Další zajímavá robotická sekačka, která nezruinuje váš rodinný rozpočet. Navíc k dostání ve třech variantách podle velikosti plochy o kterou se má starat. Vypadá to, že bude mít čím zaujmout. Tak se podívejme jak dopadne po podrobnějším prozkoumání. Tento produkt se již neprodává, aktuálně prodávané sekačky najdete zde.
Prvně si musíte rozmyslet, kam uložíte nabíjecí stanici. Je potřeba přitom myslet na několik věcí. Za prvé je třeba, aby byla umístěna na rovném povrchu. Před ní by měl být volný prostor v délce alespoň dva metry, aby sekačka neměla problémy s nájezdem do stanice. Také myslete na to, že potřebujete mít dostupnou elektrickou zásuvku, do které nabíjecí stanici připojíte. Podrobnější instrukce, včetně ilustrací jsou uvedeny v návodu. Za ten mimochodem výrobce zaslouží velkou pochvalu, je opravdu podrobný a vydařený. Druhým a časově náročným úkolem je vymezení sekané plochy za pomoci obvodového hraničního kabelu. Ten sekačka nepřekročí a proto s jeho pomocí vymezíte hranice prostoru, za který se nemá dostat. Také s ním ohradíte menší překážky uvnitř sekané plochy. Například stromy, keře nebo zahradní jezírko. Můžete ho umístit až pět centimetrů pod zem a nebo ho nechat ležet připevněný jen na povrchu. Maximální délka obvodového kabelu je 800 metrů. Ta platí pro všechny varianty přístroje. Ale ta nejmenší z nich by takový prostor nedokázala kvalitně obhospodařit. Od překážek by měl být uložený alespoň 30 cm. Díky tomu se vyhnete riziku utopení sekačky v rybníčku nebo pádu z prudkého svazu. Pak následujete zapnutí přístroje a úvodní nastavení. Úvodní heslo je 0000 a systém vás přinutí zadat nové, které nesmí být stejné jako to původní. Následuje nastavení jazyka, data a času.
Provoz
Styl pohybu je náhodný a je omezený nastavenými hranicemi prostoru (kabelem). Nekouká se na ni tak ladně, jako na dražší přístroje, které jsou vybaveny GPS senzorem a které si dovedou snáze zmapovat terén. Svoji práci odvede, ale čím méně máte na zahradě překážek, tím je to pro ni snazší. Aby mohlo být dosaženo maximální účinnosti sekání tak je potřeba, aby byla zahrada bez větších kamenů, prohlubní a dalších terénních překážet. Když máte zahradu v kopci, tak to vůbec nevadí, dokáže totiž pracovat ve svazích až do 24 stupňů. Je rovněž vybavena dešťovým senzorem. Ten zajistí, že když prší, tak se sekačka vrátí na základnu, na které se nabíjí. V práci pokračuje až poté, co déšť skončí. Nastavení pracovního rozvrhu (tedy dnů, kdy má sekačka pracovat), vypadá na první pohled komplikovaně, ale naštěstí to není nic složitého. V jednom řádku jsou počáteční písmena všech dnů v týdnu a pod nimi jsou číselné hodnoty. 0 znamená, že robot v daný den nepracuje a naopak, pokud je pod daným dnem číslo 1, tak pracuje. V rámci dne můžete povolit i hodiny, ve kterých má sečení probíhat a kdy naopak chcete na zahradě klid. Ovládání je řešeno za pomoci displeje a několika tlačítek. Ta slouží k vyvolání menu, pohybu v něm a nebo také k zastavení sekačky. Displej je chráněn ochranným krytem, aby nedošlo k jeho poškození. Hlavní menu je členěno do několika podsekcí : nastavení, pracovní doba (kdy se má sekat, sekundární zóny), bezpečnost, pracovní režim a nastavení uživatelského prostředí (datum, jazyk a čas). Po určité době (zhruba měsíc až tři měsíce), podle velikosti sečené plochy, četnosti sečení a také typu trávy, dojde ke ztupení žacích nožů a je nutné je vyměnit za nové. Jde o jednoduchou operaci, kdy stačí povolit pár šroubů. Důležité je na to nezapomínat, protože jinak bude sečení trvat stále delší dobu a nebude provedeno kvalitně. Úplně jsem zapomněl zmínit jaké je nastavení žací výšky. To je totiž nadstandardně (na tuto cenovou hladinu) vysoké. Výšku sekání lze totiž nastavit v rozsahu 2,5 – 6 cm. Video pro představu pohybu sekačky:Zjistit cenu
Vystudoval jsem ekonomku na Masarykově univerzitě v Brně. Přes 7 let jsem pracoval jako nákupčí pro eshopy s elektronikou a mám tak dlouholetý přehled o tom, co jde koupit a skvěle se vyznám v elektronice na českém a slovenském trhu. Stál jsem u zrodu covybrat.cz a mám na starosti mimo jiné oponenturu recenzí a návodů a dělám recenze – převážně elektroniky.
Přihlašte se do newsletteru a získejte super tipy do emailu
Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.
Co můžete čekat?
Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
Rady k nakupování
Nové recenze produktů
Nové srovnávací testy
Tyto e-maily jsou zdarma
Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Sledujte nás na sociálních sítích
Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.