Recenze soundbaru Yamaha YAS-207

Yamaha je na poli audio techniky už dlouhou řadu let zářící hvězdou. A to nejen mezi dražšími přístroji, ale i mezi technikou, která je dostupná většinové populaci. A jedním takovým přístrojem je i Yamaha Yas-207. Soundbar a samostatný subwoofer (tedy klasické 2.1) za rozumnou cenu. Velmi slušná výbava a značka Yamahy, která slibuje kvalitní zvukový zážitek. Nebo je něco jinak?

Parametry

Bluetoothano
Noční režimne
Dolby Atmosne
Multiroomne
Výstupní výkon (RMS)100 W
Subwooferano
Výkon subwooferu (RMS)100 W
Systém reproduktorů2.1
Wi-Fiano
Přehrávání MP3ano
Podpora NFCne
FM tunerne
DVD přehrávačne
HDMIano
USBne
Optický vstupano
Jack 3,5 mmano
Koaxiální vstupano
Rozměry soundbaru (Š x V x H) v cm93 x 6 x 10,8
Rozměry subwooferu (Š x V x H) v cm18 x 43,7 x 40
Celková hmotnost10,6 kg

Nabídka soundbarů Yamaha v nižší a střední kategorii

Yamaha YAS-107Yamaha YAS-109Yamaha YAS-207Yamaha YAS-209Yamaha YAS-306
Výkon60 + 60 (subwoofer) W60 + 60 (subwoofer) W100 + 100 (subwoofer) W100 + 100 (subwoofer) W60 + 60 (subwoofer) W
Počet kanálů2.02.02.12.17.1
Spotřeba27 W30 W49 W45 W22 W
Rozměry890 x 53 x 131 mm890 x 53 x 131 mm930 x 60 x 108 mm930 × 62 × 109 mm950 x 72 x 131 mm
Rozměry – subwoofer180 x 437 x 401 mm191 × 420 × 406 mm
HDMIanoanoanoano
ARCanoanoanoano
CEC*anoanoanoano
Digitální optický vstupanoanoanoanoano
Digitální koaxiální vstupanoneanoneano
DTS Virtual:X
anoanoanoanone
Podpora Dolby Digitalanoanoanoanoano
Podpora Dolby Pro Logic IIanoanoanoanoano
Podpora Dolby DTSanoanoanoanoano
Podporované typy souborůWAV, FLAC, ALAC, MP3, WMA, MPEG-4, AACWAV, FLAC, ALAC, MP3, WMA, MPEG-4, AACWAV, FLAC, ALAC, MP3, WMA, MPEG-4, AACWAV, FLAC, ALAC, MP3, WMA, MPEG-4, AACMP3, WMA, MPEG4 AAC, Apple LossLess, WAV, FLAC, AIFF
Wi-Fi neanoanoanoano
AirPlay neneneneano
Bluetooth anoanoanoanoano
Ethernetneneneneano

* Technologie CEC slouží k tomu, že můžete pomocí tv ovladače ovládat hlasitost soundbaru.

Design

U soundbarů lze z podstaty věci jen stěží očekávat nějaké zásadní rozdíly ve vzhledu. Co stojí za zmínku jsou spíše menší rozměry, díky kterým se hodí i do stísněných prostor. Výška je cca 6 cm, takže se vejde pod většinou současných televizorů. Pozor na to, že je poměrně dlouhý (92 cm) a zejména u menších televizorů se nemusí vejít mezi nohy stojanu. Možná je rovněž u montáž na zeď. Subwoofer se připojuje bezdrátově a je spíše vyšší a užší, než čtvercového tvaru. Na první pohled může vypadat jako kancelářský počítač, jen elegantnější. Zpracování je slušné, ale nikoliv špičkové. Za mě je přiměřené určení přístroje. Tělo je z plastu.

 

Jak hraje

Většina z nás si soundbar kupuje kvůli tomu, že není spokojena se zvukovým projevem svého televizoru. V takovém případě budete z Yamahy YAS-207 nadšeni. Zřetelné hlasité dialogy jsou jednou z jejích silných zbraní. Stejně jako zvukové efekty dokreslující atmosféru u filmů, které pak dokáží lépe vtáhnout do děje. V reprodukci hudby je to o trochu slabší, ale pořád na průměrem své cenové kategorie.

V oblasti prostorového zvuku je podporován standard – DTS Virtual:X. Ten analyzuje příchozí zvukový signál a snaží se o co nejvěrnější iluzi prostorového zvuku. Pozor na to, že některé dříve vyrobené kusy musí prvně projít updatem firmwaru, než bude možné tuto funkci využívat. Update snadno stáhnete ze stránek výrobce. Dobrou zprávou je, že se takto snaží každý audio signál co dostane. Zvláště u kvalitního audia typu Blu-ray filmů je výsledek úžasný.Nemůže se to pochopitelně rovnat plnohodnotnému DTS:X nebo Dolby Atmos s patřičnými reproduktory, ale výsledek je překvapivě dobrý (na 2.1 řešení). Marketingová tvrzení, že uslyšíte zvuk i “u stropu”, je přehnané. Určitě však doporučuji Virtual:X zapnout i pro běžné dialogy, zlepšení pocítíte. Bohužel nic není dokonalé ani DTS Virtual:X není výjimkou. V honbou za dokonalým efektem, občas zvuk “zprzní” místo vylepšení. Naštěstí se to neděje příliš často.


Pokud jde o možnosti připojení, tak zde najdeme HDMI (vstup i výstup, to v této cenové hladině není zcela standardní). HDMI výstup podporuje ARC. K tomu optický vstup a klasický analog (3,5 mm). S ohledem na cenu poměrně standardní nabídka, která rozhodně neurazí, ale zásadně ani nenadchne. USB nebo síťový konektor budete hledat marně. Bezdrátové spojení s vaším mobilním telefonem a (třeba) spotify, pak zajistíte pomocí Bluetooth.

 

Příjemná je možnost nastavovat hlasitost subwooferu samostatně od soundbaru. Na dálkovém ovladači jsou dvě samostatná tlačítko pro úpravu hlasitosti.  Jedno pro subwoofer, druhé pro soundbar – pro jednoduchý boost basů. Někdo to miluje, pro jiného je to spíše nepříjemné. Ale když chcete, je tu možnost. Dále třeba volba režimu Surround, Stereo, Clear Voice. Samotný ovladač není podsvícený, ale tlačítek není mnoho a ty důležitá z nich mají odlišné tvary či barvu. Proto se na něm snadno orientujete i během šera či tmy Další možností pro ovládání je mobilní aplikace zvaná “Yamaha Home Theater”. Dostupná je pro Android i iOS. A v neposlední řadě pět fyzických tlačítek na těle soundbaru, pomocí kterých jdou provést základní úkony (změna hlasitosti, ztišení, vypnutí …). Ty jsou doplněny diodovou signalizací, díky které rozpoznáte zvolený zvukový režim a další informace.

Zjistit cenu

Další oblíbené soundbary.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Zkušenosti s Yamaha YAS-207

S ohledem na svoji cenu vskutku výtečný výrobek, který posune zvuk z televizoru o několik úrovní dále. Když ho srovnám s cenově porovnatelným “mainstreamem” typu Samsung HW-Q60, tak jde o lepší (a i levnější) volbu. Pokud je pro vás cena YAS-207 vysoká, zkuste se podívat po YAS-107. Obětujete samostatný subwooofer, ale s cenou se dostanete na 5 000 Kč.

Zvuk - hudba
7.4
Zvuk - filmy
8.6
Funkce
5.5
Výbava
7.2
PLUSY
 • Hutné basy
 • DTS Virtual:X
 • Výborný poměr ceny a výkonu
 • Rozměry
MÍNUSY
 • Jen jeden HDMI vstup
 • Trochu slabší výšky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

35 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, dává tento soundbar lepší zvuk než JBL BAR 5.0. MULTI BEAM?
  Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   asi záleží na využití JBL nemá samostatný subwoofer a nemá tak široké možnosti nastavení. Pokud nechcete rušit sousedy basy a jen „položit“ soundbar před tv a pustit tak JBL BAR 5.0 není vůbec špatnou valbou. Pořád si ale myslím, že pokud chcete basy a pohrát si s nastavením zvuku tak Yamaha nakonec nabídne víc.

 2. Dobrý den, někdy se mi stává, že při zapnutí (zapíná se současně s TV přes HDMI ARC) nejde subwoofer, zelená dioda na zadní straně svítí, ale nejde. Pomůže jenom odpojení subwooferu od přívodu proudu, po zapojení jde. Při běžném TV vysílání je sotva slyšitelný, dá o sobě vědět hlavně při akčních scénách ve filmech. Mám nastaveno BASY EXTENSION a hlasitost
  subwooferu na polovinu. Nevíte prosím, čím to může být, že občas se nezapne?
  S pozdravem, Kozovi.

 3. Dobrý den, na trhu již tento soundbar není, dá se sehnat jeho nástupce YAMAHA YAS-209, můžete mi prosím odpovědět, jaký je rozdíl oproti YAS 207? Má novinka lepší dynamický zvuk a lepší funkce? Děkuji.

  • Dobrý den,

   u 209 je bohatší konektivita (např. síťový port, airplay, wi-fi). U zvuku jsou docela podobné YAS-207 je lepší při vyšší hlasitosti, YAS-209 má lepší výšky. Myslím, že s ním chybu něudeláte.

 4. Dobrý den,
  mám tento přístroj asi půl roku, zatím jsem celkem spokojený. Jen bych se chtěl zeptat na tohle: mám to propojené s televizí SONY přes HDMI ARC. Když nastavím zvukový výstup na AUTO, tak to zvolí automaticky zvuk dolby digital a na soundbaru svítí indikace dolby digital, ale ten zvuk není moc kvalitní, je takový utlumený. Pokud nastavím zvukový výstup na PCM,nastaví se 2.0. česky. Já mohu manuálně ovladačem televize nastavit zvukovou stopu dolby digital, zvuk je čistější, než na AUTO nastavení. Ale na soundbaru nesvítí indikátor dolby digital, ale tv říká, že je nastaven dolby digital. Nevíte proč soundbar dolby digital nesignalizuje?
  Předem děkuji za odpověď.

 5. Dobrý den,
  moc děkuji za rychlou odpověď. Režim zvuku ve 3D mám zapnutý nepřetržitě, je to tak lepší, svítí na toto nastavení modrá dioda. Tak se vlastně bez té aplikace mohu klidně obejít? Jen mě to lákalo vyzkoušet to. Jinak je tato YAMAHA celkem kvalitní soundbar, měl jsem před ní SONY HTRT-3, sice mělo zadní repro, ale kvalita zvuku tam byla velmi bídná a taky tam hučel ventilátor.

  • Dobrý den,

   přiznám se že po té době už si nedokáži vybavit co vše aplikace umí. Nejrozumnější mi přijde domluvit se z někým rodiny, ať aplikaci stáhne a můžete to zkusit sám. Myslím si, že se jedná o alternativní způsob ovládání, nikoliv exkluzivní možnost.

 6. Dobrý den. Můžete mi prosím odpovědět na toto: Pokud nemám chytrý telefon, na který se dá stáhnout aplikace na ovládání změny zvukových režimů, tak se tímto ochuzuji o prostorový zvuk? Nevíte prosím, jaký zvukový režim je nastaven z výroby? Pokud by mi to někdo stáhnul chytrý mobil, jak potom mám postupovat, abych mohl měnit zvukové režimy?
  Děkuji.

 7. mam tv lg, nemohu ovladat tv ovldacem.Poradte s nastavenim.Nevim si rady

  • Dobrý den,

   jaký přesně LG televizor máte? Je to model z poslední doby? Napadá mě u obou zařízení updatovat na poslední verzi firmware. Propojení je skrze HDMI?

 8. Dobrý den,
  uvažuji,že tento soundbar vyměním za SONY HTZF9,dává prosím lepší audio zážitek,než YAMAHA YAS-207? Vůbec se mi nedaří na YAMAZE zprovoznit prostorové režimy,které se musí složitě a nesmyslně stáhnout chytrým mobilem. V tomto mi YAMAHA velmi zklamala. SONY HTZF9 má změny zvukových režimů přímo na dálkovém ovladači. Poradíte mi prosím?

  • Dobrý den,

   to zda má SONY HTZF9 změny zvukových režimů přímo na dálkovém ovladači je dotaz nebo konstatování? Já už si to nevybavuji, ale každopádně kvalitou zvuku je pochopitelně dál než Yas207. Zejména bay jsou úplně jinde. Také je citelně dražší.

 9. Dobrý den.
  můžete mi prosím vysvětlit, co je u tV Samsung funkce Q-Symphony? A jaká verze HDMI kabelu je nejvhodnější na propojení pouze tV a soundbaru přes ARC? Jsou mi známy verze 1.4., 2.0. a 2.1. Poradíte mi,prosím?

  • Dobrý den,

   Q-Sypmhony zjednodušeně řečeno znamená, že některé Samsung soundbary dokáží „spolupracovat“ se Samsung televizorem tak že současně (a synchronizovaně z pohledu prostorovosti) hraje zvuk z repro televizoru i soundbarů. Zejména u dražších modelů televizorů vybavených slušným audiem je to drobné zlepšení. Když máte tv co má 2x 10 W, tak stěží postřehnete rozdíl. HDMI 2.1 je potřeba pro přenos obrazu ve 4K nad 60 Fps. Pro soundbar ho nutně nepotřebujete. Na druhou stranu nestojí o mnoho více. Osobně bych koupil HDMI 2.1, pokud chcete trochu ušetřit můžete se spokojit i s nižší verzí.

 10. Dobrý den,není lepší k televizi Samsung i soundbar od Samsungu, bude se Samsungem YAMAHA spolupracovat přes HDMI ARC?

  • Dobrý den,

   i když se to nabízí, tak v praxi není vždy spolupráce soundbaru a televizoru stejné značky tak ideální jak by stejný název napovídal. Často je vyrábí jiné divize těchto firem, což je u takto velkých korporátů vlastně úplně jiná firma. Hodně často na to trpělo Sony, ale občas dokáží pozlobit i Samsung nebo LG. Co se Samsungu v poslední době povedlo je propojení tv a soundbaru skrze fuknce typu Q-Symphony.

 11. Dobrý večer,
  můžete mi prosím poradit s výběrem soundbaru k TV Samsung UE55TU7172U, připojené k interaktivní televizi, na běžné sledování filmů a pořadů a poslech hudby či koncertu. Rozhoduji se mezi Yamaha YAS107, nebo YAS207, nebo Samsung HW-S60A. Velikost místnosti (obývák + kk), ve které je TV umístěna, je 27 m2.
  Předem mockrát děkuji.

  • Dobrý den,

   Yamaha-yas 207 je za mě o něco lepší než Samsung HW-S60A (zejména pro zmiňovaný poslech hudby), na druhou stranu Samsung lze pořídit levněji. S ohledem na rozměry místnosti jsou dostatečné oba.

   • Mockrát děkuji za rychlou odpověď. U toho Samsungu se trochu obávám, zda budou basy dostatečné i bez subwooferu?

    • Covybrat.cz 15/09/2021 at 05:07

     Dobrý den,

     Yas-107 vs HW-S60, bych osobně volil Samsung. Ale pořád je tu možnost Yas-207 a nastavit hlasitost a basy tak, aby to pro sousedy bylo přijatelné 🙂

    • Dobry den,
     mohu se jeste zeptat na Vas nazor co bude hrat lepe, zda Yamaha yas 107, nebo zmineny Samsung HW-S 60A. Mel jsem moznost poslechnout Yamaha yas 207 a musim rict, ze hraje moc pekne, jenom nevim, jaka bude reakce sousedu v bytovem dome. Basy jsou opravdu hodne vyrazne.
     Dekuji Pavlin.

    • Covybrat.cz 14/09/2021 at 06:24

     Dobrý den,

     na toto se velmi těžko odpovídá. „Dostatečné basy“ je dost subjektivní hodnocení. Rozhodně v tomto ohledu nepatří mezi špičku, ale pokud vyžadujete mohutné basy tak musíte mířit na model se subwooferem.

 12. Dobrý večer!
  Můžete mi prosím poradit s nastavením basové složky tohoto soundbaru? Co je lepší-jestli nastavit basy na subwooferu, nebo zapnout funkci BASS EXTENSION? Při obojím nastavení jsou dialogy dosti zahuhlané, poradíte prosím, jak basy nastavit?
  S pozdravem, Jiří Nushart, Staňkov. Předem děkuji za odbornou radu.

  • Dobrý den,

   napadá mě zda máte zapnuto „Clear Voice mode“? Druhé co si matně vzpomínám je, že v aplikaci šlo nastavit režimy, např. pro filmy nebo sledování tv. Zkusil bych ještě je + zapnout bass extension a snížit hlasitost subwooferu na  – 2.

 13. Dobrý den,
  zakoupil jsem tento přístroj,zatím jsem se zvukem plně spokojen. Oproti ubohému zvuku z tenké padesátipalcové televize je to pěkné. Zatím bojuji s umístěním dost velkého subwooferu, vydává basy jak na boku,tak z basreflexového otvoru. Poradíte prosím,kam ho umístit, zda je lepší vedle soundbaru,nebo třeba u sedačky v místě poslechu? Je nutno aktualizovat fimvar, když vše funguje správně? Mám propojeno s TV přes HDMI ARC, nedává propojení přes optický kabel kvalitnější zvuk? ARC je šikovné na ovládání, stačí ovladač od TV a zvuk taky není špatný.
  Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Jiří Nushart, Staňkov.

  • Dobrý den,

   těší mě, že máte z nového soundbaru radost. Umístění subwooferu ideálně vedle soundbaru a kousek ode zdi (ze zadní strany). Update firmwaru ve většině případů dává smysl. Osobně (pokud nemám s přístrojem žádné komplikace) vždy raději pár týdnů počkám, někdy jsou v úvodní verzi updatu chyby. To nemluvím přímo o Yamaze, ale o updatu firmwaru obecně. HDMI umí vyšší datový tok a zvládá i náročnější zvukové formáty. Změna na optický kabel nedává proto moc smysl.

 14. Dobrý den,

  ano Dolby Digital je podporován. 5.1 zvuk s ohledem na to, že se jedná 2.1 řešení zvládne docela dobře, ale nemůžete čekat zážitek srovnatelný s kvalitními 5.1 reproduktory. Pořád se jedná o softwarovou náhradu. Ale i když zvuk z tv pošlete jako PCM, bude to výrazně lepší než co dokáží přehrát běžné tv reproduktory.

  • Dobrý den,
   moc Vám děkuji za odpověď na můj dotaz ohledně YAMAHY YAS-207. Ještě se prosím zeptám na tohle: co se týká co nejlepšího prostorového zvuku je lepší nastavit výstup z TV na AUTO-takto to automaticky přepne na dolby digital,nebo je lepší nastavit volbu PCM-to je ale asi jen dvoukanálové stereo. Používáme integrovaný v TV satelitní tuner SKYLINK,kde ještě lze tlačítkem manuálně vybrat zvukovou stopu,čeština,původní zvuk,dolby digital,nebo pro neslyšící osoby. Děkuji.
   S pozdravem, Jiří Nushart, Staňkov.

 15. Dobrý den!
  Vážně uvažuji o koupi tohoto soundbaru. Podporuje prosím dolby digital zvuk? Můj známý ho má na vylepšení zvuku TV,využívá satelitní tuner v TV a soundbar má propojený přes HDMI ARC,takže ho ovládá ovladačem od TV,YAMAHA se zapne i vypne zároveň s TV. To je šikovné. Má zvukový výstup z TV nastavený na AUTO,je tam i možnost PCM. Když jde zvuk va 2.0. je to dobré,ale NOVA a PRIMA vysílají v 5.1. a ten zvuk je takový utlumený-naní to ono. Zvládne to 5.1. zvuk,když je to soundbar 2.1.? Nebo se musí přepnout zvukový výstup z TV na PCM?
  Odpovíte mi na tohle, prosím? Předem moc děkuji.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo