Recenze Stiga AUTOCLIP 221

Další zajímavá robotická sekačka, která nezruinuje váš rodinný rozpočet. Navíc k dostání ve třech variantách podle velikosti plochy o kterou se má starat. Vypadá to, že bude mít čím zaujmout. Tak se podívejme jak dopadne po podrobnějším prozkoumání. Tento produkt se již neprodává, aktuálně prodávané sekačky najdete zde.

Parametry

Pracovní plocha500 m2
Šířka střihu25 cm
Výška sečení2,5-6
Hlučnost65 dB
Doba sečení60 minuty
Doba nabíjení60 minuty
Kapacita baterie2,5 Ah
Max. úhel pro sečení45 °
Hmotnost9,5 kg
Výška25 cm
Šířka41 cm
Délka54 cm

Varianty

 • Autoclip 221
 • Autoclip 225 S
 • Autoclip 230 S
Rozměrově a většinou parametrů jsou všechny stejné, liší se primárně tím pro jak velkou jsou určeny plochu. Rozdíly v parametrech:
Autoclip 221Autoclip 225 SAutoclip 230 S
pro plochu500 m21 100 m22 000 m2
kapacita baterie2,5 Ah5 Ah7,5 Ah
nabíjení1 hodina2 hodiny3 hodiny
doba provozu1 hodina2 hodiny4 hodiny

Instalace

Prvně si musíte rozmyslet, kam uložíte nabíjecí stanici. Je potřeba přitom myslet na několik věcí. Za prvé je třeba, aby byla umístěna na rovném povrchu. Před ní by měl být volný prostor v délce alespoň dva metry, aby sekačka neměla problémy s nájezdem do stanice. Také myslete na to, že potřebujete mít dostupnou elektrickou zásuvku, do které nabíjecí stanici připojíte. Podrobnější instrukce, včetně ilustrací jsou uvedeny v návodu. Za ten mimochodem výrobce zaslouží velkou pochvalu, je opravdu podrobný a vydařený. Druhým a časově náročným úkolem je vymezení sekané plochy za pomoci obvodového hraničního kabelu. Ten sekačka nepřekročí a proto s jeho pomocí vymezíte hranice prostoru, za který se nemá dostat. Také s ním ohradíte menší překážky uvnitř sekané plochy. Například stromy, keře nebo zahradní jezírko. Můžete ho umístit až pět centimetrů pod zem a nebo ho nechat ležet připevněný jen na povrchu. Maximální délka obvodového kabelu je 800 metrů. Ta platí pro všechny varianty přístroje. Ale ta nejmenší z nich by takový prostor nedokázala kvalitně obhospodařit. Od překážek by měl být uložený alespoň 30 cm. Díky tomu se vyhnete riziku utopení sekačky v rybníčku nebo pádu z prudkého svazu. Pak následujete zapnutí přístroje a úvodní nastavení. Úvodní heslo je 0000 a systém vás přinutí zadat nové, které nesmí být stejné jako to původní. Následuje nastavení jazyka, data a času.

Provoz

Styl pohybu je náhodný a je omezený nastavenými hranicemi prostoru (kabelem). Nekouká se na ni tak ladně, jako na dražší přístroje, které jsou vybaveny GPS senzorem a které si dovedou snáze zmapovat terén. Svoji práci odvede, ale čím méně máte na zahradě překážek, tím je to pro ni snazší. Aby mohlo být dosaženo maximální účinnosti sekání tak je potřeba, aby byla zahrada bez větších kamenů, prohlubní a dalších terénních překážet. Když máte zahradu v kopci, tak to vůbec nevadí, dokáže totiž pracovat ve svazích až do 24 stupňů. Je rovněž vybavena dešťovým senzorem. Ten zajistí, že když prší, tak se sekačka vrátí na základnu, na které se nabíjí. V práci pokračuje až poté, co déšť skončí. Nastavení pracovního rozvrhu (tedy dnů, kdy má sekačka pracovat), vypadá na první pohled komplikovaně, ale naštěstí to není nic složitého. V jednom řádku jsou počáteční písmena všech dnů v týdnu a pod nimi jsou číselné hodnoty. 0 znamená, že robot v daný den nepracuje a naopak, pokud je pod daným dnem číslo 1, tak pracuje. V rámci dne můžete povolit i hodiny, ve kterých má sečení probíhat a kdy naopak chcete na zahradě klid. Ovládání je řešeno za pomoci displeje a několika tlačítek. Ta slouží k vyvolání menu, pohybu v něm a nebo také k zastavení sekačky. Displej je chráněn ochranným krytem, aby nedošlo k jeho poškození. Hlavní menu je členěno do několika podsekcí : nastavení, pracovní doba (kdy se má sekat, sekundární zóny), bezpečnost, pracovní režim a nastavení uživatelského prostředí (datum, jazyk a čas). Po určité době (zhruba měsíc až tři měsíce), podle velikosti sečené plochy, četnosti sečení a také typu trávy, dojde ke ztupení žacích nožů a je nutné je vyměnit za nové. Jde o jednoduchou operaci, kdy stačí povolit pár šroubů. Důležité je na to nezapomínat, protože jinak bude sečení trvat stále delší dobu a nebude provedeno kvalitně. Úplně jsem zapomněl zmínit jaké je nastavení žací výšky. To je totiž nadstandardně (na tuto cenovou hladinu) vysoké. Výšku sekání lze totiž nastavit v rozsahu 2,5 – 6 cm. Video pro představu pohybu sekačky: Zjistit cenu Zpět na přehled testovaných robotických sekaček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Stiga AUTOCLIP 221

Parametrově není špatná, při srovnání s obdobně vybavenou konkurencí mi její cena přijde zbytečně vysoko nasazená.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo