Recenze SMARTON digitální chůvička SM 100

Chůvičku pořídíte za pár stovek, čemuž také odpovídá její propracovanost a nabídka funkcí. Obě dvě jednotky jsou zhotoveny z plastu. Rodičovský díl od dětského odlišuje počet diod, které se nachází v horní části rodičovské jednotky.

Parametry

Dosah venku250 m
Dosah vevnitřneuvedeno
Upozornění mimo dosahano
Typ vysílánídigitální
Videone
Počet kanálůneuvedeno
Noční světlone
Způsob nabíjeníkombinované
Technologie DECTne
Úsporný režimano
Obousměrný přenosano
Upozornění na zvukano
Ovládání je opravdu velmi primitivní. Oba díly se zapínají na straně tlačítky k tomu určenými. Rodičovská část má ještě kolečko, kterým si nastavujete sílu reproduktoru. Úroveň hlasitosti můžete sledovat na světelných diodách. Výrobce uvádí, že dosah je 250 metrů (není však rozlišeno jestli uvnitř nebo venku). Každopádně víme, že chůva nemá problém pokrýt i patrový dům a můžete s ní vyběhnout i na zahradu. Ovšem pamatujte na to, že čím více překážek, tím horší signál. Zvuk, který se z reproduktoru line, je poměrně dost zašuměný. Oceňujeme ovšem funkci VOX, díky které se přenos zvuku spustí až v momentě, kdy dítě vydává hlasitější zvuky. Reproduktor tedy nejede stále, čímž šetří baterii. Neuslyšíte tedy, pokud se miminko v postýlce jen převaluje. Jako velké negativum vidíme upozornění na dosah mimo signál, kdy chůvička neupozorní akustickým zvukem, začnou jen blikat 3 barevné diody, což vás třeba ve spánku rozhodně nevzbudí. Obě dvě jednotky fungují jak na baterie, tak na napájecí kabel, který je součástí balení. Baterie ovšem ne. Do dětské jednotky jsou zapotřebí 4 do rodičovské 3 mikrotužkové baterie. K bateriím se zbytečně složitě dostává, protože kryt nejde jen jednoduše odklapnout. Musíte nejdřív odšroubovat šroubek a až poté kryt oddělat. To je nepraktické pokud baterky musíte měnit v situaci, ve které nemáte šroubovák při ruce. Nabíjecí konektory špatně těsní, takže se může snadno stát, že pokud je do zdířky nezasunete pořádně nebo nepotočíte konektorem, nebude se chůva nabíjet. Baterie bez problému vydrží celou noc, ale rozhodně ne několik dní. Dětská i rodičovská jednotka váží i s bateriemi každá zhruba 100 g. Rodičovská má na zadní straně háček pro uchycení za pásek. Zjistit cenu Zkuste se podívat na další chůvičky v testu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5 Total Score
SMARTON digitální chůvička SM 100

Chůvička patří do nižší cenové kategorie, a tomu odpovídají také funkce. Tedy skoro žádné. Chůvička má obousměrné dorozumívání. Plusem je také funkce VOX, která šetří baterii. Ovládání je velmi jednoduché. Přenášený zvuk je velmi zašuměný. Velké negativum je v nedostatečném upozornění na ztrátu signálu. Chůvička totiž v tento moment nevydá akustický signál, jen se rozblikají světelné diody, což je opravdu málo.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Covybrat.cz
   Logo