Recenze Siemens WT48Y7W4

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Nový aspirant na přední místa v našem testu nejlepších sušiček. Alespoň takto vypadá po rychlém náhledu na jeho parametry. Ty jsou totiž na první pohled skutečně exkluzivní a patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu k mání. Kapacitou až devíti kilogramů prádla a opravdu tichým provozem. Méně hlučnou sušičku bychom hledali opravdu velmi těžko.  Výrobce nikde neuvádí počet otáček. U sušiček nejde o tak důležitý parametr jako u praček, ale stejně si myslím že v rámci přehlednosti by ho uvádět měli. Vysušenou vodu máte možnost odvést buď přímo do odpadu, nebo využít nádržku o kapacitě 4,6 litru. Ta vydrží minimálně dvě plné vysušené náplně a poté ji musíte vyprázdnit. Samozřejmě je to odvislé od kvality ždímání vaší pračky a typu prádla. Popisky na ovládacím panelu jsou bohužel jen německy. Některé eshopy nabízejí i české přelepy. Displej je možné přepnout i do dalších jazyků, například do angličtiny. Češtiny se bohužel nedočkáte. V češtině je alespoň manuál. Ovládání je přesné a snadné, lehce si na něj zvyknete. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie175 kWh
Třída účinnosti kondenzaceA
Trvání standardního programu240 min
Počet programů14
Hlučnost62 dB
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost57 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna9 kg
Nemačkavé prádlo3,5 kg
Mix3 kg
Spodní prádlo1 kg
Vlna finish3 kg
Časový program studený 30’3 kg
Časový program teplý 30’3 kg
Časový program teplý 60’3 kg
Košile1,5 kg
Polštáře1,5 kg
Outdoor1,5 kg
Super 402 kg
Přikrývky2,5 kg
Ručníky6 kg

Funkce

Cíl sušení Nastavujete požadovanou suchost prádla. Přípustné hodnoty jsou:
 • suché do skříně plus
 • suché do skříně
 • suché k žehlení
Ochrana před zmačkáním Aby se zabránilo zmačkání, pohybuje buben prádlem po sušení po dobu 60 až 120 min. Odložený start Spustí požadovaný program se zpožděním jedna až dvacet čtyři hodin. Dětská pojistka Aktivujete ji podržením tlačítka „Odložený start“ po dobu pěti sekund. Třída odstřeďování Umožní nastavit počet otáček při sušení. Přizpůsobení stupně sušení Pokud je prádlo po sušení příliš vlhké, můžete přizpůsobit cíl sušení, jako např. suché do skříně. Cíl sušení lze zvýšit stupněm sušení o tři stupně od +1 do +3. Pokud jste přizpůsobili cíl sušení, zůstává nastavení pro všechny programy s volitelným cílem sušení také po vypnutí sušičky. Šetrný Snížená teplota pro choulostivé textilie, jako např. polyakryl nebo elastan. Zapnutí této funkce může prodloužit dobu trvání sušení.

Jak suší

Podle očekávání jsou výsledky sušení výborné. Co je ale ještě překvapivější je nízká hlučnost. Průměrně sušičky produkují hluk okolo 65 dB. Tato má 62 dB, a ačkoliv se to na první dobrou nejedná o extra velký rozdíl, tak v realitě ho vaše uši poznají. Samozřejmě se nejedná o naprosto tichý spotřebič, tím sušička pravděpodobně nikdy nebude. Ale pokud je pro vás hlučnost sušičky důležitá, myslím si že pro vás může být velmi zajímavou volbou. S nízkou hladinou hluku souvisí i pomalejší průběh programů. Ten při plné náplni trvá cca čtyři hodiny. Máte možnost zvýšit otáčky bubnu, které budou znamenat vyšší hlučnost (podobným jako další sušičky z této cenové kategorie), ale také kratší čas sušení. Osobně se mi tato možnost líbí. Každý si může zvolit mezi tichým chodem (třeba pro sušení v noci) nebo hlučnějším a rychlejším, pokud potřebujete svoje prádlo rychle suché. Ještě bych se vrátil k sušení a to ve vztahu k náplni v bubnu. Čím více je sušička plná, tím „hůře“ suší. To neznamená, že když ji naplníte celou, tak budou oděvy po vyjmutí mokré. Jen nesuší tak výborně jako když je naplněna někde z poloviny až tří čtvrtin. I s plnou náplní ale suší velmi slušně, podobně jako například dražší modely od AEG. Pro zachování plné objektivnosti je nutno říct, že Miele suší při plném bubnu o fous líp. Kapacita bubnu je však docela velká – 9 kg. Za zmínku stojí, že sušička má samočištění kondenzátoru. Využívá k tomu vodu z nádržky a pro zajištění co nejlepšího vyčištění je nádržka vybavena filtrem. Ten také je potřeba čas od času vyčistit. Můžete ji dát do myčky na nádobí (přečtěte si test myček) nebo opláchnout pod tekoucí vodou. Pozor na to, abyste sušičku nespouštěli bez filtru v nádržce. Do kondenzátoru by se mohli dostat nečistoty a způsobit jeho poškození. Za dvířky ve spodní části přístroje jsou čidla vlhkosti. Pokud máte tvrdou vodu, může se na něm brzy vytvořit vodního kamene a omezí činnost čidla. Díky tomu může přístroj vyhodnotit, že je prádlo suché, i když ve skutečnosti není. V takovém případě pomůže očištění čidla houbičkou na nádobí.

Zkušenosti

 • I když ji máte připojenou na odpad, zůstává v nádržce nějaké voda. To není chyba, je tam úmyslně kvůli samočištění.
 • V pohotovostním režimu se drží 30 minut, potom se sama vypne. Za mě zbytečně dlouhá doba.
 • Lze přehodit směr otevírání dvířek.
 • Klasicky je potřeba čistit filtr na vlákna, který je umístěn ve dveřích sušičky.
Zjistit cenu Zpět na přehled všech recenzovaných sušiček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Siemens WT48Y7W4

Exceletní přístroj bez větších slabin. Samozřejmě kromě vyšší ceny. Je vybavený samočištěním kondenzátoru, které má svoje výhody i potenciální rizika. Hlavní je ale bohatá nabídka programů i nastavení a bezpochyby i velmi příjemná spotřeba. Stejně jako u ostatních prémiových značek je kladem i vysoká spolehlivost.

Sušení
9
Spotřeba
10
Rychlost
6
Hlučnost
8
Výbava
10
PLUSY
 • Tichý provoz
 • Parádně suší
 • Volba mezi rychlostí nebo nízkou hlučností
MÍNUSY
 • Cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo