Recenze Siemens TI30A209RW

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Siemens TI30A209RW je kávovar vhodný do domácnosti. Disponuje nádobkou na vodu o objemu 1,4 l a celá příprava kávy probíhá zcela automaticky včetně pěnění mléka. Kávovar neumí připravit dva šálky najednou, ale umožňuje individuální nastavení objemu nápoje v šálku, intenzitu chuti nebo hrubost mletí. Jak dopadlo naše testování se dozvíte v následujícím článku.

Parametry

Typautomatický
Parní tlak15 bar
Příkon1300 W
Displejne
Velikost nádobky na vodu1,4 l
Ovládánídotykové
Parní tryskaano
Samočištěníano
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyne
Příprava dvou šálků narázne
Zásobník na mlékone
Šlehání mlékaautomatické
Výdej horké vodyne
Standby režimne
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyne
Použití mleté kávyne
Integrovaný mlýnek na kávuano
Zásobník na kávuano
Zásobník na odpadano

Ovládání

Ovládání kávovaru se provádí za použití dotykových tlačítek.

 • Uprostřed ovládacího panelu se nachází tlačítko se symbolem pro zapnutí a vypnutí.
 • Druhá řada čítá dvě ovládací tlačítka: 3 kávová zrnka pro volbu síly chuti a Calc´nClean, jenž vás upozorní na nutnost odvápnění přístroje nebo vyprázdnění nádobek.
 • Spodní řada disponuje tlačítky pro přípravu espressa, caffe cream, cappuccina, latte macchiata a napění mléka (milk).

Kávovar disponuje světelnými ukazateli. Pokud ukazatelé svítí u kávových nápojů, znamená to, že je kávovar připravený k použití, při vydávání nápoje ukazatel pulzuje. Pokud světelný indikátor bliká, čeká se na ovládání a pokud nebliká tak výběr nápoje není k dispozici.

Před prvním použitím se dobře držte rad z manuálu. Mějte na paměti, že první připravenou kávu byste pít neměli. Ještě nedosahuje takových kvalit. Správné cremy a aroma dosáhnete až po přípravě několika káv. Jedná se o zcela běžný jev.

Keramický mlýnek

Kávovar kávu připravuje z kávových zrn ze zásobníku. Zásobník disponuje keramickým mlýnkem, který kávu mele nejlépe. Během mletí totiž nedochází k zahřívání. Mlýnek umožňuje také nastavení hrubosti mletí. Hrubost mletí nastavujte jen tehdy, je-li přístroj v provozu, to znamená, že vydává kávu. Hrubost nenastavujte, když kávovar nepracuje, mohlo by dojít k poničení přístroje.


Příprava kávových nápojů

Mezi kávové nápoje se řadí ty, do kterých nepřidáváte mléko, tedy espresso a caffe crema. Pod výpusť stačí vložit hrneček, výpusť přizpůsobit výšce šálku, nastavit požadovanou intenzitu kávy a stisknout vybrané tlačítko. Kávovar má z výroby předem nastavené množství, které nateče do hrnečku. Toto množství si však můžete nastavit individuálně. Pokud chcete výdej kávy zastavit dříve, stačí stisknout tlačítko připravované kávy.

Příprava mléčných a mléčných kávových nápojů

Mléčné kávové nápoje se připravují do vyšších sklenic. Pro přípravu cappuccina do sklenice nalijte 100 ml mléka, pro latte macchiato 150 ml mléka. Výpusť kávy i napěňovač mléka dejte do nejvhodnější pozice. Napěňovač mléka u cappuccina by měl být spíše u dna, ale ne zcela, u latte macchiata zhruba ve 2/3 sklenice.

Vyberte si intenzitu kávy a stiskněte požadovaný druh mléčného kávového nápoje. Nejprve se napění mléko a poté dojde k automatickému dopouštění kávy. Pro předčasné ukončení výdeje stiskněte tlačítko připravovaného nápoje.

Kávovar umožňuje mléko pouze našlehat, což je velmi oblíbené u dětí. V tomto případě nezapomeňte napěňovač spustit hluboko do šálku a stiskněte tlačítko milk.

Nastavení

Kávovar umožňuje individuální jak funkcí, tak nastavení objemu kávy v hrníčku.

Nastavení množství kávy v hrníčku a délky pěnění mléka

U kávových nápojů je možné množství v hrníčku nastavit v tomto rozsahu: espresso – 25-60 ml, caffe crema 80-200 ml. Mějte však na paměti, že je spařováno vždy minimální množství. U espressa 25 ml a u caffe crema 80 ml. Nastavení množství provede tak, že vybrané tlačítko podržíte 3 vteřiny, necháte natéct požadované množství a opět stisknete tlačítko připravované kávy. Vaše nastavení zůstane uložené.

Stejný postup je i u doby napěňování. Vybrané nápoje (cappuccino, latte macchiato, mléko) podržíte 3 vteřiny, jakmile bude našlehání dostatečné, opět stisknete tlačítko připravovaného nápoje. Nastavení doby pěnění nemá vliv na množství kávy.

Nastavení automatického vypnutí

Kávovar je z výroby nastaven, tak, že se po určité době automaticky vypne. Toto nastavení si můžete individuálně upravit v rozsahu od 15 minut po 4 hodiny. Nastavování se provádí stisknutím tlačítek se 3 kávovými zrnky a tlačítka calc´n Clean po dobu 3 vteřin. Pomocí tlačítka se 3 kávovými zrnky vyberete požadovaný čas. Vybraný čas signalizují rozsvícené diody u kávových zrnek. Významy jsou popsány v návodu.

Zapnutí/vypnutí akustického signálu

Při dotyku tlačítka se ozve zvukový signál. Pokud jej chcete vypnout nebo zapnout, stiskněte kombinaci tlačítek 3 kávových zrn a calc´n Clean po dobu 4 vteřin a následně stiskněte tlačítko cappuccino. 3 kávovými zrnky si nastavíte vypnutí či zapnutí signálu. Významy jsou uvedeny v manuálu.

Nastavení tvrdosti vody

Správné nastavení tvrdosti vody je klíčové pro správné fungování a dlouhý život vašeho spotřebiče. Podle přiloženého indikátoru zjistěte tvrdost vody. Můžete ji zjistit i tak, že zavoláte do vaší vodárenské společnosti.

Po dobu tří vteřin držte stisknutá tlačítka 3 kávových zrn a calc´n Clean. Dotkněte se tlačítka espresso a dostanete se do rozhraní nastavování tvrdosti vody. Tvrdost vody se nastavuje ve 4 stupních a kávovar je z výroby nastaven na tvrdost 4. Z nabídky si můžete vybrat i používání vodního filtru, který zamezuje usazování vodního kamene. Vysvětlení jednotlivých rozsvícených ikon najdete v manuálu.

Továrenské nastavení

Pokud se chcete vrátit na továrenské nastavení, tedy vymazat veškeré nastavení, které jste provedli vy, stačí stisknout na 3 vteřiny 3 kávová zrna a calc´n Clean a stisknout latte macchiato.

Čištění

Povrchové čištění provádějte měkkou utěrkou nebo houbičkou na nádobí. U houbičky nepoužívejte abrazivní stranu a nepoužívejte ani abrazivní prostředky. Předejdete tak poškrábání plastových lesklých částí. Některé části je možné mýt v myčce, jiné ne.

Které části můžete mýt v myčce:

 • odkapávací plech,
 • odkapávací mřížku,
 • zásobník na kávovou sedlinu,
 • plovák,
 • napěňovač mléka,
 • kryt napěňovače mléka.

Po každé přípravě kávy nezapomeňte vyprázdnit zásobník na kávovou sedlinu a umýt napěňovač mléka. Přístroj je z výroby nastaven tak, že čas od času potřebuje odvápnit. Pokud k tomu dojde, rozsvítí se tlačítko calc´nClean. V tomto případě neotálejte a přístroj vyčistěte, celá procedura trvá zhruba 40 minut.

Zhruba 5 vteřin podržte rozsvícené tlačítko. Do spařovací jednotky vložte jednu čisticí tabletu. Nádobu na vodu naplňte po rysku 0,5 l a nechte v ní rozpustit jednu odvápňovací tabletu. Nádržku upevněte do kávovaru, pod výpusť umístěte nádobu o objemu zhruba 1 l a stiskněte calc´nClean. Pročišťovací program bude trvat zhruba 20 minut.

Poté nádobu na vodu opět naplňte vodou, tentokrát po rysku max a znovu stiskněte dané tlačítko. Pročišťování čistou vodou bude trvat dalších 20 minut. Poté je stroj připraven k dalšímu použití. Podrobnější informace o čištění najdete v manuálu.

Funkce

Kávovar nenabízí žádné speciální funkce, mezi které se řadí třeba Stand-by režim, ale umožňuje individuální nastavení automatického vypnutí.

Jak připravuje kávu

Kávovar je vhodným výrobkem především do domácností. Pro kancelářské používání by jeho kapacity byly nedostatečné. Objem nádržky 1,4 l ho řadí k průměrným spotřebičům stejně jako kapacita na kávovou sedlinu, která pojme kávu pouze po 6 šálcích. Kávovou sedlinu však doporučujeme vyhazovat po každém použití kávovaru, jinak se v nádobce začne tvořit plíseň. Zásobník na kávu pojem 250 g zrn, což je pro domácí použití zcela dostačující.

Kávovar je poměrně chudý na funkce a nastavení. Nedisponuje třeba Stand-by režimem, ale zato nabízí možnost si nastavit dobu automatického vypnutí. Je také škoda, že si nemůžete nastavit teplotu vody a i výběr hrubosti mletí je poměrně omezený. Na domácí použití je to však dostačující. Docela nás zamrzelo, že nezvládá přípravu dvou šálků najednou.

Kávovar pořídíte do 10 000 Kč, čemuž odpovídá také jeho výbava. Příprava kávy je poměrně hlučná, ale není náročná. Navíc si můžete nastavit sílu kávy a také její množství v hrníčku. Obsluha napěňovače mléka je bezproblémová. Trochu nám chybí možnost dávkování horké vody, což Siemens TI30A209RW také neumožňuje.

Příkon 1 300 W vám říká akorát to, že doba nahřání bude o trochu delší. Ovládací panel je přehledný, výpusť kávy si můžete výškově nastavit podle toho, do jak vysokého šálku si kávu připravujete.

Zkušenosti

 • Kávovar disponuje keramickým mlýnkem s možností nastavení hrubosti mletí.
 • V horní části najdete odkládací plochu na šálky, která však není vyhřívaná.
 • Kávovar je koncipovaný pouze na přípravu jednoho hrníčku kávy.
 • Automaticky se proplachuje při vypnutí a zapnutí.
 • Délka přívodního kabelu je 1 m.
 • Hmotnost je 7,1 kg.
 • Maximální výška sklenice či šálku je 14 cm
Zjistit cenu

Přejít na přehled všech hodnocených automatických kávovarů můžete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Siemens TI30A209RW

Kávovar je vhodný zejména do domácností, kde odvede dobrou službu. Doporučili bychom jej spíše méně náročným uživatelům. Neumožňuje totiž například nastavení teploty vody, i možnosti nastavení hrubosti mletí jsou omezené. Na druhou stranu oceňujeme možnost automatického vypnutí i možnost nastavení si objemu nápoje v hrníčku.

Ovládání
8
Funkce
7
PLUSY
 • dobrá cena
 • automatické našlehání mléka
 • nastavení objemu nápoje
MÍNUSY
 • hlučnost
 • neumí připravit dva šálky najednou
 • omezené nastavení hrubostí mletí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo