?ano
Energetická třídaD
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů2156 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů211 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus7,7 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,73 kWh
Počet sad nádobí13
Hlučnost42 dB
Výška81,5 cm
Šířka59,8 cm
Hloubka55 cm
AquaStopano
Připojení na teplou voduano
Počet programů8
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíano
Otevření po domytíne
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)225 min.
Poloviční náplňne
zpět nahoru ↑

Představení

Model SN678X36UE od německé firmy Siemens patří do skupiny plně integrovaných vestavných myček. Bude se perfektně hodit do každé moderní kuchyně, ve které majitel preferuje nedávat spotřebiče na odiv, ale raději je nechat přirozeně splynout s linkou. Myčka se může pochlubit hromadou nejnovějších technologií, a dokonce připojením na Wi-Fi. Může se tak stát součástí vaší chytré domácnosti, přičemž ji budete moct ovládat pomocí mobilního telefonu z jakéhokoliv místa v domě nebo i v případě, že se doma vůbec nacházet nebudete.

Rozměrově se řadí mezi standardně široké 60 cm myčky. Konkrétně se může pochlubit mírami 59,8 x 81,5 x 55 cm a vnitřní kapacitou 13 sad nádobí. Pokud máte početnou domácnost, průměrná hodnota vás asi nenadchne, jestli jste ale doma 3-4, bude vám bohatě stačit. Zapojení myčky mohou zdatnější jedinci provést podle manuálu, který je součástí balení. Jestli ale nemáte zkušenosti, raději přenechejte instalaci vestavného spotřebiče technikovi. Myčku můžete připojit na teplou vodu, čímž ještě víc snížíte už tak nízkou spotřebu. Proti nehodám v podobě vytopení je model chráněný systémem AquaStop.

A jaké jsou největší plusy tohoto modelu? Potěší vás extra nízkou spotřebou, a to jak vody, tak elektřiny. Některé dražší myčky lákají na moderní funkce a všelijaké vymoženosti, které jsou bohužel vykoupené vysokou spotřebou. To v tomto případě nehrozí. Dále vás jistě potěší velmi nízká hlučnost 42 dB, příjemné osvětlení vnitřního prostoru, hromada praktických funkcí a 8 programů nebo zajímavé sušení pomocí přírodního minerálu zeolith.

zpět nahoru ↑

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizaceano

Myčka Siemens je plně integrovaná, proto její ovládací panel najdete v podobě černé lišty na horní straně předních dvířek. Najdete na ní tlačítko pro zapnutí a vypnutí, tlačítka pro volbu programů, úzký displej, na kterém si můžete prohlédnout informace o daných programech, uvidíte Wi-Fi připojení i kontrolky pro doplnění soli nebo leštidla. Dále následují tlačítka pro výběr funkcí, odloženého startu nebo dálkového spuštění.

Jak už jsme zmínili, spotřebič můžete připojit do bezdrátové sítě Wi-Fi a pomocí aplikace Home Connect ve vašem mobilním telefonu ho lze ovládat na dálku. Aplikace je dostupná pro systém Android i iOS. Abyste však mohli myčku spustit telefonem, je třeba nejprve aktivovat funkci Dálkového spuštění. To můžete udělat fyzicky, nebo na dálku pomocí aplikace v mobilu.

V čem všem vám může být aplikace nápomocná? Je toho opravdu dost. Například vám pomůže vybrat vhodný program. V aplikaci jednoduše odpovíte na pár otázek ohledně vašich požadavků a vloženého nádobí, načež dostanete doporučení na program, který můžete dálkově spustit z telefonu. Součástí aplikace je také počítadlo mycích tablet – stačí zadat počet kusů při koupi nového balení a aplikace vás upozorní, až vám budou docházet. Samozřejmě také informuje o průběhu mytí, jakmile bude hotovo, aplikace Home Connect vám to oznámí. Hodí se také možnost vzdálené diagnostiky. Když se vyskytne problém, zákaznická podpora Siemens se připojí k myčce a pomůže odhalit jeho příčinu.

Abyste měli přehled, v jaké fázi mytí je a kolik času zbývá do konce programu, je spotřebič vybavený promítáním informací na podlahu. Na rozdíl od levnějších modelů budete informováni o konkrétním čase, stavu programu a případně také chybě nebo problému, ne pouze o průběhu nebo konci mytí, které bývá signalizováno barevnou diodou. Samozřejmostí je i zvuková signalizace po domytí. Spotřebič disponuje i dětským zámkem, což rozhodně potěší nejednoho rodiče a patří u myček spíše mezi vzácnosti.

Příslušenství

(kód pro objednání – název příslušenství)

 • SZ73640 Set pro mytí skleniček na stopce
 • SZ73300 Držák sklenic
 • SZ73100 Koš na příbory
 • SZ73035 Sada nerezových dekoračních lišt
 • SZ73010 Sklopné panty
 • SZ73005 Vyrovnávací + upevňovací sada
 • SZ73000 Mycí set pro vázy a dozy
 • SZ72010 Prodloužení aquaStop
zpět nahoru ↑

Vnitřní uspořádání a materiály

Mycí vana modelu od značky Siemens je jako většina jiných zhotovená z nerezu. Uvnitř se nacházejí tři šuplíky, které celkem pojmou 13 sad nádobí. Úplně nahoře najdete zásuvku na příbory a menší kuchyňské nástroje. Ta bývá u zákazníků oblíbenější než košík, který zbytečně zabírá místo ve spodním koši. Příborová zásuvka je vyjímatelná, takže nemusíte umyté příbory zdlouhavě vyjímat jeden po druhém a uklízet je do linky.

Pod příborovou zásuvkou se nachází horní koš, který je opatřen několika řadami bodců pro umístění skleniček a hrnků. Najdete zde i sklápěcí etažéry pro mytí šálků, malých mističek nebo kuchyňských nástrojů. Horní koš je díky systému rackMatic polohovatelný do tří různých stupňů, takže jeho výšku můžete uzpůsobit přesně podle vašich potřeb. Díky tomu se dovnitř vejdou i větší talíře nebo hrnce. Součástí jsou také speciální držáky na skleničky na víno a šampaňské. Spodní koš slouží pro ukládání větších kusů nádobí. Najdete v něm několik sklopných trnů, do kterých snadno napasujete hrnce, talíře i pánvičky.

Těší nás, že myčka má zabudované vnitřní osvětlení. U spotřebičů vyšší cenové třídy se to očekává, nicméně spousta konkurenčních modelů tuto vychytávku nemá. Siemens SN678X36UE je vybavená dvěma LED světly na horní liště dveří, které osvětlují mycí vanu chladným modrým nebo bílým světlem. Osvětlení se zapne automaticky, jakmile otevřete dvířka a vypne se, jakmile dvířka zavřete.

zpět nahoru ↑

Mycí programy a sušení

Název programuTeplota ve °C
Intenzivní70
Auto45-65
Eco50
Silence50
Sklo40
Rychlý 6565
Krátký65-70
Rychlý 4545
Předmytí
Čisticí70

Programová vybavenost tohoto modelu je velmi slušná. Na výběr máte z 8 různých mycích módů, které se hodí pro nejrůznější situace. Siemens bohužel neuvádí délku jednotlivých programů, proto nelze snadno provést porovnání s konkurencí. ECO program se svou délkou 225 min nicméně odpovídá běžným hodnotám.

S jakými programy můžete počítat? Pokud je vaše nádobí extrémně špinavé, připálené nebo se zaschlou špínou, určitě využijete program Intenzivní. V případě, že rádi šetříte přírodu i svou peněženku, zvolíte si nejspíš šetrný mód ECO. Když budete potřebovat umýt křehké kousky jako jsou sklo nebo vzácnější porcelán, hodit se bude speciální program Sklo. Jestli věčně nestíháte a v domácnosti máte mnoho strávníků, využijete program Krátký, který umyje vaše nádobí do hodinky. V nabídce také najdete program Tichý, který ještě sníží už tak nízkou hlučnost – bude se hodit v případě, že chcete mýt v noci, vaše kuchyň je propojená s obývákem nebo máte v domácnosti miminko. Nechybí ani Automatický program, který si sám zvolí délku, teplotu a intenzitu mytí podle toho, jak špinavé nádobí v myčce je.

Pro vylepšení daných programů v nabídce samozřejmě najdete i velké množství speciálních funkcí. Mezi hojně využívanou u milovníků moderních technologií bude jistě patřit vzdálené zapnutí Home Connect, které je nutné mít aktivní pro možnost ovládání spotřebiče přes mobil. Mezi další patří intensiveZone. Ta umožňuje v určitém místě myčky spustit vydatnější mytí, zatímco zbytek mycí vany se bude mýt běžným způsobem. Pro připálené hrnce ideální řešení.

Pokud máte doma malé děti nebo alergiky, jistě se bude hodit možnost sterilizace nádobí a dětských lahví s funkcí hygienaPlus. Pro urychlení délky každého programu lze zvolit varioSpeed Plus. V případě, že máte jen zpola zaplněnou myčku a nechcete zbytečně plýtvat energií a vodou použijete funkci Poloviční náplň. V neposlední řadě můžete vylepšit sušení vašeho nádobí s funkcemi Extra sušení a Shine & Dry. Ta první se hodí, pokud bude myčka plná plastového nádobí, které špatně schne. Druhá je vhodná pro skleničky, které tak budou bez zaschlých kapek a skvrn.

zpět nahoru ↑

Další funkce

Myčka vám nabídne ještě další funkce.

 • Odložený start – myčka nabízí možnost odložit start v čase 1-24 hod
 • All in one – můžete si zvolit mytí pomocí tablety, nebo prášku.
 • Dětský zámek – myčka má ve výbavě pojistku proti náhodnému otevření.
zpět nahoru ↑

Spotřeba a náklady na mytí

Kolik vás bude stát jedno mytí?

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 7,7 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,73 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 3,613 Kč

(0,73 * 4) + (0,0077 * 90) = 2,92 (elektřina) + 0,693 (voda) = 3,613 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

zpět nahoru ↑

Jak myje

Tento vestavný model vás svými mycími výsledky rozhodně nezklame. Samozřejmě se to dá očekávat, společnost Siemens patří se svými myčkami mezi nejlepší na trhu. Pravdou je, že cena tohoto kousku není nejlevnější, můžete se ale těšit na skutečně perfektní výsledky. Na výběr máte z široké nabídky programů, ze které si vybere každý. Následně můžete programy vylepšit množstvím funkcí, které nedají špíně žádnou šanci. Myčka si poradí s extra zaschlou špínou, připálenými hrnci i křehkým sklem. Umí nádobí dezinfikovat, umí mýt pouze z poloviny zaplněnou myčku a je velmi tichá.

Pokud se rozhodnete využít čisticích tablet, budete určitě nadšení z dávkovacího asistenta, který šoupne tabletu z plnicí krabičky do záchytné misky, kde se perfektně rozpustí. Díky tomu se čisticí prostředek dostane ke každému kousku nádobí v myčce. Spotřebič zároveň potěší možností připojení na Wi-Fi a snadným dálkovým ovládáním přes telefon, ať už potřebujete spustit mytí v práci, nebo se vám zkrátka nechce opustit pohodlí gauče.

Co se sušení týká, disponuje spotřebič zajímavým systémem s využitím přírodního minerálu jménem zeolit. Takové řešení je raritní a nenajdete ho u žádných jiných značek. Konkurence využívá buďto sušení pomocí pootevření dvířek a proudění vzduchu z kuchyně do myčky, nebo přídavné elektrické větráky. Zeolit je unikátní v tom, že dokáže pohlcovat vlhkost, a zároveň ji přeměňovat na tepelnou energii. Ta se tak při sušení zpětně uvolňuje do mycí vany a skvěle usuší vaše nádobí. Zajímavý systém potěší hlavně vaši kapsu. Takové sušení je nejen efektivní, ale výrazně snižuje spotřebu.

Nízká spotřeba je také jedním z největších plusů této myčky. Oproti jiným modelům vás může vyjít jedno mytí až o čtvrtinu levnější, a to už je opravdu slušný rozdíl. Extrémně nízká spotřeba se týká jak elektrické energie, tak vody. Za myčku sice zaplatíte vyšší vstupní náklady, ale i v porovnání se spotřebiči této cenové kategorie je spotřebou zkrátka někde jinde.

Chcete levnější myčku? Podívejte se na další recenze.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.1 Total Score
SIEMENS SN678X36UE

Myčka Siemens SN678X36UE nás velmi okouzlila. Nebojíme se říct, že je skutečnou jedničkou ve své kategorii a patří mezi top produkty. Ať už z pohledu nejmodernějších technologií a možnosti připojení k chytré domácnosti, nebo z hlediska výrazně nízké spotřeby. Trend dnešní doby hlásá udržitelnost a ekologický přístup, na který v tomto případě výrobci berou zřetel. Baví nás i hromada praktických funkcí pro speciální typy nádobí, množství programů, jednoduché ovládání, krásné osvětlení vnitřní vany nebo podrobné informace o mytí promítané na podlahu. Mínusů tu skutečně mnoho nenajdete.

Mytí
9.5
Sušení
9.5
Spotřeba
9
Funkce
9
Délka mytí
7
PLUSY
 • možnost připojení na Wi-Fi
 • velmi nízká spotřeba
 • tichý chod
 • prémiová značka
 • zajímavý způsob sušení nádobí
 • hromada praktických funkcí
 • osvětlení mycí vany
 • promítání času na podlahu
 • dětský zámek
MÍNUSY
 • vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo