Recenze Sony PlayStation 4 Slim

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

PS4 Slim je nástupnickou a zároveň zmenšenou verzí oblíbené PS4. Mezi její hlavní přednosti patří malé rozměry, tichý chod a úsporný provoz. Co dalšího vám může nabídnout a pro koho je právě takto herní konzole ta pravá, vám prozradíme v následujícím článku.

Parametry

Typstolní
Displejne
Procesorosmijádrový AMD Jaguar taktovaný na 1,6 GHz
Grafický výkon1,84 TFLOPs
Podpora 4K rozlišeníne
Operační paměť8 GB GDDR5 RAM
Typ úložištěHDD
Kapacita úložiště500 GB / 1 TB
Blu-Rayano
Wi-Fiano
Bluetoothano
HDMIano
USBano
AUXano
Optický výstupne
Rozměry (v cm)26,4 x 3,9 x 28,8
Hmotnost2,1 kg

Obsah balení

Uvnitř balení se nachází jak samotná herní konzole, tak samozřejmě také herní ovladač DualShock 4 (některé verze obsahují také dva tyto ovladače), sluchátka s mikrofonem (headsed), HDMI, USB a napájecí kabel a manuál.

 

Design

PS4 Slim se výrazně podobá o něco výkonnějšímu a novějšímu modelu PS4 Pro, je ale podstatně menší, tenčí a také lehčí. Tuto herní konzoli tvoří dvě černé desky se skosenými hranami, které jsou od sebe vzdáleny zhruba 1 cm. U tlačítka pro zapnutí/vypnutí najdeme malá modrá bodová LED světla, která se rozsvítí, pokud je konzole v chodu. Bohužel tato světla nejsou příliš viditelná (zejména z dálky), kvůli čemuž nemusí být hned zřejmé, zda je konzole zapnutá.

Celkově však jde o podařený model, který lze snadno přenášet a který lehce splyne s okolním nábytkem.

Výkon, grafika a kapacita

Co se týče výkonu, je na tom PlayStation Slim stejně jako starší verze PS4. Pochlubit se může slušným výkonem osmijádrového procesoru AMU Jaguar taktovaným na 1,6 GHz. Podobně je na tom také grafický výkon tohoto drobka – počítat můžete s 1,84 TFLOPs a podporou Full HD. Pro fajnšmekry může být trochu zklamáním absence podpory 4K rozlišení. Kompatibilita s většinou her je však velmi dobře zajištěna (včetně her pro model PS4).

Podporu technologie HDR lze získat po aktualizaci firmware na nejnovější verzi. Díky HDR přitom získáte širší rozsah barev a daleko důvěryhodnější zobrazení jasných a tmavých tónů. Pro využití této technologie (podobně jako u všech ostatních herních konzolí) však musíte vlastnit televizor s podporou této technologie a také hry, které HDR grafiku podporují.

Pokud jste milovníky 3D virtuální reality, k PS4 Slim můžete připojit také helmu PlayStation VR a zcela se ponořit do her, které VR podporují.

Operační paměť Slim verze zůstala stejná v porovnání s předchůdcem (tj. PS4), tedy 8 GB GDDR5 RAM o taktu 5500 MHz.

Kapacita je různá podle modelu, který si zakoupíte. Na trhu se nachází dvě základní varianty – PS4 Slim s 500 GB pevným diskem a PS4 Slim s 1 TB HDD. Doporučujeme vám však raději vyšší kapacitu (už jen instalace her na interní disk je povinná a ukrojí vám přibližně 50 GB).

Oproti modelu PS4 má PS4 Slim zhruba o 30 % nižší spotřebu a je také výrazně tišší.

Konektivita

PlayStation 4 Slim je opatřen HDMI, AUX a nechybí ani bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi (standardy 802.11 a/ac/b/g/n) a Bluetooth 4.0. Co ale musíme tomuto modelu vytknout je přítomnost pouze dvou USB 3.1 portů. Vzhledem k tomu, že k PS4 Slim lze připojit VR helmu, ještě jeden volný USB vstup navíc by se rozhodně neztratil.

Velké mínus spatřujeme také v absenci optického audio výstupu (kterým disponuje např. pokročilejší model PS4 Pro). Hráči, kteří herní konzoli připojují k audio receiveru, který je vybaven pouze optickým vstupem, tak budou mít nemalý problém.

Ovládání

Součástí balení PS4 Slim je klasický DualShock 4 ovladač (V2, tedy druhé generace). Tento ovladač je až na drobné změny totožný s ovladačem DualShock 4 u PS4, což vnímáme pozitivně. Skvěle fungující gamepad totiž podle našeho mínění není potřeba měnit. Rozdíl je pouze v mírně upraveném povrchu (z lesku na mat) a pozorné oko si všimne také lehce pozměněných analogových kloboučků. Výraznější změnou pak bylo přidání světelné lišty nad dotekový touchpad. Bohužel tato světelná lišta působí spíše rušivě (zejména, hrajete-li ve tmě).

Tento ovladač je také plně kompatibilní s modelem PS4, s nímž jej lze spojit nejen bezdrátově, ale nově může fungovat také v drátovém režimu (což by podle výrobce mělo eliminovat jakékoli zpoždění, jež prý vzniká u bezdrátového režimu).

Model PS4 Slim je vybaven několika tlačítky. Standardně se jedná o tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje a o tlačítko pro obsluhu Blu-Ray/DVD mechaniky.

Podpora her

Většina her určených pro PS4 Slim je kompatibilní také se starším modelem PS4 a novějším modelem PS4 Pro. Níže najdete výběr některých her, které jsou určeny speciálně pro PS4 Slim:

Typ hryNázev hry
adventuryDays Gone, Last Guardian, Rime
akčníNew Crash Bandicoot, God of War
střílečkyZero Dawn, Alienation
závodníGT Sport, Gran Turismo 7
Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Hodnocení Sony PlayStation 4 Slim

I přesto, že herní konzole PlayStation 4 Slim je již nějaký ten pátek na trhu, pravdou je, že její oblíbenost mezi uživateli stále neklesá. A není to náhoda. Přestože její výkon již nelze srovnávat s nejnovějšími modely (např. PS4 Pro, nebo dokonce s tolik očekávanou PS5), vezmeme-li v potaz nižší pořizovací cenu a poměrně široké možnosti využití, jedná se o velmi zdařilý – a hlavně dostupný – kousek. Mnozí jistě ocení také možnost připojení VR helmy nebo pohybového ovladače (PlayStation Move). Pokud proto nepatříte mezi náročné hráče, rozhodně vám můžeme PS4 Slim doporučit. Budete ale muset oželet chybějící optický výstup, nižší počet USB portů a zejména podporu 4K rozlišení. Pokud však nevlastníte televizor s podporou 4K, byla by konzole s tímto rozlišením zbytečná.

PLUSY
 • nižší pořizovací cena
 • nízká spotřeba
 • snadné ovládání
MÍNUSY
 • nepodporuje rozlišení 4K
 • chybí optický audio vstup
 • nízký počet USB
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo