Recenze Stiga Collector 35 SE

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Elektrická zahradní sekačky Stiga Collector 35 SE je určena pro běžnou údržbu trávníku kolem domu. Nabídne záběr 33 cm a výkon příjemných, byť nikterak oslnivých 1 000 W. Díky velmi nízké hmotnosti 13 kg je velice snadno ovladatelná. Co všechno nabídne a proč právě tento model se může stát vaším oblíbeným pomocníkem při úpravách vaší zahrady?

Parametry

Výkon1000 W
Pro plochu300 m2
Šířka záběru33 cm
Výška sečení2,5-6,5
Objem koše30 l
Hmotnost13 kg
Krouticí momentvýrobce neuvádí

Provoz

Někdy je prostě zbytečné pořizovat si nákladnou benzínovou sekačku se širokým záběrem a velkým množství nejrůznějších funkcí. Například, když potřebujete jednou do měsíce pokrátit trávník na nekomplikovaném pozemku kolem domu, trávník, který má vlastně jen pár desítek metrů čtverečných. Přesně pro tyto případy je určena elektrická zahradní sekačka Stiga Collector 35 E. Je malá a kompaktní, díky tomu velice dobře ovladatelná. Zároveň nabízí i docela solidní robustnost, takže si sekačka bez problémů poradí i s nějakou tou mírnou nerovností. S hmotností 13 kg nepatří k úplně nejlehčím modelům na trhu, vyvažuje to však vysokou stabilitou při pohybu. „Kapota“ sekačky je kompletně plastová, působí nicméně odolným dojmem a hlavně není potřeba mít obavy z toho, že by snad začala korodovat.

Jádrem sekačky Stiga Collector 35 E je elektrický motor o výkonu 1 000 W. Tato hodnota je pro běžnou údržbu naprosto dostatečná. Díky elektrickému pohonu je sekačka velice tichá, výrobce udává hlasitost 90 dB. Nikdo ze sousedů vás tak nenařkne, že ho rušíte při odpolední siestě. Záběr sečení je 33 cm. To je poměrně úzký pás, dovedeme si představit záběr, který bude o něco širší. I relativně malý pozemek vás tak bude stát docela dost jízd.

Sekačka nemá automatický pojezd, všechno tak zůstane pouze na síle vašich paží. Výšku sečení si můžete přizpůsobit v rozsahu od 25 do 65 mm, bohužel ale ne plynule, ale pouze ve třech stupních. Výška sečení se trochu neprakticky nastavuje na nápravách koleček, nevyhnete se tak ohýbání a překlápění sekačky na bok. Navíc, pokud budete měnit výšku sekání v průběhu práce, počítejte s tím, že místo, kde se výška upravuje, bude poměrně dost zanesené již posekanou trávou. Poněkud překvapivý je fakt, že kromě krycích částí sekačky je plastová i samotná sekací hlava. Na funkci ani odolnost to vliv naštěstí nemá. O pohodlné ovládání se postará ergonomická rukojeť.

Pro zvýšení bezpečnosti je sekačka vybavena dvojitým startovacím snímačem. To znamená, že k nastartování sekačky budete potřebovat obě ruce na rukojeti. Tento systém není nic nového, na zahradních sekačkách se s ním setkáváme docela pravidelně, stále je to velmi elegantní způsob jak zajistit bezpečnost při užívání. Rukojeť lze jednoduše složit, což oceníte zejména při skladování nebo převážení sekačky. Rukojeť si navíc můžete výškově přizpůsobit, opět ale jen ve dvou přesně daných polohách.

Trochu schází antivibranční systém, ale s ohledem na to, že je sekačka určena pro použití na menších plochách, to nemusí být až zas takový problém. Příjemným detailem je pevná rukojeť na horní straně sekačky, která usnadní její přenášení. Čtveřice drážkovaných koleček má shodný průměr 140 mm a už poněkud nepřekvapivě jsou pouze plastová.

Sekačka Stiga disponuje pouze zadním výhozem posekané trávy. Nepočítejte tak ani s mulčováním, ani bočním výhozem – to ale ani nelze u sekačky této kategorie očekávat. Součástí sekačky je i sběrný koš na posekanou trávu. Ten nabídne optimální objem 30 litrů. Je vybaven indikátorem naplnění (jednoduchá žlutá pacička, která se v případě naplnění koše uvolní). Koš je měkký textilní. To přináší zejména dvě výhody – lepší skladnost a pohodlnější vysypávání, než jaké jsou schopné nabídnout tuhé plastové koše.

Údržba

Elektrická zahradní sekačka Stiga Collector 35 E sází na jednoduchost ve všech směrech. Nabídne poměrně málo funkcí, na druhou stranu vás čeká i docela málo úkolů, co se údržby týče. Díky textilnímu sběrnému koši je vysypávání posekané trávy otázkou několika rychlých pohybů. Pak už stačí nechat koš vyschnout, vyklepat a máte hotovo.

Po každém sekání nezapomeňte důkladně vyčistit žací hlavu a spodní část sekačky, kousky posekané trávy ulpí všude, ale to už tak je u všech sekaček. Ostatní údržba se nijak neliší od jiných modelů: Před použitím zkontrolujte všechny šroubky. Sekačku skladujete v suchém prostředí, tedy nejlépe v garáži nebo v dobře izolovaném sklepě, který není vlhký.

Zjistit cenu

Zjistěte, jak si stojí jiné elektrické sekačky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Stiga Collector 35 E

Stiga Collector 35 E je elektrická zahradní sekačka ideální pro použití na menších pozemcích do 300 m2. Nenáročná údržba trávníku kolem domu nebude problém. Díky svým kompaktním rozměrům se sekačka velmi dobře ovládá, zároveň je ale velmi stabilní, hravě si tak poradí s menšími terénními nerovnostmi. Součástí je i textilní sběrný koš s jednoduchým vysypáváním i údržbou. Největším neduhem sekačky je pouze ruční pojezd a absence antivibračního systému.

PLUSY
 • kompaktní rozměry
 • slušný výkon
 • textilní koš na posekanou trávu
 • stabilita a dobrá manévrovatelnost
 • nastavení výšky sekání
MÍNUSY
 • téměř všechno je plastové
 • pouze ruční pojezd
 • nemá antivibranční systém
 • pouze zadní výhoz posekané trávy
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo