Recenze soundbaru LG S80QY

Nejnovější soundbar S80QY od společnosti LG je možná právě ona pomyslná třešnička na dortu, která ve vaší domácnosti prozatím chybí. Sledování nejnovějších filmových titulů z pohodlí domova s 3.1.3 kanálovým systémem Dolby Atmos, širokou konektivitou a jednoduchým ovládáním se jeví jako jak se říká spousta muziky za málo peněz. Pojďme se tedy na kvalitu LG S80QY podívat trochu podrobněji.

Parametry

Zvuk - hudba82
Zvuk - filmy86
Výbava77
Funkce70
BluetoothAno (ver. 5.0)
Noční režimAno
Dolby AtmosAno
MultiroomNe
Výstupní výkon (RMS)480 W
SubwooferAno
Výkon subwooferu (RMS)220 W
Systém reproduktorů3.1.3k
Wi-FiAno
Přehrávání MP3Ano
Podpora NFCNe
FM tunerNe
DVD přehrávačNe
HDMIAno (HDCP 2.3)
USBAno
Optický vstupAno
Jack 3,5 mmNe
Koaxiální vstupNe
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm100 x 6,3 x 13,5
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm20,2 x 40,7 x 40,3
Celková hmotnost14,5 kg

Vybalení LG S80QY

Již při vybalování působí LG S80QY seriózním dojmem jednoduchého a velice účelně zpracovaného soundbaru. Po vybalení už vám v cestě stojí jen připojení baru a subwooferu k napájení a samotné spárování baru s televizí. Celý proces ve skutečnosti zabere jen pár minut a není náročný ani pro úplného technického začátečníka. Díky doprovodné aplikaci LG Soundbar snadno identifikujete své zařízení a spojíte se s Wi-Fi. Tím se též otevírá možnost streamování, o které si v následujících řádcích ještě povíme.

Ovládání soundbaru

Obecně platí, že aplikace soundbarů jsou buď volitelným způsobem ovládání, nebo naopak naprosto zásadní pro využití maximálního výkonu. V případě LG S80QY se jedná o druhý případ, protože aplikace LG Soundbar nabízí možnost upravovat výstupní zvuk přesně podle vašich požadavků, mimo jiné díky ní monitorujete konektivitu s vaší televizí, zvukový efekt, na který je soundbar nastavený, hlasitost, či volbu mezi standartním a nočním režimem pro méně dynamický večerní poslech. Noční režim, též označován jako DRC neznamená, že se soundbar stane úspornějším, ale utlumí zvuky, které pak nejsou slyšet v dálce. Jedná se tedy o ohleduplnější poslech hudby například k vašim členům rodiny, či sousedům.

Ikonka v pravém horním rohu nabízí široké možnosti nástrojů, kterými můžete velmi ovlivnit, jaký zvuk z vašeho subwooferu půjde. Nastavení jako Neural:X, IMAX Enhancemen, či systém kalibrace AI Room Calibration, která optimalizuje zvuk přesně na míru místnosti, kde se chystáte poslouchat. Ale především máte možnost upravovat úrovně všech reproduktorů vašeho LG S80QY zvlášť, takže můžete například zesílit váš středový reproduktor pro zvýraznění dialogů, nebo dodat extra trojrozměrný zvuk výškovým reproduktorům.

Krátce po stažení aplikace jsem zjistil, že ji používám téměř při každé změně pořadu. I když nemáte v plánu zvuk příliš upravovat, stejně v blízké době zjistíte, že pro dosažení maximálního výkonu a kvality je aplikace nezbytný zdroj pro drobné korekce, a tudíž špičkový zvuk sledovaného pořadu.

Dálkový ovladač S80QY dostal elegantní design a ergonomický tvar, díky kterému skvěle padne do ruky, tady ale veškerá radost končí. Hned při několika příležitostech, kdy jsem se snažil o přepínání mezi režimy, či drobné korekce zvuku, jsem se velmi brzy uchýlil k aplikaci, místo fyzického ovládání. To totiž zdaleka nenabízí tak široké možnosti úprav jako aplikace, kde je jakýkoliv pohyb s úrovní výšek a basů daleko jednodušší záležitost pár kliknutí. Můžeme tedy být rádi za šikovně vytvořenou appku, která je naprosto intuitivní, protože dálkový ovladač jako takový je bezpochyby nejslabším článkem v celém řetězu S80QY.

Kvalita zvuku

V okamžiku spuštění samotného přehrávání se začnou plně projevovat veškeré přednosti LG S80QY a jeho 3.1.3 kanálového zvuku doplněného o basy díky subwooferu. Subwoofer se ukázal být spolehlivým pomocníkem baru, i když trochu působí dojmem, jako by bar samotný bez subwooferu lehce pokulhával ve skutečně hlubokých basech. Nicméně spolupráce kompletu LG S80QY funguje na výbornou, subwoofer dodává každému filmu, seriálu nebo muzice, které jím projdou působivou hloubku. Zvlášť v případě muziky, AC DC počínaje a Tiestem konče, vynikají díky práci subwooferu hluboké basy, kterých jste si dodnes jistě ani nevšimli a výsledný pocit z poslechu je skutečně výborný-plné basy, ostré výšky, to vše do sebe perfektně zapadá.

Například úvodní epizoda House of dragon nabízí opravdu jedinečně širokou škálu zvuků, ve které dostane LG S80QY šanci skutečně vyniknout. Od draků chrlících oheň, přes nervy drásající okamžiky naplněné napínavou hudbou, až po zvuky bitevní vřavy je každý zvuk zvlášť perfektně ostrý a konkrétní a skutečně navozuje pocit, jako bychom se přenesli přímo do Králova přístaviště.

K S80QY je možné přidat pár zadních reproduktorů pro plnohodnotný 5.1.3 kanálový prostorový zvuk. Háček je ovšem v tom, že sadu bezdrátových reproduktorů LG PQ8-S pořídíte přibližně za 4 500 Kč, připočítáme-li cenu původního systému S80QY, která se pohybuje okolo 20 tisíc korun, je na pováženou, zda v cenové relaci 25 tisíc nepořídit jiný, již kompletní 5.1.3, či vícekanálový set. Například SAMSUNG HW-Q950A se při troše trpělivosti dá pořídit za stejnou cenu a nabízí 11.1.4 kanálový zvuk rovnou v základní výbavě.

To nejzajímavější z letošní LG nabídky soundbarů

LG S65QLG S75QLG S80QYLG S90QY
Přibližná cena7 000 Kč11 000 Kč22 000 Kč20 000 Kč
Celkový hudební výkon420 W380 W480 W570 W
Hudební výkon – subwoofer200 W220 W220 W220 W
Systém reproduktorů3.13.1.23.1.35.1.3
Celkový počet reproduktorů68911
ARCAnoAnoAnoAno
eARCNeAnoAnoAno
AlexaNeNeAnoAno
Google AssistantNeNeAnoAno
ChromecastNeNeAnoAno
AirPlay2NeNeAnoAno
Možnost připojení zadní bezdrátové sady reproduktorůNeNeAnoAno
Rozměry – hlavní jednotka (Ś x V x H)1000 x 63 x 105 mm890 x 65 x 119 mm1000 x 63 x 1351200 x 63 x 135
Rozměry – subwoofer (Ś x V x H)171 x 390 x 261 mm180 x 394 x 290 mm202 x 407 x 403202 x 407 x 403
Hi-res audioAno (24bit / 96 kHz)Ano (24bit / 96 kHz)Ano (24bit / 96 kHz)Ano (24bit / 96 kHz)
AI Sound ProAnoAnoAnoAno
Zvukový efekt – MeridianAnoAnoAnoAno
Zvukový efekt – Bass BlastAnoAnoAnoAno
Zvukový efekt – CinemaAnoAnoAnoAno
Zvukový efekt – Dolby AtmosAnoAnoAnoAno
Zvukový efekt – DTS:XNeNeAnoAno
Zvukový efekt – DTS Virtual:XAnoAnoNeNe
Zvukový efekt – IMAX EnhancedNeNeAnoAno
Uživatelský EQAnoAnoAnoAno
Noční režimAnoAnoAnoAno
Automatická úprava hlasitostiAnoAnoAnoAno
Spotřeba energie (W) – hlavní jednotka38 W38 W59 W78 W
Spotřeba energie (W) – subwoofer33 W33 W40 W40 W
Dolby AtmosNeAnoAnoAno
Dolby TrueHDNeAnoAnoAno
Dolby Digital PlusNeAnoAnoAno
Dolby DigitalAnoAnoAnoAno
DTS Digital SurroundAnoAnoAnoAno
DTS-HD Master AudioNeAnoAnoAno
DTS-HD High ResolutionNeAnoAnoAno
DTS XNeAnoAnoAno
AAC / AAC+Ano / NeAno / AnoAno / AnoAno / Ano
Bluetooth codec – SBC / AACAno / AnoAno / AnoAno / AnoAno / Ano
FlacAnoAnoAnoAno
OGGAnoAnoAnoAno
WAVAnoAnoAnoAno
MP3AnoAnoAnoAno
WMANeAnoAnoAno
Optický vstupAnoAnoAnoAno
HDMI vstupAno (1)Ano (1)Ano (1)Ano (1)
HDMI výstupAno (1)Ano (1)Ano (1)Ano (1)
USBAnoAnoAnoAno
BluetoothAno (ver. 4.2)Ano (ver. 4.2)Ano (ver. 5.0)Ano (ver. 5.0)
LANNeNeNeNe
Wi-FiNeNeAnoAno
AUXNeNeNeNe
CinchNeNeNeNe
FM rádioNeNeNeNe

Mrkněte i na naše další recenzované soundbary.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
LG S80QY

LG S80QY je skvělý systém zaměřený na kvalitu zvuku, který zlepší zážitek ze sledování filmů i poslechu hudby. Silné basy, solidní výkon Dolby Atmos a přehledná aplikace ho řadí mezi lepší průměr ve své kategorii. Kombinace moderního designu a plná kompatibilita s chytrými asistenty a streamovacími službami vám pomůže udržet krok s dobou. Bohužel LG S80QY není řešením perfektního prostorového zvuku hned po vybalení a dokupování přídavných Bluetooth reproduktorů lehce mírní původní radost během vybalování. Nepatří mezi nejlevnější bary v kategorii mezi 20 a 30 tisíci a není ani nejkvalitnější ve své třídě. Mimo akce o něco dražší SAMSUNG HW-Q950A by tedy stálo aspoň zvážit při výběru vašeho budoucího soundbaru. Pomineme-li však otázku prostorového zvuku, S80QY stále nabízí skvělý zvukový zážitek za rozumné peníze. Pokud je pro vás důležitější množství basů a výjimečný, pohlcující zvuk, než ten prostorový díky zadním reproduktorům, pak je pro vás právě tento bar od společnosti LG kvalitní volbou, které jistě nebudete muset litovat.

Zvuk - hudba
8.2
Zvuk - filmy
8.6
Výbava
7.7
Funkce
7
PLUSY
 • skvělá spolupráce baru a subwooferu
 • vychytaná a intuitivní doprovodná aplikace
 • vysoká kompatibilita
MÍNUSY
 • absence prostorového zvuku v základním balíčku
 • poměrně vysoká pořizovací cena za 3.1.3 zvuk
 • nedotažené dálkové ovládání
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, mám sice LG S90qy a zajímá mě vaše zkušenost s těmito soundbary. U mého soundbaru (nebo aplikace) je problém že se neustále zapíná a nevím zda je to chyba nebo je to bolavé místo LG soundbarů. Příklad 1: soundbar je vypnutý, přijdu domů a zapnu Bluetooth na svém telefonu a soundbar se sám zapne a na displeji svítí BT, musím jít a vypnout soundbar. Příklad 2: vypnou mi elektřinu a po opětovném zapnutí se zapne a svítí na displeji Wi-Fi pokud ho nechám po cca 30 minutách displej zhasne i když je nastaven aby displej svítil stále. A v aplikaci na telefonu mi vyběhne hláška sound bar is runinng a já v tu chvíli nevím zda se sám vypnul nebo stále běží…..Příklad 3: na svém telefonu otevřu aplikaci k ovládání soundbaru, aniž bych ho zapl jak ovladačem nebo v aplikaci ikonou zapnutí nebo vypnutí se soundbar opět zapne. Jak se soundbar chová je dost obtěžující a to mluvím o spotřebě kterou si zbytečně vezme než si všimnu že je zapnutý a vypnu ho. Příklad 4: večer jdu spát všechno vypinam a ráno hláška na telefonu soundbar is running, displej zhasnutý a já nevím zda je chyba v aplikaci nebo opravdu soundbar je zapnutý….. Nemáte někdo takovou zkušenost? Software soundbaru mi píše že je aktuální a aplikace taky…. Děkuji za odpověď s pozdravem Jiří Hejl

  • Dobrý den,

   bohužel nemám zkušenost a ani se mi nepodařilo info o podobném chování dohledat. Jediné co mě napadá, je zkusit soundbar resetovat do továrního nastavení (mrkněte do návodu). Nevím zda to pomůže, ale určitě bych to vyzkoušel.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo