Recenze Sony HT-G700

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Soundbar Sony HT-G700 se zejména chlubí skvělým prostorovým zvukem. A ten zvládá, o to se opírá pouze o sestavu reproduktorů ve formátu 3.1, skutečně dobře. Chybí mu ale jeden ze zásadních prvků, který dnes považujeme, alespoň v této cenové hladině, za standard. Jaký to je? Odpověď najdete v recenzi níže.

Parametry

Bluetoothano
Noční režimano
Dolby Atmosano
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)400 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)100 W
Systém reproduktorů3.1
Wi-Fine
Přehrávání MP3ne
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm98 × 6,4 × 10,8
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm19 x 38,5 x 40,2
Celková hmotnost14,5 kg

Design a zpracování

Soundbar Sony HT-G700 působí co do designu bytelně a jako řemeslně dobře provedený kus elektroniky. Možná pak dokonce překvapí, že je poměrně lehký. Pří délce téměř jeden metr a šířce 11 cm je to celkem cvalík, kterého před televizí jen tak nepřehlédnete, nicméně jeho rozměry nejsou větší než u televize s úhlopříčkou do 50 palců.

 

Soundbar je dodáván v klasické černé barvě s jednoduchou černou mřížkou, skrz niž vyzařuje jednoduchý displej se základními informacemi, který nijak nerozptyluje při sledování televize. Což chválíme. Celkově design hodnotíme jako tradiční, mírně zakulacené hrany nepřekvapí, ale ani neurazí. Inženýři v Sony očividně dávají přednost funkčnosti před designovými nápady a rozhodně to není na škodu.

Totéž lze říci i o rozměrech externího soundbaru. Působí vážným a seriózním dojmem a při délce 39 cm není problém jej do místnosti umístit. Jen kolem sebe vyžaduje trochu prostoru, při zastrčení mezi nábytek nebo do skříňky by nefungoval tak, jak má.

Co umí

Hlavním trumfem soundbaru je bezesporu velice solidní Dolby Atmos. A kupodivu to zvládá v sestavě reproduktorů ve formátu 3.1. Jak je to možné? Odpověď je jednoduchá: Soundbar využívá vlastního systému Vertical Surroud Engine v kombinaci s technologií S-Force Pro Front Surroud, výsledkem čehož je místnost zaplněná zvukem. Podle výrobce Sony není celý systém tolik závislý na odrazech od stěn a stropu, tudíž by mělo i méně záležet na velikosti a tvaru místnosti. Sony navíc slibuje softwarový upscalling, který by se měl přiblížit až na dojem zvuku ve formátu 7.1.2.

Pochvalu si zaslouží přítomnost Nočního módu (Night mode), který redukuje hluboké tóny a dynamiku zvuku tak, aby nerušila spáče ve vedlejších místnostech nebo sousedy.

Montáž a připojení

Soundbar Sony HT-G700 dokáže překvapit hned na začátek: Po vybalení a umístění na stolek pod televizi – případně jeho přišroubování na zeď – vám samotné nastavení zabere jen pár minut. Základem připojení je HDMI s podporou moderního standardu eARC, takže kompatibilita s většinou televizí (i těch co mají pouze standard ARC) je téměř stoprocentně zajištěna. Výhodou je, že jakmile se vše propojí, obě zařízení budou o sobě vědět a pro úpravu hlasitosti soundbaru budete moci využít ovladač od televize.

S ohledem na poměrně vysokou cenu soundbaru Sony HT G700 nám ale schází jedna podstatná vlastnost, která je v této cenové hladině téměř standardem: Totiž připojení soundbaru na domácí síť Wi-Fi. O to jednodušší je sice samotné prvotní nastavení, chybí ale možnost propojení se službami jako je Chromecast či přímého přehrávání hudby ze streamovacích služeb, např. Spotify.

Nezbytnou výbavou je i optický vstup. Na zadním panelu se nachází rovněž USB, to jde zde ale trochu do počtu, protože jeho užití je omezeno pouze na aktualizaci firmwaru. 

Ovládání

Základní ovládání najdeme přímo na těle soundbaru, jsou zde tlačítka pro zapnutí a vypnutí, volbu zdroje signálu, Bluetooth připojení i úpravu hlasitosti. Součástí balení je i dálkový ovladač, jehož použití dokáže být poněkud ošidné. Zatímco tlačítko pro úpravu hlasitosti najdete potmě díky velikosti snadno, ostatní nastavení je potmě poněkud obtížné – tlačítka jsou na pohmat všechna stejná a nepodsvícená

Spoustu klikání bude vyžadovat i cesta do základního menu nastavení, přičemž je to jediný způsob, jak aktivovat virtuální 3D mód DTS Virtual:X. Ačkoliv to tedy má být jedna z těch věcí, kterými se soundbar Sony HT-G700 chlubí, cesta k němu není zrovna snadná.

Kvalita zvuku

Pokud budeme zvuk soundbaru hodnotit ze širšího hlediska, je velice výrazný a průrazný, čistý, detailní. Zvukové zážitky tak budou, i s ohledem na bezdrátově připojený subwoofer, který se se soundbarem páruje automaticky, velice dobré. Jakkoliv soundbar pracuje pouze se systémem 3.1, místnost zvukem perfektně zaplní a dojem, že jste přímo v centru dění. Silný je zejména v oblasti dynamických zvukových efektů, zvládá i atmosférické detaily, byť jak které.

Ne vše je ale tak ideální, jak by se mohlo zdát. Problematické jsou zejména hlasy, které jsou, hlavně ve scénách, kdy se dialog odehrává na pozadí širokého spektra efektů, hůře srozumitelné a poněkud zahuhlané. Ačkoliv se soundbar chlubí speciálním Voice Modem, který by měl právě dialog zdůraznit, realita je taková, že to moc nepomůže.

Pokud jde o přehrávání hudby, soundbar zdůrazňuje její hutnost, celkovému podání ale schází křišťálově čisté vysoké tóny a trochu detailnější projev. Nicméně, tady hodně záleží na tom, jakému hudebnímu stylu dáváte přednost. Jsou žánry, kdy přijde onen masivní zvuk k duhu.

Zjistit cenu

Chcete vidět další Sony soundbary?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Sony HT-G700

Největší předností modelu je s přihlédnutím k ceně skvělý prostorový zvuk. Před televizí je poměrně dost viditelný, ale na druhou stranu jeho hmotnost není závratná. Plusové body si zaslouží za Dolby Atmos a noční mód, díky kterým nebudete rušit sousedy. Jako velký nedostatek vzhledem k pořizovací ceně vidíme absenci Wi-Fi.

7.5Hodnocení Covybrat.cz:
Zvuk - hudba
7.4
Zvuk - filmy
8.3
Funkce
6.3
Výbava
6.6
2.5Hodnocení od lidí:
Zvuk - hudba
0
Zvuk - filmy
10
Funkce
0
Výbava
0
PLUSY
 • prostorový zvuk
 • nízká hmotnost
 • Dolby atmos
 • redukce hlubokých tónů
MÍNUSY
 • velikost
 • chybí Wi-Fi
 • vysoká pořizovací cena
 • zahuhlané hlasy
 • za tmy nerozeznatelná tlačítka
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 1.25
  Zvuk - hudba
  0
  Zvuk - filmy
  100
  Funkce
  0
  Výbava
  0

  Rozhodují se mezi hw q700a a timto ht g700 zajímá mě který vytváří lepší prostorový zvuk a zda je možnost přikoupit zadní repro pokud to ma význam dekuji

  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   velmi vyrovnané, ale samsung Q700A je za mě o fous lepší. A k nim případně doporučované repro SWA-9500S.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo