Recenze Sinclair AMC-14P

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Mobilní klimatizační jednotka Sinclair AMC-14P patří mezi uživatelsky oblíbené modely. Za stále přijatelnou cenu totiž nabízí vysoký chladící výkon, výkonnou funkci vytápění a velmi účinné odvlhčování. Navíc se hodí i pro větší místnosti, a to až 35 m2.

Parametry

Chladící výkon14000 BTU/hod
Maximální vzduchový výkon450 m3/hod
Energetická třída chlazeníA
Spotřeba energie1540 W (chlazení) / 1290 W (vytápění)
EER2,6
COP3,1
Maximální velikost místnosti35 m2
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR290
Časovačano
Dálkové ovládáníano
Ventilátorano
Noční režimano
Vytápěníano
Odvlhčování vzduchuano (69 l/24 hod)
Zvlhčování vzduchune
Rozměry (V x Š x H) v cm76 x 30 x 53,2
Hmotnost30,6 kg

Obsah balení

V balení kromě mobilní jednotky najdete hadici pro odvod horkého vzduchu, dálkový ovladač s bateriemi a sadu pro instalaci na posuvná okna. Pro klasická křídlová okna je ale potřeba dokoupit speciální těsnění, případně vývod hadice vyřešit svépomocí. V balení se bohužel nenachází český návod (ten je ale k dispozici ke stažení na internetu).

 

Zpracování a design

Kvalita zpracování je u tohoto modelu na vysoké úrovni. Její vzhled je přitom elegantní a vkusný. Kombinací bílého a černého plastu bylo dosaženo designu, z něhož lze poznat, že se již nejedná o nejlevnější klimatizaci na trhu.

Manipulace a instalace

Tento model váží lehce nad 30 kg a je vybaven čtyřmi kolečky, díky čemuž jej lze poměrně snadno podle potřeby přesouvat z místa na místo. Jak již bylo řečeno výše, přestože je adaptér do okna součástí balení, jedná se o těsnění pro posuvná okna. Hadici proto doporučujeme vyvést pomocí speciálního adaptéru pro křídlová okna, případně svépomocí nebo přes zeď. Přestože je možné flexibilní hadici natáhnout až na 125 cm, pro efektivní odvod teplého vzduchu doporučujeme nenatahovat ji do délky přesahující 40 cm. Výrobce také doporučuje zařízení umístit tak, aby z bočních stran a strany čelní byla zachována mezera alespoň 50 cm od jakýchkoli předmětů či zdí (ze zadní strany by měla činit mezera ode zdi minimálně 40 cm). Ideální umístění je u obvodové zdi pod oknem a zároveň poblíž elektrické zásuvky.

Ovládání a funkce

Model AMC-14P lze ovládat jak pomocí přiloženého dálkového ovladače, tak i klasicky tlačítky na hlavním panelu. Na dálkovém ovladači se nachází tyto funkce: POWER (zapnutí/vypnutí), FUNC (změna režimu: chlazení, topení, odvlhčování), TIMER (časovač), AUTO (automatická rychlost ventilátoru), HI (vysoká rychlost ventilátoru), MID (střední rychlost ventilátoru), LOW (nízká rychlost ventilátoru), SLEEP (noční režim), TEMP (zvýšení/snížení teploty). Ovládací panel je umístěn v levé horní části zařízení. Tvoří jej tlačítka pro tytéž funkce, které jsou uvedeny u dálkového ovladače. Navíc zde najdete pouze LED displej, na němž se zobrazuje aktuální nastavená teplota, případně poruchové kódy. Lamely v přední části spotřebiče jsou manuálně nastavitelné. Podle potřeby tak můžete určit směr vyfukovaného chladného vzduchu.

Jak chladí

Jedná se o klimatizační jednotku s poměrně vysokým chladícím výkonem (14 000 BTU, což odpovídá 4 kW). Potěšil také vysoký vzduchový výkon – zařízení dokáže vyměnit až 450 m3 za 1 hodinu. Ideální rozměry chlazené místnosti se proto pohybují až do 35 m2. V praxi se ukázalo, že vyšší výkon je skutečně znát a chlazení větších prostor je bezproblémové a rychlé. Při chlazení se provozní teploty pohybují od 17 °C do 32 °C. Výkon větráku lze nastavit ve čtyřech základních režimech: AUTO (automatická rychlost ventilátoru), HI (vysoká rychlost ventilátoru), MID (střední rychlost ventilátoru), LOW (nízká rychlost ventilátoru). V případě automatické rychlosti si zařízení samo reguluje rychlost otáček podle aktuální a požadované teploty vzduchu. Další funkcí je (u všech mobilních jednotek samozřejmé) odvlhčování.

Je nutné podotknout, že i v tomto případě má model AMC-14P oproti podobným zařízením o něco navrch, jelikož dokáže vzduch zbavit až 69 litrů vody za 24 hodin, což je chvályhodný výkon. Trápí-li vás proto vysoká vzdušná vlhkost, tento model vám může účinně pomoci. V případě odvlhčování však zařízení nestihne veškerý kondenzát spolu s horkým vzduchem odvést ven, a je tedy potřeba čas od času kondenzát vylít. Bohužel otvor pro vypouštění vody je situován ve spodní části spotřebiče velmi nízko, což výrazně znesnadňuje manipulaci. V režimu chlazení je většina kondenzátu odvedena ven spolu s horkým vzduchem. Za zmínku rozhodně stojí také funkce vytápění, která je (v rámci mobilních klimatizací) překvapivě výkonná.

Teplotu v místnosti se vám může podařit zvednout i o 10 °C a více (samozřejmě v závislosti na podmínkách – velikost, zateplení apod.). Tepelný výkon je skutečně slušný (4 kW patří v této cenové kategorii mezi nadprůměr). Zároveň potěší energetická třída A++, přitápění touto jednotkou je proto také úsporné. Bohužel totéž již nelze říci o energetické třídě chlazení A. Je proto potřeba počítat s vyššími náklady na provoz. Zamrzela také vyšší hlučnost (65 dB), a to zejména při startu mobilní jednotky. Tichý provoz proto rozhodně nečekejte.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score
Hodnocení Sinclair AMC-14P

Mobilní klimatizace Sinclair AMC-14P vyniká dobrým poměrem ceny a výkonu. Přestože se nejedná o nejlevnější model, stále patří mezi cenově dostupné. Co rozhodně zaslouží pochvalu, je vysoký chladicí i topný výkon. Potěší také efektivita odvlhčování a množství režimů i funkcí, pomocí nichž si můžete chod zařízení přizpůsobit přesně podle svých potřeb. Bohužel i tento model patří mezi hlučné a v případě chlazení méně úsporné.

Hlučnost
5
Chlazení
7.5
Spotřeba
6.5
PLUSY
 • dobrý poměr cena/výkon
 • čtyři funkce (chlazení, odvlhčování, větrák, topení)
 • vysoce efektivní odvlhčování
 • automatická regulace teploty
 • kvalita zpracování
 • vhodné i pro větší místnosti
MÍNUSY
 • vysoká hlučnost
 • vyšší spotřeba (při chlazení)
 • v balení chybí návod v českém jazyce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo