Recenze SMOK Vape Pen Plus

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

E-cigareta SMOK Vape Pen Plus patří mezi cenově dostupné modely, které však dokážou příjemně překvapit skvělou chutí a velkým objemem par. Potěší také vysoká kapacita baterie 3 000 mAh a tank o objemu 4 ml. Pokud navíc patříte mezi začínající e-kuřáky nebo chcete jednoduchý přístroj, který není třeba nijak nastavovat, určitě pokračujte ve čtení. V následujícím článku vám totiž prozradíme, jak si vedla tato elektronická cigareta v praxi.

Parametry

Typ přístrojemechanický mod
Způsob kouřeníDL (přímo do plic)
Kapacita baterie3000 mAh
Kapacita zásobníku4 ml
Způsob plněnívrchní
Maximální výstupní výkon50 W
Odpor žhavící hlavy0,25 Ω
Nabíjení pomocí USBano
Nabíjení ze zásuvkyano (nutno dokoupit)
Indikátor stavu baterieano
Funkce pass-troughano
Regulace vzduchu (Air Flow)ne
Regulace výkonu (napětí)ne
Dětská pojistkane
Vyměnitelná bateriene
Délka118,4 mm
Průměr24,5 mm
Materiálnerezová ocel, sklo
Barvačerná/duhová/stříbrná
Vhodné pro začátečníkyano

Základní charakteristika

SMOK Vape Pen Plus je větší verzí elektronické cigarety Vape Pen 22 (výsledky testování tohoto modelu naleznete ZDE). Oproti ní však dostala Vape Pen Plus do vínku dvojnásobně větší nádrž o objemu 4 ml a téměř dvojnásobnou kapacitu baterie 3 000 mAh, což nutně vedlo také k větším rozměrům (délka 118,4 mm a šířka 24,5 mm). Materiál těla zůstává stejný – nerezová ocel a sklo (Pyrex). Vape Pen Plus lze pořídit v černé, duhové nebo stříbrné barvě. Podle vyhlášky EU 37/2017 sb. však nesmí elektronické cigarety s tankem větším než 2 ml používat nikotinové náplně. Tento model je proto určen pouze pro náplně neobsahující nikotin. Konstrukčně jde o mechanický DL mod ve tvaru trubice určený k přímému potahování do plic. Funkčně se Vape Pen Plus řadí do skupiny All in One e-cigaret, které v balení obsahují vše potřebné pro svůj provoz a vzhledem k tomu, že u nich nelze nastavovat funkce, je jejich používání velmi snadné. To ocení zejména úplní začátečníci či všichni zkušení uživatelé, kteří preferují vaping bez nastavování parametrů a funkcí. Odpor žhavící hlavy se standardní dvojitou cívkou je 0,25 ohm. Tyto žhavící hlavy jsou plně kompatibilní s modelem Vape Pen 22. Vape Pen Plus disponuje také řadou ochran (před nízkým odporem, napětím, zkratem, přehříváním apod.). Dobíjet lze tento model standardně pomocí USB kabelu, případně adaptérem do zásuvky, který však není součástí balení.

Obsah balení

V balení Vape Pen Plus se nachází vše potřebné, stačí proto dokoupit pouze e-liquid a můžete začít tuto e-cigaretu ihned používat.
 • Originální anglický manuál,
 • český návod,
 • USB kabel,
 • dvě žhavící hlavy Dual Core (0,25 ohm),
 • sklíčko,
 • Top Cap s těsněním,
 • ochranný silikonový kroužek.

Naše hodnocení

Testovaný model jsme hodnotili z několika hledisek, které jsme rozdělili do následujících kapitol. Najdete v nich také důležité informace a doporučení, jak s přístrojem zacházet.

Design

Vape Pen Plus se svým vzhledem velmi podobá Vape Pen 22. Svým jednoduchým designem rozhodně neurazí. Kladně hodnotíme také poměrně široký výběr barev. Například duhové provedení působí velmi neobvykle a potěší všechny milovníky extravagance. Tělo z nerezu je doplněno odolným sklíčkem z Pyrexu. Příjemné je lehce vystouplé tlačítko, takže je velmi snadné ho nahmatat. A ačkoli se jedná o větší model, stále se pohodlně vejde do kapsy nebo menší kabelky.

Montáž

Jelikož se jedná o provedení All in One, montáž je velmi snadná. Jednotlivé díly nelze vyměňovat za jiné – musíte se tedy spokojit pouze s tím, co nejdete v krabičce. Vzhledem k tomu, že závit spodní části s baterií je kompatibilní s verzí Vape Pen 22, lze k ní připevnit i tyto žhavící hlavy. Na baterii je nejdříve nutné našroubovat žhavící hlavu. Tomuto úkonu se vyplatí věnovat více úsilí. Závit totiž musí být pevně utažen, jinak může docházet k protékání e-liquidu (což je bohužel obecně problémem všech žhavících hlav typu Dual Core). Poté nasadíte sklíčko, našroubujete Top Cap, a až poté odšroubujete náustek. Otvory v atomizéru můžete naplnit nádržku zvoleným e-liquidem. Před prvním použitím však vždy navlhčete vatu uvnitř žhavící hlavy alespoň pěti kapkami e-kapaliny. Osvědčilo se nám počkat alespoň deset minut, aby vata stačila dostatečně nasáknout. Tímto postupem zabráníte přepálení žhavící hlavy.

Vhodná náplň

Modelu Vape Pen Plus nejvíce vyhovují náplně s poměrem VG a PG 70 % na 30 % nebo 60 % ku 40 %. Zásadně nedoporučujeme volit poměr nižší než poloviční (např. 40 % VG a 60 % PG). Nevhodné jsou také e-kapaliny s poměrem 80 % VG a 20 % PG a vyšším až po 100 % VG. Pokud v přístroji použijete výše doporučenou koncentraci náplně a ta vám protéká, s největší pravděpodobností se nejedná o chybně zvolený e-liquid, nýbrž o nedostatečně utaženou žhavící hlavu a ostatní závity. Kromě pevného utažení vám může pomoci také jemně natřít těsnění žhavící hlavy e-kapalinou. Oba díly k sobě díky tomu lépe přilnou. Zcela zřejmou výhodou Vape Pen Plus je velký objem tanku 4 ml. Podle vyhlášky však nesmí být tento typ e-cigaret používán pro náplně obsahující nikotin.

Plnění

Vape Pen Plus přišel oproti předcházející verzi s novinkou a to dvěma otvory v atomizéru. Plnění je tak mnohem snazší než tomu bylo u modelu Vape Pen 22. Po odšroubování náustku jednoduše nakapete potřebné množství e-kapaliny skrze otvory přímo do skleněné nádržky. Nehrozí přitom, že se sklíčko uvolní a náplň vyteče (což se mohlo snadno stát u modelu Vape Pen 22). Doporučujeme také neplnit tank až po vrchní okraj, ale nechat trochu místa na vzduchovou kapsu, která umožní lepší přísun e-liquidu ke žhavící spirálce.

Ovládání

Ovládání e-cigarety Vape Pen Plus je velmi snadné. Používáte k němu totiž pouze jediné tlačítko, jímž přístroj zapínáte, vypínáte nebo aktivujete žhavící hlavu. Způsob ovládání je v zásadě totožný jako u modelu Vape Pen 22. Rozhodně u tohoto modelu nepočítejte s nastavením teploty, výkonu nebo množství přiváděného vzduchu (tzv. Air Flow), což nepotěší pokročilejší e-kuřáky. Na druhou stranu tím výrobce vychází vstříc všem začátečníkům a početné skupině uživatelů, kteří si s nastavováním nechtějí dělat hlavu.

Výdrž

Jedním z důvodů, proč sáhnout právě po Vape Pen Plus je jistě její výdrž. Kapacita baterie dosahuje velmi slušných 3 000 mAh. I při častějším vapování vám proto s přehledem vydrží den provozu. Velkou výhodou je také tzv. funkce pass-through, díky níž lze kouřit v průběhu nabíjení. Nabíjet lze pomocí USB nebo adaptéru do zásuvky, který však není součástí balení. Celková doba nabíjení je minimálně 3 hodiny. Podobně jako Vape Pen 22, i tento model postrádá kvalitní indikátor stavu baterie a funguje na stejném principu jako zmíněná předchozí verze (rychlost poblikávání LED diody určuje míru vybití baterie). Blikání však málokterý uživatel postřehne a o tom, že se e-cigareta zcela vybila, se dozví většinou až v případě, kdy jednoduše přestane fungovat.

Kuřácký zážitek

Při testování jsme použili e-liquid s koncentrací 70 % VG na 30 % PG. Množství par nás příjemně překvapilo a bez nadsázky můžeme říci, že bylo větší než u některých dražších modelů. Ačkoli se fixované otvory Air Flow nenacházejí v příliš otevřené poloze (rozhodně bychom si dokázali představit přívod většího množství vzduchu), při odporu 0,25 ohm to tolik nevadí. Chuť sice není příliš prokreslená, místo toho však vyniká znamenitou výrazností (jednoznačně ucítíte příchuť zvolené náplně), což u Vape Pen Plus příjemně překvapilo. Široký plastový náustek dobře izoluje od vznikajícího tepla a pohodlně se drží v ústech, bohužel jej však nelze měnit (podobně jako většinu ostatních částí přístroje).

Zkušenosti

 • Jedná se o All in One mechanický mod ve tvaru trubice.
 • Kapacita baterie 3 000 mAh vydrží 1 až 1,5 dne v provozu.
 • Umožňuje tvorbu velkého objemu par a velmi výrazný chuťový zážitek.
 • Lze nabíjet z USB i ze zásuvky (nutno dokoupit adaptér).
 • Umožňuje vapovat během nabíjení (tzv. pass-through).
 • Model je nejvhodnější pro e-liquidy s koncentrací 70/30 a 60/40 VG/PG.
 • Ideální pro začátečníky.
 • Nelze nastavovat jednotlivé parametry ani pokročilé funkce.
 • Všechny závity musí být pevně utaženy, jinak hrozí protékání e-kapaliny.
Zjistit cenu Hodnotili jsme i další elektronické cigarety.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
SMOK Vape Pen Plus

Nový model Vape Pen Plus láká uživatele zejména na velký objem tanku 4 ml a dlouhou výdrž baterie s kapacitou až 3 000 mAh. Potěší také poměr ceny a překvapivě dobrého výkonu, jelikož dokáže zprostředkovat velmi kvalitní kuřácký zážitek. S Vape Pen Plus získáte skutečně velký objem páry a výraznou chuť. Potěšila přítomnost řady ochran i funkce pass-through, díky níž je možné vapovat během nabíjení. Kladně hodnotíme také jednoduché ovládání a snadnou údržbu. Bohužel negativně se stavíme ke způsobu, jímž si výrobce poradil s indikátorem stavu baterie. Podobně jako u modelu Vape Pen 22 se totiž skutečnost, že je e-cigareta vybitá, dozvíte až ve chvíli, kdy dojde k jejímu úplnému vybití a ona se jednoduše vypne. Nelíbilo se nám také, že při nedostatečném utažení všech závitů může dojít k protékání e-liquidu. Kvůli tomu je tedy třeba neustále myslet na správné dotahování, z čehož se po delší době používání buď stane nutný zvyk, nebo velmi otravný rituál. Obecně také Dual Core žhavící hlavy hůře sají e-kapalinu, může proto častěji docházet k jejich přepálení.

PLUSY
 • výdrž baterie
 • objem nádrže
 • poměr cena/výkon
 • snadná obsluha a údržba
 • objem páry
 • výrazná chuť
 • náhradní žhavící hlava v balení
 • ochranný kroužek
 • systém ochran
MÍNUSY
 • indikátor stavu baterie
 • vata hůř saje
 • nutno pevně dotáhnout všechny závity
 • nelze nastavit jednotlivé parametry
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo