Recenze Sony HT-X8500

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sony HT-X8500 je zajímavý typ soundbaru s integrovaným subwooferem, podporou Dolby Atmos, DTS: X, HDR a 4K. Co můžete od tohoto modelu očekávat v praxi, čím vás potěší a jaké jsou jeho nedostatky, vám prozradíme v následující recenzi.

Parametry

Výstupní výkon (RMS)320 W
Subwooferintegrovaný
Výkon subwooferu (RMS)-
Systém reproduktorů2.1
Bluetoothano
Wi-Fine
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
Dolby Atmosano
Multiroomne
Noční režimano
HDMIano
USBano
Optický vstupano
Jack 3,5 mmne
Koaxiální vstupne
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm89 x 6,4 x 9,6
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm-
Celková hmotnost3,1 kg

Design a zpracování

Na první pohled model HT-X8500 zaujme výrazně zaoblenými hranami (podobný design můžeme vidět u vícero soundbarů od Sony). Zajímavým detailem je nerezový proužek na spodní straně, subwooferové výstupy na obou stranách a poměrně výrazný předěl mezi reproduktorem a tělem zařízení. Klasická černá však neurazí a je zárukou, že tento zvukový panel dobře zapadne do každé domácnosti. Vhodný je zejména pro televizory od 40″ do 55″.

U tohoto modelu nenajdete externí subwoofer, basák je totiž součástí hlavní jednotky, a to jako prostřední reproduktor. Výhodou je skutečný minimalismus zařízení, na druhou stranu nemůžete očekávat stejnou kvalitu basů jako s externím basovým reproduktorem.

  

Co umí

HT-X8500 disponuje pouze některými základními funkcemi. V podstatě se totiž jedná o jednoduché zařízení, které neumožňuje pokročilé nastavení. V nabídce ale najdete rozšířený výběr zvukových režimů: kino, hudba, hlas, noc (noční režim), hry, zprávy, sport a standard.

Krok zpět je absence Wi-Fi, společnost Sony tuto skutečnost vysvětluje snížením nákladů, a tedy i prodejní ceny zařízení. Počítat ale nemůžete ani s nabídkou nastavení na obrazovce televizoru, přístroj s vámi totiž komunikuje výhradně prostřednictvím LED diod na hlavním panelu (najdete zde nastavení Dolby Atmos, DTS: X a vybrané vstupy).

Na druhou stranu musíme ocenit podporu Dolby Atmos, Dolby Vision, DTS: X a 4K. V této cenové relaci se jedná o skutečně širokou nabídku nejrůznějších zvukových formátů. Samozřejmostí je také vysoký dynamický rozsah (HDR10) a podpora standardu HGL (Hybrid Log-Gamma). Všech těchto vymožeností ale můžete využívat pouze po připojení přes HDMI.

Montáž a připojení

Lištu HT-X8500 můžete postavit klasicky před nebo nad televizor, případně zavěsit na stěnu (montážní sada ale není součástí balení). V tomto případě jistě oceníte absenci externího subwooferu.

Konektivita je u tohoto modelu omezena na jeden HDMI vstup, jeden HDMI výstup (s ARC), optický digitální audio vstup a USB (vše na zadní straně přístroje). Co se týče bezdrátového připojení, nemůžete počítat s Wi-Fi a musíte si vystačit pouze s Bluetooth.

Připojení k televizoru je možné provést buď přes HDMI (doporučujeme), nebo digitální optický kabel (pokud využijete tuto možnost, nezapomeňte nejdříve vypnout reproduktory televizoru, jinak uslyšíte zvuk dvakrát). Díky jednoduchosti celého zařízení není potřeba žádné speciální nastavování. Pokud byste si ale přeci jen nevěděli s připojením rady, všechny důležité informace najdete v přiložené uživatelské příručce.

Ovládání

Jak jsme již zmiňovali výše, tento model nelze ovládat pomocí nabídky na obrazovce televizoru. Možnosti ovládání jsou proto tři: pomocí tlačítek na zvukové liště, pomocí dálkového ovladače soundbaru nebo originálním dálkovým ovladačem televize.

Na horní straně zařízení najdete dotyková tlačítka pro zapnut/vypnutí, ovládání hlasitosti, úpravu úrovně basového tónu, napájení, výběr vstupu a Bluetooth. Aktuální nastavení poznáte podle rozsvícených LED diod. Součástí balení je také dálkový ovladač. Ten je velmi přehledný a intuitivní, pracovat se s ním proto rychle naučí skutečně každý.

Poslední možností je dálkový ovladač vašeho televizoru. Tuto možnost můžete využít pouze po propojení obou zařízení pomocí HDMI ARC. Televizním dálkovým ovladačem můžete zvukovou lištu zapnout/vypnout a upravit hlasitost.

Kvalita zvuku

Sony uvádí, že je tento drobek schopen dosáhnout stejné kvality zvuku, jakou získáme ze zařízení Atmos 7.1.4, to ale jednoduše není možné. S Dolby Atmos sice lze dosáhnout velmi zdařilého zvuku, ten ale nelze srovnávat s výrazně dražšími a pokročilejšími modely.

Bohužel zvuk skutečně není ve všech polohách vyvážený a rozsah ani basový tón není dostačující (zejména sledování akčních scén nebo hraní videoher pro vás může být zklamáním). Vzhledem k velikosti daného zařízení však není toto zjištění překvapující.

Obecně ale platí, že zvuk není špatný a pochvalu zaslouží také dostatek zvukových režimů pro různý obsah (standard, kino, hudba, dialogy, noční režim, hry, zpravodajství a sportovní utkání). Zvuk se u jednotlivých režimů skutečně liší, bohužel i zde ale narazíte na nedostatečně široké zvukové pole. Dialogy jsou sice srozumitelné, hudba zní pěkně a akční scény vás občas příjemně vyděsí, limity jsou ale při poslechu znát.

Zjistit cenu

Zajímají vás i soundbary od LG?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Hodnocení Sony HT-X8500

Vzhledem k tomu, že soundbary s podporou Dolby Atmos, 4K, HDR nebo DTS: X se obvykle prodávají za výrazně vyšší ceny, pokud proto chcete ušetřit, a přitom získat zařízení s podporou těchto formátů, můžete o něm uvažovat. Počítat ale musíte s absencí Wi-Fi, menším množstvím funkcí a slabším zvukem. Potěší ale široký výběr zvukových režimů, kompaktní rozměry a snadné připojení i ovládání. Bohužel kvalita zvuku nedosahuje takových kvalit, abychom mohli Sony HT-X8500 bez výčitek doporučit. Pokud však jeho cena ještě klesne, pak se bude rozhodně jednat o horkého favorita.

Zvuk - hudba
6.4
Zvuk - filmy
7.9
Ovládání
5.6
Výbava
6.4
PLUSY
  • podpora pokročilých formátů
  • široký výběr zvukových režimů
  • kompaktní rozměry
MÍNUSY
  • slabý rozsah
  • slabší basy
  • nepodporuje Wi-Fi
  • málo funkcí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Přidejte váš dotaz nebo recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

      Vaše hodnocení

      Covybrat.cz
      Logo