Recenze Siemens WT47W590

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Siemens je na poli sušiček brán jako top značka, která je levnější alternativou k Miele. Přináší velký buben s kapacitou 9 kg. Její rozměry jsou takové, aby prošla i užšími dveřmi a to 63,6 x 59,8 x 84,2 cm (hloubka x šířka x výška). Váží 58 kg. Trošku překvapivě je energetická třída jen A++. Z pohledu účinnosti sušení nelze nic vytknout, má maximální možnou třídu A. Designově je vydařená, jak můžete vidět z její fotografie. Praktickou výtku ale dostává za nemožnost změnit směr otevírání dveří. To mnoho jiných sušiček umí a v atypických nebo omezených prostorech se to může hodit. V případě nerovností na podlaze můžete využít výškově nastavitelných nožiček. Z pokročilých technologií disponuje samočištěním kondenzátoru. To znamená, že musíte čistit jen primární prachový filtr. Ovládací panel je plně digitální, tlačítka jsou citlivá, stačí jemný dotyk a reagují. Kondenzační nádoba má 4,6 litru, to je o něco méně než je průměr. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie259 kWh
Třída účinnosti kondenzaceA
Trvání standardního programu157 min
Počet programů14
Hlučnost64 dB
Hloubka63,6 cm
Šířka59,8 cm
Výška84,2 cm
Hmotnost58 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplňUrčení
Bavlna9 kgVláknité textilie, pevné tkaniny z bavlny nebo lnu
Nemačkavé prádlo3,5 kgTextilie syntetické nebo směsné
Mix3 kgSměs bavlněných a syntetických textilií
Spodní prádlo (jemné)1 kgPrádlo  ze sametu , Lycry, hedvábí či saténu, vhodné pro sušení
Sušení v koši1,5 kgSpeciální program pro sušící koš
Studený3 kgVšechny druhy textilií, možno nastavit délku jeho trvání
Teplý3 kgVšechny textilie kromě vlny a hedvábí, možno nastavit délku jeho trvání
Košile3 kgNežehlené košile/bundy z bavlny, lnu či syntetiky
Přikrývky2,5 kgTextilie naplněné syntetickým vláknem
Polštáře1,5 kgPeřím plněné textilie, polštáře, pokrývky
Outdoor1,5 kgTuristické oblečení, oblečení s membránou a voděodolné
Ručníky6 kgBavlněné ručníky
Super rychlý2 kgPro syntetiku a lehkou bavlna
Hygiena4 kgVyšší teplota, pro zvýšené hygienické nároky
Doplňkové funkce Cíl sušení Vyberte jak moc chcete mít prádlo suché. Povolené hodnoty jsou: Suché do skříně+, suché do skříně, suché k žehlení. Pokud jste vybrali tuto volbu, zůstává zachovaná při všech programech kromě Bavlny rovněž po vypnutí sušičky Stupeň sušení Podobné předchozímu. Pokud se vám zdá prádlo po sušení vlhké, můžete doladit sušení pomocí tohoto programu. Stupeň sušení může být nastaven ve třech postupných volbách. Odložený start Odložíte start programu o 1 – 24 hodin. Také tímto tlačítkem nastavíte délku cyklu u časových programů. Povolené hodnoty jsou deset minut – tři a půl hodiny, přidávat lze po desetiminutových krocích. Proti zmačkání Po dokončení běžného programu se prádlo v bubnu další hodinu nebo dvě (dle nastavení) otáčí, aby nebylo pomačkané.

Jak suší

Když zvolíte správný program s ohledem na typ oděvů, které chcete sušit, tak je výborná. Díky účinnosti sušení A vyndáváte prádlo suché, jemné a hlavně zbavené všech chlupů, vlasů i prachu. Bez problémů vysuší i velké kusy prádla. Třeba peřinu pro dva lidi (200 x 180 cm), která byla po vytažení zcela suchá. Když se o ni budete dobře starat, to znamená, po každých pár sušeních vyčistíte filtr na prach a párkrát do roka očistíte houbičkou na nádobí čidlo vlhkosti (může se na něm vytvářet vodní kámen a poté čidlo neměří přesně), odmění se vám rychlým chodem. Snad pokaždé totiž skončil program dříve, než kolik ukazovala původní hodnota na displeji. Za pomoci koše na sušení, který se vloží do sušičky, můžete sušit nejen svetry a boty, ale i třeba kalhoty. Když je rozložíte okolo koše a tak stačí přístroj na chvíli zapnout a brzy je máte suché. Výtečná pomoc ve chvíli kdy máte za chvíli odejít, ale kalhoty ne a ne doschnout. Prostě všechno ostatní prádlo na chvíli vyndáte, vložíte koš, na něj upevníte kalhoty a až doschnou, můžete spokojeně odejít a zbytek prádla dát dosušit.

Zkušenosti

 • Na celý výrobek (nejen motor) je výrobcem poskytnuta 3 letá záruka.
 • Součástí dodávky je koš na sušení svetrů či obuvi i hadice pro napojení na odpad.
 • Lze nastavit úroveň hlasitosti signálu po konci programu i hlasitosti tlačítek.
 • Nemá české popisy, některé e-shopy je dodávají jako přiloženou samolepku (některé ji rovnou lepí na spotřebič)
 • V reklamě se často chlubí, že jde o německý výrobek, nicméně je vyroben v Polsku.
 • Dlouho jí trvá, než se vypne. V případě nečinnosti je to až po půl hodině.
Zjistit cenu Podívejte se na naše tipy jak vybrat sušičku prádla. Zjistíte podle čeho vybírat, jaké sušičky jsou nejlepší a jak si vedly v testu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Siemens WT47W590

Fantasticky vybavená sušička s širokou nabídkou programů, která svoji práci dělá rychle a kvalitně. Získala stejně bodů jako Whirlpool HSCX 80530. Oproti ní totiž nemá energetickou třídu A+++ a nejde jí změnit otvírání dvířek. Na druhou stranu, Siemens má navíc samočistící kondenzátor, sušící koš na obuv a osvětlení bubnu.

Sušení
9
Spotřeba
6
Rychlost
10
Hlučnost
6
Výbava
10
PLUSY
 • Osvětlení bubnu
 • Sušící schopnosti a rychlost
 • Kondezátor se sám čistí
MÍNUSY
 • Za kvalitu je nutné si připlatit
 • Nelze zaměnit směr otevírání dvířek
 • Energetická úspornost není na nejvyšší úrovni
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo