Recenze sluchátek JBL Tune 510BT

JBL Tune 510BT jsou bezdrátová relativně levná bezdrátová sluchátka s běžným vzhledem i zpracováním. Na svoji cenu mají solidní zvuk a přestože mají pár nedostatků, pro některé uživatele může jít o zajímavou volbu.

Parametry

Typ sluchátekuzavřená
Dosah10 m
Doba přehrávání2400 min
Rozsah frekvence20 - 20 000 Hz
Hmotnost 1 sluchátka160 (celé)
Ovládání hlasitostiano
Funkce navíchlasový asistent, handsfree
Doba nabíjení120 min

Jak hrají

V první řadě musíte brát v potaz cenu výrobku. Ta se pohybuje okolo 1 000 Kč a s touto cenou se jedná spíše o nižší střední třídu. V jejím kontextu se také bavím o jejích schopnostech. Pochopitelně při srovnání s opravdu drahými a kvalitními sluchátky (např. Denon AH-D5200, které ale stojí více než 10x více) jsou jejich audio schopnosti výrazně níže. Takže v rámci své třídy se za mě jedná o kvalitní sluchátka s dobrým zvukem, které nabízejí hlasitý a čistý poslech s vážně silnými (v rámci kategorie) basy.Sluchátka rovněž dobře rozlišují jednotlivé tóny. Jsou poměrně univerzální, nebojím se je doporučit pro hudbu různých žánrů. Co však občas zazlobí je podání vyšších tónů které jsou příliš silné. Není to tomu tak ve všech případech, ale ani se nejedná o zcela výjimečný jev.

Co mě až překvapilo je kvalita mikrofonu. Ten je výrazně nadprůměrem v této cenové hladině. Hlas je čistě zřetelný pro telefoní hovor nebo pracovní konferenci. Jistě, není to něco co by si člověk kupoval pro namlouvání podcastů, občas je slyšet nějaké drobné zkreslení. Ale se zvukem na pozadí si dokáže poradit docela dobře.

Ovládání

Ovládání provádíte pomocí ovládací prvků na pravém sluchátku. Můžete měnit hlasitost (+ a – ikonky). K tomu jsou další dvě tlačítka – multifuknční a pro zapnutí. Navíc má vliv zda tlačítko stisknete jednou či dvakrát, nebo dokonce podržíte.

 • Zvýšení hlasitosti: zvýší hlasitost (zmáčknutí), další písnička (dvojité zmáčknutí)
 • Snížení hlasitosti: Zvýšení hlasitosti: sníží hlasitost (zmáčknutí), předchozí písnička (dvojité zmáčknutí)
 • Mulfitunčkí tlačítko: pustit/pauznout hudbu nebo zvednout/položit hovor (pokud někdo volá) (zmáčknutí), hlasový asistent (dvojité zmáčknutí), mute/umute (podržet po dvě sekundy)
 • Tlačítko pro zapnutí: zapnout/vypnout (podržte dvě sekundy), párování bluetooth (podržte pět sekund)

Pohodlí

Tady jsou moje zkušenosti asi nejvíce rozporuplné. Pro někoho byla sluchátka příjemná i při delším nošení (více než hodinu), jiní lidé v mém okolí si na nepohodlí stěžovali již po méně než poloviční době. Je jasné, že pohodlí při používání sluchátek závisí na individuálních preference a tvaru hlavy a ucha každého jednotlivce, proto bych doporučil vyzkoušet si je na sobě a zjistit, zda jsou pro vás pohodlné. Tohle bohužel není ten případ, který sedne „skoro všem“. Z mého pozorování obvykle nebyla dlouhodobě pohodlná lidem s větší hlavou (např. mě). Nicméně to neplatilo stoprocentně. Kdy jsou rozhodně nepohodlná je pokud nosíte brýle nebo máte výraznější naušnice (piercing) v uchu.

Pochopitelně jsou sluchátka jsou vybavena měkkými polstry, jsou výškově nastavitelná a celkové zpracování vypadá rozumně. Možná jsem jen příliš rozmlsaný ze svých klasických sluchátek (Galaxy Buds 2), ale ocenil bych i trochu větší izolaci okolního zvuku. Pokud se ptáte zda mají tyto schluchátka aktivní potlačení zvuku, tak nemají.

Hodí se na běhání? Já už dávno nejsem žádný velký běžec co by běhal hodiny týdně, takže nejsem nejpovolanější na odpověď na tuto otázku. Nicméně jsem lehčí výběh zkusil a přijdou mi použitelná. Jsou docela lehká ani při běhu netlačí na uši. Při běhu však občas dochází k jejich posunutí a obávám se, že příliš pádů by nevydrželi. Na fitness využití se pořád citím mnohem komfortněji s peckami v uších.

Asi je to zřejmé, ale radši uvedu že nejsou použitelná do vody. Mají být prachu těsná a zvládnout i lehčí déšť, ale do většího lijáku bych s nimi byl opatrný.

Baterie

Baterie by měla teoreticky poskytovat výdrž až 40 hodin. U mě byla tato doba o něco (cca 3 hodiny) kratší, ale pořád je to velký pokrok oproti JBL TUNE 500 BT více než dvojnásobné zlepšení. Hlasitost byla při poslouchání poměrně vysoká. Nabíjení je vážně rychlé. Naplno se nabijí za zhruba dvě hodiny. A již po pěti minutách máte nabito na skoro dvě hodiny provozu. V této oblasti jsou tedy rozhodně nad průměrem. Mimochodem, nabíjení probíhá skrze USB-C kabel, který je součástí balení.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.8 Total Score
Slušný zvuk a velká výdrž

Osobně si myslím, že JBL Tune 510BT jsou velmi kvalitní sluchátka. Líbí se mi kvalita zvuku, který je hlasitý a čistý. Dále oceňuji basy, které jsou silné a plné. Kvalita mikrofonu je také vynikající, dokáže zachytit hlas jasně a čistě. Design sluchátek je vždy subjektivní, já s ním potíž nemám a navíc jsou pohodlné. Co rozhodně oceňuji je výdrž baterie, ta je nad průměrem. Celkově si myslím, že JBL Tune 510BT jsou dobrá volba pro lidi, kteří hledají kvalitní bezdrátová sluchátka s dobrou výdrží baterie a silnými basy za relativně nízkou cenu. Samozřejmě to není žádná špička, ale poměr ceny a výkonu je solidní.

PLUSY
 • Příjemná velikost i hmotnost
 • Bezproblémové spojení přes
 • Bluetooth Kvalitní mikforon
 • Vysoká výdrž baterie
 • Mohutné basy
MÍNUSY
 • Nejsou (pro někoho) z nejpohodlnějších
 • Nemají potlačení okolního zvuku
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo